Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Prvi sastanak i okupljanje ovih ljudi koji su pokrenuli proteste je bio u Bogaticu i tad se 5 udruzenja dogovorilo o zajednickom nastupu.
Otvoren poziv svim ostalim udruzenjima je stajao cini mi se oko 45 dana, u tih mesecipo jos 2 udruzenja su donela odluku o pridruzivanju.
Konkretno mi ovde u Macvi smo se nadali prilasku svinjara i vocara ali do toga nije doslo ,svinjarima je izgleda trenutno lepo a vocari kalkulisu i nadaju se prosloj godini sto se maline i kupine tice.
Znaci svi koji su bili zainteresovani i svi koji su imali neki konkretan predlog mogli su pristupiti ,izneti svoje vidjenje stvari i ponuditi resenje.
ALI posto smo mi poznati kao sajber-kurajber borci preko tastature ,tesko nam je pomeriti **greška iz stolice ili supruzinog krila ,velika vecina se odlucila za aktivnu borbu -soljenje pameti i iznosenje predloga ,sugestija i sumnji na forumima ,tviteru ,fejsbuku i ostalim k.cima palcima.
Sad posle svega svi smo nezadovoljni ,a najnezadovoljnij su oni koji su od pocetka govorili da od toga nema nista i da je to samo borba pojedinih vodja za licnu korist.
Predlazem svima onima koji kazu da je ovo sto je izboreno -nista- kao i onima koji se nisu pridruzili iz ma kog razloga da se odreknu benefita koji su dobijeni u korist osiromasene nam drzave ili dobrotvorne svrhe.
Onima koji su izlazili i istrpeli sve pritiske i provokacije kojima smo bili izlozeni zelim sve najbolje a posebno kolegi Dejanu Trajkovicu uz poruku vidimo se opet jer ovo je cini mi se tek prvo poluvreme......
Jesam li ja nešto pisao protiv ovoga što si napisao.Nisam veliko ni komentarisao jer se onima koji nisu na protestima ne preporučuje da pišu na forumu.Samo sam okačio par priloga i to je to.
 
@putin Ja sam uvek bio pristalica politike Kneza Miloša Obrenovića, mnogo više nego politike Karađorđevića, a istorija nas je naučila ko je bio u pravu.Ako mu nije prihvatljiv sporazum, trebao je da izađe napolje i kaže novinarima da se ne slaže i da neće da potpiše a ne prihvatio ga je ali sporazum nije dobar?? Da li je smeo da preuzme odgovornost da gura 300 eura a da od toga na kraju ne bude ništa??
 
Pa to je trebao da kaže tamo i ako se ne slaže da ne prihvati sporazum, nego kao ona što je dala pa se posle kaje....
Bar nasi pregovaraci ,a u ovom slucaju su to Pajic i Brkic ne mogu i nece tamo u vladi nista ni da prihvate ni da odbiju bez konsultacija sa clanstvom.
Ljudi su dosli iz Beograda u 6.30h izlozili nam ispregovarano i imali su rok da 20h da jave.
Mi na blokadama bez smene (zbog ""velikog" odziva i nadolazecih poslova) smo mogli izdrzati jos 2 ili 3 dana i doslo bi do spontanog razilazenja.
I sta onda????
Nas je samo interesovalo da li su se sva udruzenja slozila i da li im nisu poturili kosku da se oko neceg posvadjaju.
Toliko od mene a ko razume shvatice....
 
Jesam li ja nešto pisao protiv ovoga što si napisao.Nisam veliko ni komentarisao jer se onima koji nisu na protestima ne preporučuje da pišu na forumu.Samo sam okačio par priloga i to je to.
Ne znam zasto si se osetio prozvanim ,samo sam obrazlozio ono iz tvog posta : ne zele ,ne mogu i nisu obuhvaceni zahtevima.
Ko ne zeli na cast mu , ko ne moze je izgovor jer su nam dolazili ljudi koji veze nemaju sa poljopr. i donosili kafu i kolace u tri sata nocu i zadrzavali se po sat dva ,dovoljno da se neko od nas malo odmori ,a koji nisu obuhvaceni zahtevima su sami krivi jer se nisu ni interesovali.
 
Poslednja izmena:
Bar nasi pregovaraci ,a u ovom slucaju su to Pajic i Brkic ne mogu i nece tamo u vladi nista ni da prihvate ni da odbiju bez konsultacija sa clanstvom.
Ljudi su dosli iz Beograda u 6.30h izlozili nam ispregovarano i imali su rok da 20h da jave.
Mi na blokadama bez smene (zbog ""velikog" odziva i nadolazecih poslova) smo mogli izdrzati jos 2 ili 3 dana i doslo bi do spontanog razilazenja.
I sta onda????
Nas je samo interesovalo da li su se sva udruzenja slozila i da li im nisu poturili kosku da se oko neceg posvadjaju.
Toliko od mene a ko razume shvatice....
Ja samo hoću da kažem da je sporazum u ovom trenutku dobar i da ga treba prihvatiti.Bitno je da su se stvari pokrenule sa mrtve tačke i da treba sabiti redove tih udruženja da deluju jedinstveno i da jednog dana budu pravi sindikat poljoprivrednika ove zemlje.Ima za 6 meseci sledeća godina, da se izborimo za 300 eura i taj plavi dizel, ukinuće potpuno tu naknadu za odvodnjavanje i gotovo. A nikako ne treba minirati ovo sada i pričati pa znaš moglo je više, bla, bla....
 
Evo nekih objasnjenja od tri predstavnika . Ovaj iz Race je bas radikalan i sigurno je zavrsio neku svoju ulugu u buducim pregovorima . Sta je sve bilo to znaju samo vodeci ljudi iz udruzenja .
Gospodin iz okoline Kragujevca je bio kod nas na blokadi, došla je ekipa od 7 traktora, došli su u sredu a otišli u četvrtak ujutro. Lepo smo ih ugostili, bilo je pečenja, sedeli sa nama, jeli i pili, na kraju nas sve pljunuli. To je ekipa Aleksandar Babić i Đorđe Grujić, ovaj im je treći član. Osnivaju stranku poljoprivrednika, nemam ništa protiv ali treba da se zna, ovakvi ljudi da li slučajno ili namerno, mute vodu i ljudi koji neznaju budu zbunjeni
 
Gospodin iz okoline Kragujevca je bio kod nas na blokadi, došla je ekipa od 7 traktora, došli su u sredu a otišli u četvrtak ujutro. Lepo smo ih ugostili, bilo je pečenja, sedeli sa nama, jeli i pili, na kraju nas sve pljunuli. To je ekipa Aleksandar Babić i Đorđe Grujić, ovaj im je treći član. Osnivaju stranku poljoprivrednika, nemam ništa protiv ali treba da se zna, ovakvi ljudi da li slučajno ili namerno, mute vodu i ljudi koji neznaju budu zbunjeni
Zato ste tu vi da nama koji ne znamo nista objasnite i pojasnite . Sada sam te gledao na N1 . Sutra idete opet u vladu na potpis . Jel ako ne potpisete da vise nema blokada u buducnosti jel otpadaju svi ostali dogovori ?
 
Ма људи, 300е/ха је мисаона именица тренутно. Да би се дошло до тих триста евра морало се кренути са мртве тачке. 18000дин је наспрам прошлогодишњих 6000 огроман успех. Не треба бити незадовољан више вреди ово удруживање него тих фамозних 300е. Ово је знак да се све може кад се људи сложе и треба указати им поштовање и наклон.
 
Zato ste tu vi da nama koji ne znamo nista objasnite i pojasnite . Sada sam te gledao na N1 . Sutra idete opet u vladu na potpis . Jel ako ne potpisete da vise nema blokada u buducnosti jel otpadaju svi ostali dogovori ?
Taj 3.član je ispravljen. Nema te obaveze da se ne izađe. Ali je stajalo u nacrtu sporazuma
 
Ма људи, 300е/ха је мисаона именица тренутно. Да би се дошло до тих триста евра морало се кренути са мртве тачке. 18000дин је наспрам прошлогодишњих 6000 огроман успех. Не треба бити незадовољан више вреди ово удруживање него тих фамозних 300е. Ово је знак да се све може кад се људи сложе и треба указати им поштовање и наклон.
Jedino sto ce oni ovu razliku resiti lako a to je da ce zaduziti nas(srbiju) sa novim kreditom a u zalog ko zna sta jos imaju da stave jer i ovako su vec gotovo sve dali

Nece zavuci ruke u njihov dzep nego u nas,oni ce nastaviti da kradu kao sto i rade svih ovih godina
 
Nazad
Vrh