Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Па ко ти је бранио да идеш?
Pa druže ja sam išao relaciju Kuća - Posao nisam "veliki" niti "profi" poljoprivrednik ja sam saksijaš taman imam zemlje za tri saksije a i sam znaš da su mi male šanse da upadnem u pregovarački tim. A saksijašima tamo nije mesto. 👍
 
Ipak 18k crvenih ove godine...
"Što se tiče ratarstva, Kleut je naveo da su se dogovorili da se ove godine izvrši doplata subvencija po hektaru obradive zemlje, odnosno da se podignu na 18.000 u odnosu na ranijih 9.000 dinara."

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jeste, ima kod mene par njih sto daju zemlju za 250€ po kj i uzimaju subvencije sebi. Zive u gradu kucu na selu su prodali ostavili samo zemlju da rentaju, i uzimaju subvencije jos plus
 
Код мене сви моји арендаши имају газдинства, чак ни не помишљам да питам за уговор због субвенција. Ћути и ради, ако нећеш има ко оће.
 
Al ce sad zakupidavcima da se isplati davanje u zakup.
Ko je platio po Vojvodini 500e/ha bez subvencija + 150e/ha dolaze do 650e/ha tj oko 40 000din/kj ko je dao zemlju u zakup.
Je*** ga ko od ratara toliko zaradi po ha.
Evo moj prvi komsija pre 5godina zemlju dao 200e po jutru+njegove subvencije
Dakle oko 245 po jutru dobije,sa ovim subvencijama
Sve lako izracunat
Od sledece radi sam ponovo,ja mu kazem da ce i moju da radi da ja odmorim malo
Kakve gluposti se rade,strasno
 
Pa ako I daju tih devet hiljada to je zbog izbora,mislim jos plus devet. Da kupe glasove. A onda od 1 1 2024, cao. Ide se svi u pdv. Uvode profi poljoprivrednike. Sa tim sve ostalo. Znaci cistiliste otpasce,jos minimum sto hiljada gazdinstva.
 
ove tacke gde se navode razgovori jel ima neki garantovani datum do kojeg treba da se odrade razgovori ?
Ako nista drugo barem su videli da mogu protestima da pritisnu vladu, pa sledeci put treba da idu do kraja ako ih prevare .
 
Neka preinace da tih 18.000 po hektaru ne mozes da podizes u kesu nego da mozes da kupujes, seme, djubrivo, obojeni (plavi) dizel, hemiju…. A ne da se zloupotreblajva, i tad ce biti prava subvencija-pomoć poljoprivrediku
Nema nista od toga.
Kad veliki vole gazdinstva tih sto daju u zakup oa puste 8 000 000 din za dan bez oporezivanja.
Zna drzava sve, samo cekaju momenat da nas zaskoce.
 
Nazad
Vrh