Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Ko juce nije gledao . Meni je bila zanimljiva emisija . Imalo je svasta da se cuje .
 
Maksimumi postoje po komunističkim zemljama zapadne evrope 🤣🤣🤣🤣. Nike bitno da li je neki predlog nacistički ili fašistički, bitno je da li je IZVODLJIV, KORISTAN, DOBAR I PRAVEDAN !
ukoliko se opet nevaram prosecan posed kod nas pre nekih 5 ili 6 godina po gazdinsttvu je bio 4.5 hektara a u EU 17,4
franuska 42h po gazdinstvu
danska 46h
holandija 20h
neki od primera

nisam upoznat da su doneli neki zakone po kome ogranicavaju,tj postoje sigurno ali taj limit tj broj hekatra je sigurno visok
 
ukoliko se opet nevaram prosecan posed kod nas pre nekih 5 ili 6 godina po gazdinsttvu je bio 4.5 hektara a u EU 17,4
franuska 42h po gazdinstvu
danska 46h
holandija 20h
neki od primera

nisam upoznat da su doneli neki zakone po kome ogranicavaju,tj postoje sigurno ali taj limit tj broj hekatra je sigurno visok
Opet tvoj problem što ne znaš. Nisi mi odgovorio šta od potrebnog nedostaje da moj predlog bude dobar ? I koji je tvoj predlog, a da ,,svi" budu zadovoljni ?
 
Potvrđuju ovi koji su u studiju.Mislim na uslovno grlo po hektaru.Pa o silnim milionima koje su dobili neki od učesnika protesta-ranije.Sve su to potvrđivali poljoprivrednici u studiju.
 
Teško je dati predlog a da svi budu zadovoljni sa jedne strane a da i državi odgovara. Jer dok jednom ne smrkne drugom ne svane a oni nemaju nameru da im smrkne.
 
Dobro svi pogledajte šta je Rističević pričao.Šta pregovarači nisu hteli da prihvate.
Ako ti tako rekao Rističević onda ok.Kažeš: Potvrđuju svi u studiju. Tu je Betula, poznati estradni umetnik, priča o poljoprivredi, onaj iz SPASA Zoran Milićević 78 god, to je udruženje u kome je on i njegov tata u njemu, tu su i dva poljoprivrednika,nikad čuo za njih. Svi potvrđuju. Smanjite pink i hepi, pojačajte razum
 
Potvrđuju ovi koji su u studiju.Mislim na uslovno grlo po hektaru.
To bi i trebalo da se uvede . Da se poveca dobit od ratarstva a ne da se izvoze sirovine . Ko od ratara ne moze da stigne da radi oko zivotinja , zahvaljujuci dobroj subvenciji po Ha imace novca da dobro plati radnika . Samo definitivno glavna stvar je deklaracija na svim proizvodima . Pa neka narod odluci sta hoce da jede .
 
Vredi pokušati, a ne samo kukati i po učinku drugih pljuvati. Borba je neprekidna i večna, za sve i svakoga. Ako neko uznese predlog, moje je pravo da predožim bolji predlog ili ispravim i dobunim njegov predlog. Sve ostalo je prose.avanje, debilna, beskorisna ,,kritika", ponižavanje i vređanje. A konsruktivnosti ni u tragu.
 
Jedno pitanje ima li neko ko zaista veruje da do sada onaj ko je imao 80he zemlje nije dobijao subvencije za svu zemlju? Četiri člana domaćinstva svaki po 20he.i rešen problem šta se dobilo sa subvencijama do 100he? Pa sada svaki član može imati po 100he. E to je već nešto. I da li sada moraju u PDV?
Само полако још мало па ће у ПДВ морати и онај од 20 и онај од 100ха. Живи били па видели велике се паре врте у пољопривреди мимо државног надзора и опорезивања.
 
Ako ti tako rekao Rističević onda ok.Kažeš: Potvrđuju svi u studiju. Tu je Betula, poznati estradni umetnik, priča o poljoprivredi, onaj iz SPASA Zoran Milićević 78 god, to je udruženje u kome je on i njegov tata u njemu, tu su i dva poljoprivrednika,nikad čuo za njih. Svi potvrđuju. Smanjite pink i hepi, pojačajte razum
Ni ja ne podnosim Rističevića.Neka članovi pogledaju od 23,53-28 minuta.Da li je tačno to što je izneo.Da ne računamo Betulu,zar su ostali glupi.Nisu poznati i nikad nisi čuo za njih,da li to znači da nisu poljoprivrednici ili su glupi.Ti si eto poznat i kompetentnije od njih.
Jasno je ko dan kome smeta uslovno grlo.Neće ratari više da rane krave i svinje.Što ne informišete ljude da je bila i to opcija.
Nijednu reč nisam pisao protiv protesta do sinoć i izvinjavam se poštenim i normalnim učesnicima protesta jer se to na njih ne odnose.Molio bih ako neko ima snimak Milana Miloševića posle potpisa sporazuma i taj njegov nastup izaziva crv sumnje.
 
Драле, како је сад угасио онај што је имао неколико крава биле оне уматичене или не, тако сутра онај од двадесет. А прекосутра онај од 50. И тако даље. Али као што је написано прихвати услове игре и научи да играш. Како ти други одреди.
 
Taj Milan Milošević je osnovao stranku sa Acom Babićem i Grujićem i ima razloga zašto tako priča, Kod takvih kao ti takve priče i prolaze a neka je na čast onima koji lažu. Ostale poljoprivrednike u emisiji neznam, ti saznaj pa napiši, ja nikad čuo. I umatiči krave, vidiš da je 40 000 po kravi
Isto ih znam kao i tebe.Ti kažeš da oni lažu.Oni kažu da vi lažete.Šta ja treba da mislim-ko laže.Ovaj sedi je valjda iz inicijative.
Mlekare su pored skidanja cene počele dobro da kasne sa isplatom.Nastavkom ovakvim načinom ophođenja prema mlečnom govedarstvu za par dana se oprostiš krava i problem rešen.Kada ne treba kukuruz-nađe se aflatoksin ili nešto slično.Tako je i sa kravama.Da državu zanimaju krave,ne bi pitali jer krava umatičena ili nije.Ovako,ne trebaju im i postavljaju uslove.Da li se iko od ovih koji imaju neumatičene krave bunio dok je bio odnos 30:20000.Sada kada je odnos 40:20000 je normalna reakcija manjih proizvođača mleka.
 
Posto je kolicina zemlje ogranicena da bi onaj sto radi 300 hektara se prosirio mora da propadne neki sa 30 hektara.
Ne preplacuju arendu ovi sa 30, vec vecina ovi sa 300 hektara, zato sto dobijaju i drzavnu i crkvenu zemlju i jos svakave podsticaje, zato za njih nema zime.

Eto rece lopina Risticevic da ima onih i sto su po 50 i 100 miliona dinara. Ovde treba zastititi male do 50 hektara i dati im znatno bolje uslove. Ako isto dobijaju i onaj sa 20 i onaj sa 500 hektara, pitanje je samo dana kad ce ovaj prvi biti primoran da batali sve.
 
Privatna prepiska nekoliko članova je obrisana, jer uglavnom nema veze sa protestima, a i u privatnoj prepisci budite kulturni ( sad znam da na nivo kulture utiče kako su vas mama i tata vaspitali ) ali moram to da ponovim. Znači ne onako kako ste naučilisa svojima kod kuće da komunicirate, nego normalno, bar ovde na forumu.
 
Da sad kad sam pregledao, vidim da nije baš prepucavanje kao prethodnih dvadesetak postova.

Mada realnovo je poruka više za temu o subvencijama u govedarstvu, nego što se u njoj piše o protestima poljoprivrednika, mada se sa malo rastezanja može dovesti kao neki zahtev određene grupe poljoprivrednika prema ministrastvu.
 
Nisam sejao pšenicu 25+ godina i nisam baš merodavan ali ne mogu da shvatim da čak i po tim bednim cenama od 20+ --, + PDV dinara/kg × 4.500 kg/kj (ove godine se kod mene u okolini očekuje i veći prosek) za one koji su primenili sve agrotehničke mere. = 90.000 dinara/kj + PDV (767e/kj+PDV). Po meni je to solidna zarada u odnosu na soju i kukuruz iz prošle godine i u odnosu na pšenicu pre nekoliko godina. A to što su neki plaćali zakup 300-400+ e i zemlju trenutno plaćaju 20.000+ e/kj, e to je već njihov problem. Da mogu plaćali bi i 1.000e zakup i na večito 50.000e/kj, samo da rade više.
 
Nazad
Vrh