Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A ko je njega tukao po ušima da plati 300e arendu a da gazda podiže subvencije? Što je pristao na to što nije rekao 150e hoćeš, nećeš aj zdravo.Nego samo daj što više zemlje jer ako ne uzmem ja uzeće je neko drugi a posle se češe tamo gde ga ne svrbi.A ne tonu ljudi samo zbog loše godine već i zbog alavosti.
 
A ko je njega tukao po ušima da plati 300e arendu a da gazda podiže subvencije? Što je pristao na to što nije rekao 150e hoćeš, nećeš aj zdravo.Nego samo daj što više zemlje jer ako ne uzmem ja uzeće je neko drugi a posle se češe tamo gde ga ne svrbi.A ne tonu ljudi samo zbog loše godine već i zbog alavosti.
 
A ko je njega tukao po ušima da plati 300e arendu a da gazda podiže subvencije? Što je pristao na to što nije rekao 150e hoćeš, nećeš aj zdravo.Nego samo daj što više zemlje jer ako ne uzmem ja uzeće je neko drugi a posle se češe tamo gde ga ne svrbi.A ne tonu ljudi samo zbog loše godine već i zbog alavosti.
Mnogi tako komentrišu kao ti. Ja nisam neko ko se otima za arendu a ti ako umeš da računaš, do sada si mogao da zaključiš da se u poslednjih 10 godina bar 3 svelo na to da ni na svojoj zemlji nemamo zaradu. Ti koji plaćaju jutro 300+ evra su definitivno neka drugačija kategorija paora koji presipaju iz nekih drugih (da ne kažem nezakonitih) tokova pare u poljoprivredu.. ili su prosto neki sa manjkom mozga koji imaju mnogo svoje zemlje pa arendu rade makar i na svoju štetu pokrivajući tu štetu nekom nazovi zaradom na svojom zemlji.. Definitivno je da je malo puta mnogo jednako mnogo..
 
Niti uzimam niti dajem u arendu. A svako bi hteo da dobije više to je normalno ali ko plaća tu cenu ili ima neku svoju matematiku ili je lud.
Sta ce mu dizel kad ne obradjuje zemlju??
Pa vidi njemu pripada, uz odgovarajuću cenu arende može ustupiti i subvencije i gorivo ili manja arena a bez goriva i subvencija sve je stvar dogovora.
 
Meni je i dalje neverovatno da je vec posle prvog sastanka prihvacen predlog Vlade.
Alo, ti sa ovim likovima(da ne upotrebim drugu rec) pregovaras nekoliko sati i prihvatis. Za sve ove godine unistavanja, ti posle prvog sastanka prihvatis.
Duze se cenkas kad kupujes/prodajes auto...

Ne znam za vas, meni je ovo sve jadno, tuzno.
Nadam se da ce @olalija napisati svoje misljenje o ovome. Odgledao sam danas live koji je radio i mislim da on ovo ne bi prihvatio.
Pa bas i nema puno vremena za pregovore tj za blokade...treba da se radi...poklopila se kisa i protesti...
 
Opet ta tabu tema -Sta je profi poljoprivredik-?
Profi ti je,udji na sajt apv,tu imas sada konkurs za prikljucnu mehanizaciju. I lista za bodo vanje u kojoj pise,stavka 30bodova ko se bavi iskljucivo poljoprivredom. E to ti je to. E znas kako to gledaju za bodove,ko placa pio I zdr. I sad ce tako na svim da bude. Pa ce polako cistiliste. A tako ce ti biti I za subvencije jos malo. Ako ne I pre da bude.
 
Naravno da će sada posle ovih protesta doći do svađe onih koji su izašli i onih koji nisu.Naravno da nisu svi mogli izaći a razloga ima mnogo i ne treba nikog osuđivati kao što ne treba kriviti ove što su izašli a ostvarili "samo toliko".Šta god radili ili ne radili vlasti je poljoprivreda na zadnjoj rupi.Da ih interesuje budžet bi bio 6x veći.
Što se podela tiče na hobiste i profesionalce.To je tema koja mora da se zatvori ako u budućnosti želimo nešto da postignemo.Zbog toga je sigurno izlaznost uvek manja za veliki procenat.Neko će se smejati tome ali nije nimalo smešno-to je istina.
Što se plavog dizela tiče.Izričito sam da ga dobije onaj koji radi zemlju.Ali kod nas uvek postoji ono ali.
Što se podizanja subvencija po grlu,niko nije spomenuo neumatičene krave za koje je za sada 20000.Nisam ni za to da imamo iste podsticaje kao i oni koji plaćaju matičnu službu ali i to su krave ali ih niko ne zarezuje.Do pre par godina nismo ni dinar dobili.To je država sama odredila.Nije dobijeno na protestima.
Premija je povećana ali će cena mleka dole.
Mnogo je stvari nedorečeno ali pod prinudom je uzeto koliko se moglo.
 
Malo sam sabrao utiske, meša mi se razočarenje i čuđenje kako je reagovalo 90% učesnika protesta koji nešto slave.
Svo vreme mi se činilo da su ovi spremni za kapitulaciju, da su kao bokser na staklenim nogama u nokdaunu. Na žalost, nismo izdržali i nokautirao nas je grogi bokser zamahom iz očaja. Narod je počeo od jutros da buca, malo zbog jučerašnjeg dešavanja kod Pančeva, malo jer je sinulo sunce a verovali ili ne neki jer im je dosadno???
Ministarka je napustila pregovore i došla da otvori sajam, pregovarače su opet zamarali, narod krenuo da se osipa i kako sam shvatio, rešeno je da se prihvati vrabac na grani.
Pa sad...?...Bolje vrabac u ruci nego kobac na grani...pregovaraci su mogli duze ali poljoprivrednici na blokadama nisu. Pri tom sve je kratkog daha,mislim na mere a i na odlazecu vladu...sledeci pregovori i protesti vec na jesen! Nisam te bas najbolje razumeo sta si hteo da kazes za Pancevo? U Pancevu je bilo napeto zbog dolaska sirokoh narodnih masa na miting...bilo je pritisaka,pretnji i moglo je da dodje do fizickog obracuna...
 
Кадија те тужи кадија ти суди...Велики ће имати још више средњи средње а мали мало!Ако не одеш на протесте нема од оне државне земље ништа!А ако идеш добићеш је или неки репроматеријал без ПДВ-а или неку субвенцију на механизацију итд итд те ствари су мени нуђене за време Жутих,на жалост ништа се променило није!
 
Pa sad...?...Bolje vrabac u ruci nego kobac na grani...pregovaraci su mogli duze ali poljoprivrednici na blokadama nisu. Pri tom sve je kratkog daha,mislim na mere a i na odlazecu vladu...sledeci pregovori i protesti vec na jesen! Nisam te bas najbolje razumeo sta si hteo da kazes za Pancevo? U Pancevu je bilo napeto zbog dolaska sirokoh narodnih masa na miting...bilo je pritisaka,pretnji i moglo je da dodje do fizickog obracuna...
Upravo ovo je jedan od problema generalno u Srbiji i jedan od razloga što se nisam mešao u organizaciju ovih protesta. Gde sam ja napisao vrabac u ruci?
 
Nazad
Vrh