Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A konkursa za mašine neće ni biti?

Molim vas sedite kući drugi put.

Kako sam dobio informaciju od 1. Juna bi trebalo da krene republika...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Ma, gubiš vreme, neko nije naučio što se uči u zabavištu i do ćetvrtog razreda osnovne škole. Nisu naučili da razumeju šta im se govori ili piše.
 
Čitajući ovaj sporazum sa Vladom zapalo mi je za oko jedna stvar. Jedino je definisano da se protest prekine ODMAH. A nigde nije definisano nekim datumom kada će biti izvršene uplate i ove koje su povećane i one koje se odavno duguju. Ajde i da se već jednom sve definiše. Pogotovo stočarima i premija za mleko i za stoku i subvencija po ha. T&akođe treba da se definišu i penali. Ako može da se naplati kamata za ne izmirivanje obaveza državi onda ista ta država mora da plati kamatu na neisplaćene svoje obaveze prema svima.
 
Samo me zanima iz kojih to izvora će biti plaćeno.
Iz istih iz kojih je i uzeto. Spominjane subvencije od 14000 koje su bile pre 13-14 godina su bile oko 170 evra, davali su i na državnu zemlju i još je bilo povraćaja za mehanizaciju a čak je bilo i za traktore tako da para ima samo nisu dobro raspoređene.
 
Vraćam se sa pregovora, subota, isključujemo se sa autoputa, prolazim jedan punkt policije, idem ka našim blokadama, na putu nema nigde žive duše, kao da je vanredno stanje, 16h. Razmišljam o 250 ljudi koji me čekaju, šta da im kažem, četri noći i pet dana smo zajedno, decu nisam video.U glavi mi je osećaj kao da sam izgubio najmilijega. Na celom tom putu srećemo jedan traktor koji nosi prskalicu, čovek prska njive. Kočim, razmišljam dal da stanem i polomim ga od batina. Pa pi.ka ti materina, ti prskaš, ja sedim ko majmun na ulici. Njemu je prskanje bitnije od toga što će cena novog roda biti 18 din. Nastavljam dalje, nisam stao...
 
Napišite predlog, nemojte samo kritikovati. To važi za sve
vracanje do 100h je ogromna glupost

racunaj da ce arende ako je sada 400e/h ici sigurno na 600e

ti pises da si mali sa 100jutara vlasnista zemlje-notorna glupost

ti zelis i gledas da stignes onog sto ima 1000jutara,krajneg cilja nema nego samo da se radi zemlja,sto vece masine da se zakopas 30godina u kredite i da radis,zbog cega i zasto niko nezna

80% poljoprivrednika more nije videlo u zivotu


raspodela subvencija mora ici u principu manjem vece subvencije jer kada mali nestanu,sledeci su srednji kada to shvatis bice kasno
 
razmišljam dal da stanem i polomim ga od batina.


A jel bi tukao i komšiju koi ne ide na glasanje ili samo one koi ne razmišljaju i nerade isto kao i ti?
Ja tebi pričam kako sam se osećao i šta sam prošao. Svako ko mi ubuduće bude kukao ima da ga jako napušim, bio komšija ili Bog otac. Apsolutno me više ne interesuje ni zaposleni, ni ne zaposleni, ni oni koji rade poljoprivredu, ni veliki, ni mali, ni siromašni, ni bogati, ni oni što misle šta bi trebalo, ni oni što misle kako bi trebalo. Radite šta hoćete, pišite, pljujte, smatrajte
 
Vraćam se sa pregovora, subota, isključujemo se sa autoputa, prolazim jedan punkt policije, idem ka našim blokadama, na putu nema nigde žive duše, kao da je vanredno stanje, 16h. Razmišljam o 250 ljudi koji me čekaju, šta da im kažem, četri noći i pet dana smo zajedno, decu nisam video.U glavi mi je osećaj kao da sam izgubio najmilijega. Na celom tom putu srećemo jedan traktor koji nosi prskalicu, čovek prska njive. Kočim, razmišljam dal da stanem i polomim ga od batina. Pa pi.ka ti materina, ti prskaš, ja sedim ko majmun na ulici. Njemu je prskanje bitnije od toga što će cena novog roda biti 18 din. Nastavljam dalje, nisam stao...
Mislim da ti ovo nije trebalo.Ali opet :unsure:
 
Mislim da ti ovo nije trebalo.Ali opet :unsure:
Šta nije trebalo? Sa tobom sam imao i privatnih prepiski. Ti koji si ladio jaja sada nešto kritikuješ. Imao si subvencije 9000 sada ćeš imati 18 000, plaćao si odvodnjavanje, sada nećeš. Imaćeš plavi dizel. To ti je direktno i odma. Ti koji si stočar imaćeš 19 din premije i 40 000 po kravi. Na kraju Zorane, koliko sam razumeo ti si invalid. Stariji čovek, po ceo dan sediš i pišeš, pusti malo svoje sinove da pišu, verovatno si i njima dosadio. Vi bre ljudi nemate meru
 
vracanje do 100h je ogromna glupost

racunaj da ce arende ako je sada 400e/h ici sigurno na 600e

ti pises da si mali sa 100jutara vlasnista zemlje-notorna glupost

ti zelis i gledas da stignes onog sto ima 1000jutara,krajneg cilja nema nego samo da se radi zemlja,sto vece masine da se zakopas 30godina u kredite i da radis,zbog cega i zasto niko nezna

80% poljoprivrednika more nije videlo u zivotu


raspodela subvencija mora ici u principu manjem vece subvencije jer kada mali nestanu,sledeci su srednji kada to shvatis bice kasno
Mene samo interesuje zašto se svi odmah hvataju arende? Pa nisu svi poljoprivrednici arendaši, ako nisi kadar da platiš nemoj uzimati i to je to. Prošlo je vreme kad se na ratarstvu na skupoj arendi moglo nešto zaraditi, sad se i na jeftinoj može dobro popu.iti..
 
Samo ovo prvo ću dobiti.Premiju su mi već skinuli pre protesta.Po kravi neću dobiti.Navodnjavanje ne plaćam od 2007.Plavi dizel je dalekoDeci nisam dosadio jer misle kao i ja.Ne znam što tu bahatost koju sada pokazuješ nisi pokazivao gde treba.Šta ste vi umislili.Da ste narodni heroji.I ja bih odma prestao da pregovaram kad bi na 100ha dobio subvencije.
 
Nazad
Vrh