Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ono za odvodnjavanje....
Pola ove godine, a iduće se ukida. Onda nakon toga će da vrate normalno?
Tamo je trebalo da piše "OD iduće se ukida"....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Evo ga: https://www.danas.rs/vesti/ekonomij...o-poljoprivrednika-potpisao-sa-ministarstvom/
Znači subvencije lepo piše u 2023 godini, dogodine ćao. Pogotovo ako podignu na 100 ha kao što piše.
Odvodnjavanje sada pola, za narednu 100% otpis ( znači ne OD naredne)....
I na kraju nema više protesta već mora mirmim putem. Najebasmo mi za godinu-2!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Не може ти забранити протест. Ова последња ставка може да се окарактерише тако да важи за 2023. годину.
Сад да се спремимо за скок цене регистрација, пореза, зареза и шта још све не. И не само због пољопривреде да се не пронађу неки прозвани него и због преговора о повећању минималне цене рада, колико сам чуо за 20-так %.
Али ако се може неки закључак извести без овакве какве такве пољопривреде држава не може.
 
Mora se pod hitno formirati jedno krovno polj.udruženje koje će voditi sve poslove oko dogovaranja sa vladom, a ne samo ad hok. Paori treba da budu na njivi, a ovi da se bore za naše interese. I naravno, od svakog ha neki dinar... kao članstvo za uplatu. Tada će ovo imati smisla i biti ustaljen posao. Svaka čast ovim ljudima što su ovo sve dogovarali i istrpeli ali to treba da radi drugi tim i samo kad vide da se sa vladom i ministarstvom ništa ne može, pozvati na "ustanak" i blokadu traktorima.
 
Mora se pod hitno formirati jedno krovno polj.udruženje koje će voditi sve poslove oko dogovaranja sa vladom, a ne samo ad hok. Paori treba da budu na njivi, a ovi da se bore za naše interese. I naravno, od svakog ha neki dinar... kao članstvo za uplatu. Tada će ovo imati smisla i biti ustaljen posao. Svaka čast ovim ljudima što su ovo sve dogovarali i istrpeli ali to treba da radi drugi tim i samo kad vide da se sa vladom i ministarstvom ništa ne može, pozvati na "ustanak" i blokadu traktorima.
Sjajno resenje 👏
Bio sada Slankamenac ( jedan od dva danasnja potpisnika ) i deluje sve ok po meni . Pomerilo se nesto a sta ce buducnost doneti , videce se .
@caco - nema toga o zabrani blokada . Rekao je jos juce Nedeljko iz Stiga da je ta stavka odbacena .
 
Mora se pod hitno formirati jedno krovno polj.udruženje koje će voditi sve poslove oko dogovaranja sa vladom, a ne samo ad hok. Paori treba da budu na njivi, a ovi da se bore za naše interese.

Da bi se formiralo krovno udruženje, treba dobar temelj, znači svako mesto da ima svoje udruženje poljoprivrednika, gde je moguće sa sekcijama, povrtarskom, ratarskom, voćarskom, ljudima koji se bave stočarstvom. Gde nema prilike da se osnuje udruženje, ko je zainteresovan da se učlani (i uključi u rad) već formiranog udruženja u sledećem najbližem mestu.

Ovde ne treba ići sa nekim velikim ciljevima, dovoljno je da se ljudi skupe, napravi se neki ručak ili večera i da se postavi pitanje "Kako da mi to popravimo naš položaj?".

Znam da svi to znamo i da je to očigledno, ali sam morao ponovo napisati.
 
Nazad
Vrh