Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
,,Postigli smo nesto ovim protestima al najvise su postigli ovi sto su sedeli kuci dobili ste gospodo seljaci skrivaci zena pod suknju jos 9 hiljade na ovih 9 hiljda slavite u nase ime" Tekst je citat, a ja se slažem.
 
Meni je i dalje neverovatno da je vec posle prvog sastanka prihvacen predlog Vlade.
Alo, ti sa ovim likovima(da ne upotrebim drugu rec) pregovaras nekoliko sati i prihvatis. Za sve ove godine unistavanja, ti posle prvog sastanka prihvatis.
Duze se cenkas kad kupujes/prodajes auto...

Ne znam za vas, meni je ovo sve jadno, tuzno.
Nadam se da ce @olalija napisati svoje misljenje o ovome. Odgledao sam danas live koji je radio i mislim da on ovo ne bi prihvatio.
 
Koliko vidim subvencije ce biti 9000 + 9000 za gorivo. Meni mirise da ce sledece godine ostati 9000, a ovih dodatnih 9000 ce biti stavka plavog dizela. Tako da nece biti 18000 + stavka 9 iz predloga to jest dodatno 100-150 litara plavog dizela...
 
Neka preinace da tih 18.000 po hektaru ne mozes da podizes u kesu nego da mozes da kupujes, seme, djubrivo, obojeni (plavi) dizel, hemiju…. A ne da se zloupotreblajva, i tad ce biti prava subvencija-pomoć poljoprivrediku
I sta se time dobija? Ode svako, kupi nesto od toga, npr. djubrivo i preproda, cak i po nižoj ceni i opet je u plusu. Svakako se ne moze ukinuti privatno vlasnistvo(videli smo kako to prolazi), a od tokga svi stradaju. Ja se slazem da treba subvencije da dobija onaj ko se iskljucivo bavi poljoprivredom i nicim drugim, ali to bi samo vodilo povecanju cene arende i nicemu drugom.
 
Pa druže ja sam išao relaciju Kuća - Posao nisam "veliki" niti "profi" poljoprivrednik ja sam saksijaš taman imam zemlje za tri saksije a i sam znaš da su mi male šanse da upadnem u pregovarački tim. A saksijašima tamo nije mesto. 👍
Znači ko ne upadne u pregovarački tim ne treba da isteta traktor ? Znam da je bilo ljudi sa 10 kj. Prolazili su građani bez zemlje u saksiji, davali podršku, družili se sa nama i td. Mogao si posle posla da posediš sa kolegama sat-dva-tri, da im daš podršku, da pričuvaš traktor da mogu da se istuširaju, da ih bude više kada krenu besni iz autobusa, ... Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor.
 
Jeste, ima kod mene par njih sto daju zemlju za 250€ po kj i uzimaju subvencije sebi. Zive u gradu kucu na selu su prodali ostavili samo zemlju da rentaju, i uzimaju subvencije jos plus
To je država kriva, u nekim zemljama na ,,trulom" zapadu ne može da poseduje zemlju ko nema dokaz da zna da je obrađuje i ko je ne obrađuje. Zašto niko nije tražio da se ograniči posed (maksimum), osim mene ?
 
Malo sam sabrao utiske, meša mi se razočarenje i čuđenje kako je reagovalo 90% učesnika protesta koji nešto slave.
Svo vreme mi se činilo da su ovi spremni za kapitulaciju, da su kao bokser na staklenim nogama u nokdaunu. Na žalost, nismo izdržali i nokautirao nas je grogi bokser zamahom iz očaja. Narod je počeo od jutros da buca, malo zbog jučerašnjeg dešavanja kod Pančeva, malo jer je sinulo sunce a verovali ili ne neki jer im je dosadno???
Ministarka je napustila pregovore i došla da otvori sajam, pregovarače su opet zamarali, narod krenuo da se osipa i kako sam shvatio, rešeno je da se prihvati vrabac na grani.
 
Meni je i dalje neverovatno da je vec posle prvog sastanka prihvacen predlog Vlade.
Alo, ti sa ovim likovima(da ne upotrebim drugu rec) pregovaras nekoliko sati i prihvatis. Za sve ove godine unistavanja, ti posle prvog sastanka prihvatis.
Duze se cenkas kad kupujes/prodajes auto...

Ne znam za vas, meni je ovo sve jadno, tuzno.
Nadam se da ce @olalija napisati svoje misljenje o ovome. Odgledao sam danas live koji je radio i mislim da on ovo ne bi prihvatio.
Da si ućestvovao u radu ne bi se čudio jer bi znao da to nije baš tako kako od kuće izgleda. Ti pregovori traju više od godinu dana koliko sam ja upoznat + trenutna situacija u Bg i osvešćivanje naroda.
 
Znači sada će nam opet uplatiti po 9000 din subvencija o pa to je divno 😏
Imam predlog da sledeći put na pregovore idemo mi koi nemamo puno zemlje i nikada nismo bili na blokade možda bolje izpregovaramo.

Niti sam išao niti ću ići jer po mnogima mi nismo poljoprivrednici osim kada treba ići na proteste. Po meni je ovo kao kod crnog gruje " idemo u rat da se bijete, neki ćete i da poginete a neki ćemo i da se vratimo".Kad kažem Mi mislim na nas saksijaše.
Šta reći ?
 
Vrlo dobro znate da se ovde na forumu dele na profi i hobi poljoprivrednike. A samo kada su blokade onda smo svi isti. I kao da je pojedinima cilj ba ovi koi nerade zemlju već je daju u arenu i netreba dati subvencije čak šta više stičem utisak da bi i da im se oduzme zemlja. Čovek ima zemlju plaća porez na istu i sleduju mu subvencije.
 
Nazad
Vrh