Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mene samo interesuje zašto se svi odmah hvataju arende? Pa nisu svi poljoprivrednici arendaši, ako nisi kadar da platiš nemoj uzimati i to je to. Prošlo je vreme kad se na ratarstvu na skupoj arendi moglo nešto zaraditi, sad se i na jeftinoj može dobro popu.iti..
jesi ti svestan sta pises?

pa sva poljoprivreda ti je u arendama tj zakup zemljista

navedi mi jednog veceg od 200jutara da nema bar 50-60jutara arende i tu ti krece sva tematika oko svadje,placanja zemlje u nebo itd

ovih sa 30jutara svoje a 30 arende imas koliko ti srce zeli i sada posle ovoga bice samo veci promet novaca,nista drugo
 
Srbi su dovoljni sami sebi i ne treba im niko sa strane da ih zavadi. Već nekoliko puta sam pisao ovde. Treba prepisati sta ima po zemljama Evropske zajednice i to tražiti da se primeni. Ako su Danci prvi u svinjarstvu, Holandija u mlekarstvu i povrću, Italijani i Španci u voćarstvu onad videti kako oni to rade. Budžet za poljoprivredu da bude 10-15% od ukupnog budžeta Srbije i da se onda ta sredstva daju kako se to daje u ovim zemljama. I nema više pare za mehanizaciju i ostale stvari koje dobijaju samo neki a većina i ne može da dobije. Nema deljenja gazdinstva na sebe, ženu, mamu, tatu, strinu, tetku.... pa da svi nešto dobijaju jer je ograničenje bilo na 20 ha. I dobiće subvenciju onaj po ha koji stvarno radi, bio on mali ili veliki. I imaće se subvecncije i 400-500 evra i onda ne mora da se traži zaštitna cena proizvoda kao na berzama. Ovi što izdaju zemlju u arendu njima nema. A tačno se u svakom selu i ataru zna koja je čija zemlja i ko je radi. Ako se želi uvesti red može se. Ako neće onda bude haos i nema ni za koga.
 
Samo ovo prvo ću dobiti.Premiju su mi već skinuli pre protesta.Po kravi neću dobiti.Navodnjavanje ne plaćam od 2007.Plavi dizel je dalekoDeci nisam dosadio jer misle kao i ja.Ne znam što tu bahatost koju sada pokazuješ nisi pokazivao gde treba.Šta ste vi umislili.Da ste narodni heroji.I ja bih odma prestao da pregovaram kad bi na 100ha dobio subvencije.
Bez komentara,nastavi pisati. Jedino da dođem da ti umatičim krave
 
jesi ti svestan sta pises?

pa sva poljoprivreda ti je u arendama tj zakup zemljista

navedi mi jednog veceg od 200jutara da nema bar 50-60jutara arende i tu ti krece sva tematika oko svadje,placanja zemlje u nebo itd

ovih sa 30jutara svoje a 30 arende imas koliko ti srce zeli i sada posle ovoga bice samo veci promet novaca,nista drugo
Jako sam svestan jer to pitanje postavi svako ko ima više arende od svoje zemlje. Ja spadam u male i apsolutno me baš briga za takmičare otimače arendi. Kad bi većina mućnula svojom glavom, ne bi cena arende išla u nebesa i neki bi možda imali i više svoje zemlje. Draže mi je moje jutro zemlje neg' da radim i 1000 tuđih..
 
Da li je pomenuto od strane vlade na pregovorima nesto u vezi popisa poljo gazdinstva? Sta se sa tim desava,zasto se radi,da li je istina da eu za to placa dvadeset miliona eura? Ima prica da ide od oktobra. To je onda verovatno uvod u secu mnogi gazdinstva. Verovatno ce I plavi dizel od 1 1 24, krenuti . Posle cistilista,nece oni Tek tako dati svima dizel.
 
Citam vest o rekordnoj prodaji novih traktora prosle godine u Srbiji, oko 3.000.. Ako ima 300.000 gazdinstava, i svake godine novih 3.000 gazdinstava kupuje nov traktor, znaci da jedno gazdinstvo (u idealnom scenariju, neki nikad ne kupe nista novo) kupuje nov traktor na svakih 100 godina 😂 Cime se mi hvalimo.....
 
Није баш лако уматичити краве. Радио то, знам шта треба. Једно је увести у систем а потпуно друго остварити субвенцију на њу. Исто као код крмача.
 
Ako se dobro secam ako nemas sve potrebno za maticenje dvoljno je da se rodi zensko tele koje moze da dobije sve sto je potrebno i kad postane krava podleze subvencijama.. Za par godina moze da se dodje od 0 do svih umaticenih krava.
 
За такве је 20000 динара. Да би добили више тек ћерка или унука од те краве може бити више. И то наравно да све иде преко матичне службе. Ово прво може и ветеринар да уради.
 
Ili prihvati pravila igre i igraj ili nemoj pa budi nemi posmatrač.
Krave se matiče već 20+godina, ko je hteo do sada ima sve sređeno, ko nije uvek mu je neko drugi kriv.
Zanimljivo ili možda bolje reći totalno apsurdno je to što su stočari koji imaju umatičena grla kod velike većine onih čija grla nisu umatičena okarakterisani kao manipulatori i prevaranti...
Čitam dosta o tome ovih dana po netu i mogu da kažem da priča o metru i centimetru itekako ima smisla u nekim slučajevima.
 
Да знаш колико крава отели по неколико телади... Разумем шта причаш, то је кренуло баш активно кад сам ја почео да радим 2005 године.
 
Ili prihvati pravila igre i igraj ili nemoj pa budi nemi posmatrač.
Krave se matiče već 20+godina, ko je hteo do sada ima sve sređeno, ko nije uvek mu je neko drugi kriv.
Zanimljivo ili možda bolje reći totalno apsurdno je to što su stočari koji imaju umatičena grla kod velike većine onih čija grla nisu umatičena okarakterisani kao manipulatori i prevaranti...
Čitam dosta o tome ovih dana po netu i mogu da kažem da priča o metru i centimetru itekako ima smisla u nekim slučajevima.
Upravo tako. Moj otac je uvek vodio evidenciju i krave su osemenjavane kvalitetnim semenom tako da je matična služba čas posla odradila posao pre spomenutih 20-ak godina. A nismo imali silu krava, najviše je bilo oko 25 što krava što junadi.
 
Bez komentara,nastavi pisati. Jedino da dođem da ti umatičim krave
Bojim se da ne dobijem batina.
Jel ga mrzi umatiči krave
Krenuo sam da ih matičim ali su onda pooštrili mere.Nisu više telad od junica dobijale već njihove ćerke.Jednu kravu koju smo kupili je kod prošlog vlasnika imala subvencije a kod nas ne i tu mi puče film.Ne tražim ja da nama daju 40000 ali bar 30000 ako su to krave.Ne treba mi ni to ako imam dobru cenu mleka.Sad će biti 40 dinara koliko čujem.
 
Ili prihvati pravila igre i igraj ili nemoj pa budi nemi posmatrač.
Krave se matiče već 20+godina, ko je hteo do sada ima sve sređeno, ko nije uvek mu je neko drugi kriv.
Zanimljivo ili možda bolje reći totalno apsurdno je to što su stočari koji imaju umatičena grla kod velike većine onih čija grla nisu umatičena okarakterisani kao manipulatori i prevaranti...
Čitam dosta o tome ovih dana po netu i mogu da kažem da priča o metru i centimetru itekako ima smisla u nekim slučajevima.
Znam ja sve to.Znaš da ni jedno grlo umatičeno,nije uginulo.Znaš i da se kroz papire može doći do umatičene krave-zato je stvorena takva slika.Znam da je kod nas taj što je radio u matičnoj službi svima tako matičio a kada sam ja došao na red,ne može.Jedino na crno mogu da ih umatičim.Ali sada predstavljju veliki problem i veterinari koji sada to neće da dozvole.A ti vrlo dobro možeš da znaš kako je bilo pre 20 godina.
 
Nazad
Vrh