Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Nama ne treba neprijatelj jer smo sami sebi najveći neprijatelji. Podele ko treba a ko netreba da dobije pare, ko je bio a ko nije bio na proteste čije su zasluge veće, kao i kod vakcinacije ko je je konj jer pije ivermectin a ko je magarac pa se vakcinisao a ovima na vlasti baš to i odgovara zavadi pa vladaj.
 
Tu politiku sa podelama su usavršili stari Rimljani, nije to ništa novo. Na žalost ljudi i dalje nasedaju i dele se između sebe.

Protesti su bili, ko je učestvovao -učestvovao je, ko nije učestvovao, nije. Neće proći mnogo pa će biti ponovo protesti poljoprivrednika, pa ko želi imaće priliku da učestvuje.

Uglavnom samo bih skrenuo pažnu da ne bude bespotrebnih prozivki, ako baš želite nekom nešto poručiti a nema veze sa protestima imate privatne poruke. Psovke i vređanja takođe nisu dobro došli na poljoinfo forumu.
 
Pa eto napisao sam nesto, mozda si ocekivao hvalospeve, bilo bi sigurno i toga ukoliko ne biste napravili fuck up od vasih pregovora.
Drugo sta je to manje ili vise zemlje po tebi kako bih znao definiciju toga.
Dalje, traume ces ti doziveti nakon sto te odjebu na isti nacin kako si i ti odjebo druge, a dugo verovatno neces dogurati pored nikakvih postignutih rezultata, (valjda razumes i sam da ovo zadnje postignuto je mizerno. Ako smatras uspehom to sto smo dobili jos nekoliko din na kg suncokreta onda znaj da cemo svakako najebati zbog tih par din i nemira koji su im bili servirani)
Tako da ne treba da se uvredis jer nisam ja povukao ljude sa puta kad je bilo naj potrebnije da se nesto postigne.
I za kraj, samo sam se zato nadovezao na post gde gledas sa neke visine sve ostale a pri tom sa ponosom kazes da si neke odjebo jer vidis ti ili vi ste nedodirljivi!
Aj u zdravlje!
Šta će meni hvalospevi od tebe, jel si ti izlazio zbog mene ,pa da si sada mnogo razočaran.

Ja ne branim sebe lično već svoje udruženje i odluke tog istog udruženja, realno gledano niko trenutno nema udruženje koje može da izvede toliko traktora a ti se zapitaj zašto je to tako. Kada se napravi malo nekog pomaka, odma ide priča "neko se ogrebo za traktor, neko je napravio fuck up". Jel hoćeš ti sutra da ispregovaraš za mene ili ćeš i dalje da očekuješ da to neko uradi za tebe, da bi imao šta da kritikuješ, verovatno. Pričaš o nečemu što ne znaš i na čemu nisi bio, ja bi iskreno najviše voleo da si na mom mestu sedeo, kakvu bi odluku doneo i koliko bi hrabar bio.

Jel sam ja povukao tvoje ljude i rekao im da idem kući. Sledeći put sedi ti sa Slankamencom na pregovorima 9 sati i pregovaraj do ujutru, pritom ti na glavi stoje tvoji ljudi koji očekuju nešto. Mi smo rekli sada je dosta zajebancije, idemo kući, jer je to možda bio i zadnji momenat da se uzme to što je ponuđeno na stolu. To je bilo naše viđenje. A ti druže smatraj šta hoćeš, ali samo da ti kažem da ne znaš mnoge stvari, a kad već ne znaš , bolje ne pisati o nečemu što ne znaš, mada ovde ima mnogi koji ne znaju, tako da imaš veliku podršku.
Aj u zdravlje
 
Nije mi jasno zašto se prozivaju ljudi koji nisu bili na proteste a predali zahtev i dobiće doplatu? Kao da oni zavlače ruku u džep i otimaju ovima koji su bili na proteste, kao da taj novac pripada samo njima. Ja lično nisam bio na proteste ali sam predao zahtev i nije me sramota i svaki put kada se ukaže prilika da se od države uzme novac ja ću uzeti jer ta ista država od nas ne da uzima nego otima.
 
Ja sam samo citirao da poštuješ samo one koji kritikuju a nisu podneli zahtev!
Zato pitam, zašto neko ko se ne slaže sa tobom nema prava na novac svih nas?
Ako je odluka loša, zašto koristiti ta sredstva, gde je gordost i dostojanstvo, zar nije logično reći "takav novac mi ne treba". Svi mogu da kažu sve a jer uopšte baratate sa valjanim informacijama, dal se nekad zapitate. Jel ti misliš ponuda je bila 300e po obradivom hektaru a mi uzeli 7.8din za suncokret, ovo sa 300e po hektaru smo odbili
 
Nije mi jasno zašto se prozivaju ljudi koji nisu bili na proteste a predali zahtev i dobiće doplatu? Kao da oni zavlače ruku u džep i otimaju ovima koji su bili na proteste, kao da taj novac pripada samo njima. Ja lično nisam bio na proteste ali sam predao zahtev i nije me sramota i svaki put kada se ukaže prilika da se od države uzme novac ja ću uzeti jer ta ista država od nas ne da uzima nego otima.
Zašto se prozivaju oni koji su taj novac ispregovarali i svi su imali pravo da konkurišu za isti, to mi nije jasno? Zašto sada pišete nešto što niko nije rekao? Svi imaju pravo na taj novac koji su sejali suncokret i to smo tražili i prihvatili na tom sastanku. Pitanje je morala. Da smo mi a to je udruženje Stig uzeli nešto više od ostalih, protesta ne bi ni bilo, toga ste valjda svesni. Stig je izlazio 4 puta prošle godine. Vi ste tada ladili j..ja.

90% nezna ni zašto je pokrenuta priča o suncokretu a pokrenuta je zato jer je predugo bila na snazi zabrana izvoza i proizvođači suncokreta nisu mogli da ostvare tržišnu cenu. I ovom doplatom je država priznala grešku i doplatila 7.8din. Od tuda priča o suncokretu a ne o kukuruzu. A to su proizvođači suncokreta dobili zahvaljujući udruženju Stig, jer smo ih tu gazili i tu nisu mogli da se odbrane uopšte, mislim na ministarstvo. A priče o subvencijama i još 1000 problema izvolite slobodno, ako imate ljude i nezadovoljstvo, mi idemo sa vama. Izašlo 1000 traktora a u Srbiji ima 450 000 gazdinstva, Sramota, 444 000 gazdinstva je dobro i zadovoljni su
 
Nije mi jasno zašto se prozivaju ljudi koji nisu bili na proteste a predali zahtev i dobiće doplatu? Kao da oni zavlače ruku u džep i otimaju ovima koji su bili na proteste, kao da taj novac pripada samo njima. Ja lično nisam bio na proteste ali sam predao zahtev i nije me sramota i svaki put kada se ukaže prilika da se od države uzme novac ja ću uzeti jer ta ista država od nas ne da uzima nego otima.
Zašto se prozivaju oni koji su taj novac ispregovarali i svi su imali pravo da konkurišu za isti, to mi nije jasno? Zašto sada pišete nešto što niko nije rekao? Svi imaju pravo na taj novac koji su sejali suncokret i to smo tražili i prihvatili na tom sastanku. Pitanje je morala. Da smo mi a to je udruženje Stig uzeli nešto više od ostalih, protesta ne bi ni bilo, toga ste valjda svesni. Stig je izlazio 4 puta prošle godine. Vi ste tada ladili j..ja.

90% nezna ni zašto je pokrenuta priča o suncokretu a pokrenuta je zato jer je predugo bila na snazi zabrana izvoza i proizvođači suncokreta nisu mogli da ostvare tržišnu cenu. I ovom doplatom je država priznala grešku i doplatila 7.8din. Od tuda priča o suncokretu a ne o kukuruzu. A to su proizvođači suncokreta dobili zahvaljujući udruženju Stig, jer smo ih tu gazili i tu nisu mogli da se odbrane uopšte, mislim na ministarstvo. A priče o subvencijama i još 1000 problema izvolite slobodno, ako imate ljude i nezadovoljstvo, mi idemo sa vama. Izašlo 1000 traktora a u Srbiji ima 450 000 gazdinstva, Sramota, 444 000 gazdinstva je dobro i zadovoljni su stanjem u poljoprivredi.
 
Pa neće ljudi da izlaze jer nikome više neveruju ko god ih je poveo taj se ovajdio ostali ćorak, ili sića. Čini mi se da će od sad svaka grana poljoprivrede protestvovati zasebno jer voćare ne interesuje suncokret, ratare povrtari, stočare voćari itd jer svako gleda sebe a svi se kuvaju u istom loncu.
 
Kao neko ko zastupa poljoprivrednike moraš znati da svi zaslužujemo isto. Apsolutno je ne bitno ko kakvo mišljenje ima, bio taj za ili protiv tebe.
Nikad necemo biti svi za isto, a ako si se već upustio u takvu funkciju to moraš očekivati.
A od tebe se očekuje da ravnomerno zastupas sve.
Puno primera ima gde su nas vodje izdale
 
Niste trebali okrenuti ledja onda kad ste najvise bili potrebni. Time sto ste otisli kuci i pristali na nebuloze od moratorijuma i par din na suncokretu niste nista uradili i nasamarili sve one koji su izasli. Plus ste time zaustavili i paore sa juga Srbije koji su krenuli ka BG a nisu samo zbog cene suncokreta.
Unistili ste lak proces pobede!
Od trazenih 300 e po ha zasto niste pregovorili na 150? Zasto ste pristali na usranih 20 din po lit goriva a niste trazili markirani dizel od 100 l po ha bez akcize? Zasto niste trazili 30 % jeftinije djubrivo odnosno povracaj?!
Ejjj, coveceee, nemoj mi pricati da su neki nekad mogli to davati a ovi tigrovi sad ne mogu, nego ste pristali na par din po kg suncokreta i isterali vam oci time!
Pregovori su katastrofalni bili i nista postignuto nije!
Najveci je znak pitanja zasto, a neki od vas koji ste pregovarali znate dobro zasto se tako sve zavrsilo!
Ovakva prilika na zalost dolazi na svakih 10 god a pitanje je da li ce se jos pruziti!
 
Niste trebali okrenuti ledja onda kad ste najvise bili potrebni. Time sto ste otisli kuci i pristali na nebuloze od moratorijuma i par din na suncokretu niste nista uradili i nasamarili sve one koji su izasli. Plus ste time zaustavili i paore sa juga Srbije koji su krenuli ka BG a nisu samo zbog cene suncokreta.
Unistili ste lak proces pobede!
Od trazenih 300 e po ha zasto niste pregovorili na 150? Zasto ste pristali na usranih 20 din po lit goriva a niste trazili markirani dizel od 100 l po ha bez akcize? Zasto niste trazili 30 % jeftinije djubrivo odnosno povracaj?!
Ejjj, coveceee, nemoj mi pricati da su neki nekad mogli to davati a ovi tigrovi sad ne mogu, nego ste pristali na par din po kg suncokreta i isterali vam oci time!
Pregovori su katastrofalni bili i nista postignuto nije!
Najveci je znak pitanja zasto, a neki od vas koji ste pregovarali znate dobro zasto se tako sve zavrsilo!
Ovakva prilika na zalost dolazi na svakih 10 god a pitanje je da li ce se jos pruziti!
Ko je nudio tih 150e a ko je tražio 300e, jer umeš to da mi objasniš? Znam ja šta treba i na šta se sve troše državne pare ali 1000 traktora je malo na 450 000 aktivnih gazdinstva. Krenuli traktori sa juga Srbije, daj ne zajebavaj me, jel to kao pre mesec dana kad su krenuli iz Kragujevca, a u stvari došla 4 čoveka autom. Tema je bio Rio Tinto i protesti u Beogradu.
 
Poslednja izmena:
Dođe mi čovek na tehničkom pregledu i pričamo, kad on radi u ministarstvu poljoprivrede i kaže mi čovek ovako" prijatelju u ministarstvu poljoprivrede ne postoi strategija razvoja poljoprivrede sve se radi od danas do sutra "
Koliko ja to znam dobro, shvatio sam u maju,čini mi se pre drugog protesta, tada je bila zabrana izvoza pšenice a mi smo tražili da robne rezerve izađu pre žetve. Sastanku su prisustvovali dva državna sekretara Katanić i Velimir Stojanović, tada smo se isposvađali za medalju, nikad gori sastanak. Njima nije opšte jasno zašto se mi bunimo, oni smatraju da je stanje u poljoprivredi do jaja, međutim tada su nam rekli, na kraju sastanka, da se o izvozu pšenice odlučuje na drugom mestu a to je Predsedništvo. Posle dva Protesta i blokade saobraćaja su nas ugostili u Predsedništvu, a to je tek druga priča. Knjigu bi mogao da napišem. I onda ovde čitam, sjebali smo proteste, e braćo moja...
 
Treba pojednostavniti ovo sto se raspravljate gogi i nedeljko .
Evo npr , najbanalnije , jedna grupa ljudi odluci da trazi neku vrstu subvencije, doplate za neki proizvod , i izadju na proteste za to.
Druga grupa npr banalizujem , na da neizadje nego je npr protiv te subvencije . Prodje to i drzava odobri te posticaje . Moje misljenje je da naravno opet svi treba da dobiju kao sto kaze gogi jer su pare iz zajednicke kase .
Jel tu ima nesto nejasno
 
Momo ti si u pravu, ali mentalitet ljudi kod tebe tamo je drugačiji. Ja sam stekao utisak da su tamo ljudi iz pojedinih branši puno složniji. Možda odatle potiče ona da su bosanci generalno dobri ljudi.
Ovde su ljudi katastrofa što se tiče bilo kakve zajedničke inicijative.
Amplitude ponašanja i mišljenja su neverovatne..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
U pocetku bude tako , imali smo mi ovde slicna udruzenja i proteste , vrlo brzo se raspadne . Ispostavi se kasnije da neko od kravatasa nadje nacin da ubaci kost , ili jos cesce nadju nacin da skrenu pobunu na drugi kolosjek kako njima pase . Nevjerovatno .
 
Ko je nudio tih 150e a ko je tražio 300e, jer umeš to da mi objasniš? Znam ja šta treba i na šta se sve troše državne pare ali 1000 traktora je malo na 450 000 aktivnih gazdinstva. Krenuli traktori sa juga Srbije, daj ne zajebavaj me, jel to kao pre mesec dana kad su krenuli iz Kragujevca, a u stvari došla 4 čoveka autom. Tema je bio Rio Tinto i protesti u Beogradu.
Krenuli smo sa 40traktora ali su nas zaustavili u Velikoj Plani pre isključrnja za vojnu industriju, pre toga smo držali zatvoren autoput 3 dana(isključenje Batočina)
Snimak kada smo stizali na raskrsnicu, ja vodim kolonu.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh