Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ako se dobro secam ako nemas sve potrebno za maticenje dvoljno je da se rodi zensko tele koje moze da dobije sve sto je potrebno i kad postane krava podleze subvencijama.. Za par godina moze da se dodje od 0 do svih umaticenih krava.
Nije tačno.Njeno tele kad postane krava a za sve to vreme plaćaš za sve muzne krave na gazdinstvu.
 
Većina ljudi su se zaletili za subvencije,još nisu ljudima isplatili ni one 9000 sada traze razliku, koja smo mi beda.Dospeli smo do neke situacije da su nam vazne subvencije koje su više nego bedne a ovamo nam ide žetva u susret, ostalo je još mesec dana do početka.Baš me zanima, mnogi ovde imaju vrhunske prinose 6+ t/h je l vama ljudi važnije uzeti još 9000 a ovamo u proseku izgubiti 80000 samo na ceni? Meni ne ide u glavu, prioritet je cena pšenice i ostalih žitarica, šta je tu dogovoreno? Nešto jeste a ovamo svi pišu 18dinara!?Pa je l 18 ili tek treba da se dogovara?Mene lično ova setva košta 100000po hektaru i pšenica i kukuruz i ja se ne vadim nikako, ne vade me ni tih 9000 to mi ne stiže ni da obidjem njive u toku godine.Sto se stočara tiče, izboksovali su nešto ali mlekare ce to lako anulirati, to uopšte nije problem.Ljudi su nešto dobili protestom, daj bože da to bude na kraju dobro, baš se bilo zakuvalo, famozni 26maj je ubrzao sve.Nikada oni nece da daju nešto a da pritom ne uzmu duplo.Neka nam je bog u pomoć.
 
Deo međusobne prepiske je obrisan, prebacite to na privatne poruke, jer se poruke uglavnom razmenjuju među nekoliko članova foruma, pa preko privatnih poruka se dogovorite ko je kakav.
 
Mene samo interesuje zašto se svi odmah hvataju arende? Pa nisu svi poljoprivrednici arendaši, ako nisi kadar da platiš nemoj uzimati i to je to. Prošlo je vreme kad se na ratarstvu na skupoj arendi moglo nešto zaraditi, sad se i na jeftinoj može dobro popu.iti..
Idu mi na levo ja.e svi koji su sedeli kod kuće, a sada se pametuju. Gadim ih se i stidim se što se spuštam u blato sa takvima. Ni trunke karaktera nemaju, ni stida, a ni srama. Zbog takvih je Srbija u bunaru. Uvek su antiprotivni, osim da ih neko zamoli da dobiju nešto što nikada niko nije dobio. Da sede kući i da dođemo na kolenima da ih molimo da pregovaraju u naše ime i ako mogu da nas izdaju za komlet lepinju.
 
Nije losa ideja da se recimo ta lova od 100ha raspodeli na manje povrsine vise para a na vece manje… recimo da je do 10ha 20.000. do 30 da je 15.000 a preko 30 10.000
Karikiram
 
Nije losa ideja da se recimo ta lova od 100ha raspodeli na manje povrsine vise para a na vece manje… recimo da je do 10ha 20.000. do 30 da je 15.000 a preko 30 10.000
Karikiram
У једну руку то је ок из разлога уситњености парцела,немогућности доћи до додатног обрадивог земљишта,отежане обраде,итд итд.
А у другу руку испада да дајеш више неком нераднику који цео живот неће да се макне са мјеста,све зна и лади ј**а цео живот и чека да му падне са неба ил неко други одради. И онда он добија већу субвеницију од оног који гине од јутра до сутра,улаже ризикује итд.
 
За такве је 20000 динара. Да би добили више тек ћерка или унука од те краве може бити више. И то наравно да све иде преко матичне службе. Ово прво може и ветеринар да уради.
Da, pa gde je problem ? Ja sam prošao čak i obuku za obeležavanje samo svojih životinja. Ko hoće nađe način, ko neće nađe opravdanje. Probao sam da pomognem nekim ljudima i samo ostao grbav. Oni bi bili srećni samo kada bih im dao sve svoje i to samo nekoliko godina dok ne proćerdaju. Oni zamišljaju da postoji magičnacreč ili štapić. I zaista postoji ali više magičnih reči: rada, dad i samo rad + učenje do kraja života + prilagođavanje + odricanje + + +.
 
Činjenica je da čekaš da se neko izbori za tebe ali samo onako kako još ni ti nisi smislio kako. Naravno da smo heroji, za razliku od onih koji kukaju i čekaju, a ni oni ne znaju šta čekaju.
Živeo sam ja i bez subvencija u vreme kada su ovi što se sada bahate sticali prebacujući gazdinstva na strine i tetke.
 
Jedno pitanje ima li neko ko zaista veruje da do sada onaj ko je imao 80he zemlje nije dobijao subvencije za svu zemlju? Četiri člana domaćinstva svaki po 20he.i rešen problem šta se dobilo sa subvencijama do 100he? Pa sada svaki član može imati po 100he. E to je već nešto. I da li sada moraju u PDV?
 
Aj spustite loptu . Ne treba da se delimo . Vi sto ste ispregovarali i sto ste uspeli nikada vise treba da budete ladni kao spricer pred ostalim komentatima . Oseca se neki bes kod vas a to mi ne sluti na dobro . Preveslace vlast ovaj sporazum jer ce ici izbori . Mozda se i vlast promeni a nov ministiran ce pricati kako nema odakle da se daju novci .
@nedeljkosavic012 - jel postoji neki mehanizam da se potpisano mora ispuniti bez obzira na bilo sta ?
 
Aj spustite loptu . Ne treba da se delimo . Vi sto ste ispregovarali i sto ste uspeli nikada vise treba da budete ladni kao spricer pred ostalim komentatima . Oseca se neki bes kod vas a to mi ne sluti na dobro . Preveslace vlast ovaj sporazum jer ce ici izbori . Mozda se i vlast promeni a nov ministiran ce pricati kako nema odakle da se daju novci .
@nedeljkosavic012 - jel postoji neki mehanizam da se potpisano mora ispuniti bez obzira na bilo sta ?
Postoji mehanizam. Do sada sam isteravao jedan traktor, sada ću dva. Udruženje Stig je isteralo 250, probaćemo sada 400. Ni jedan drugi mehanizam ne postoji
 
Jedno pitanje ima li neko ko zaista veruje da do sada onaj ko je imao 80he zemlje nije dobijao subvencije za svu zemlju? Četiri člana domaćinstva svaki po 20he.i rešen problem šta se dobilo sa subvencijama do 100he? Pa sada svaki član može imati po 100he. E to je već nešto. I da li sada moraju u PDV?
A ko nema 4 clana a ima 80 ha?
 
Jedan vic.
Imala baba kravu koja je tražila bika. I baba to kaže komšiji kaže ovaj ok. Ali baba nije znala za veštačko osemenjavanje nego samo za klasiku. Komšija javi veterinaru i ovaj dođe kod babe i kaže " došao sam da vam osemenim kravu kakvo tele hoćete? Misleći na rasu a baba će" sinko samo da ne nosi naočare kao ti "
 
@nedeljkosavic012 - nisi trebao Marjana R. da spominjes . To sada otvara milion novih pitanja . Covek koji je u velikom delu zasluzan za propast paora jer je 8 godina predsednik odbora za paore . Od takvog danas nesto ocekivati je suludo . Paoru ce pomoci ako izadje iz price vlasti i iskreno kaze sta se i zasto radi . Ali to nece moci jer nema dva dinara da izadje iz kola .
 
Mora javno jasno i glasno da se kaže da nas, koji smo se borili za nešto i postigli nešto ponižavaju i vređaju oni koji nisu uradili ništa i nikada neće uraditi ništa bez stida i srama, bez karaktera i mrvice razuma. Takvima su svi krivi, samo oni nikada i nizašta nisu ni neće biti sami sebi krivi. Neke stvari se nauče do četvrtog razreda osnovne škole, posle džaba truda.
Najnezadovoljniji su oni koji su sedeli kući, da se čovek prekrsti i levom i desnom rukom
 
Nazad
Vrh