Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Moj pradeda je imao 280 kj zemlje na jednom mestu, ciglanu i creparu. Komunisti sve oteli i opet se krenulo iz početka. Ali su došla vremena kada te sistem tera da budeš megaloman da bih lepo živeo a nemaju svi mogućnosti da se u današnje vreme šire ili imaju pa kad dođe ovakva godina dignu bunu da se drugi izbore za interese nekolicine.
Jeste šta povratili restitucijom?
Ah te komunjare šta su radili.. a i sada šta rade..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Немам,ал замараш ментално искрено са тим паметовањем,а генерално појма немаш.Ти мислиш да знаш и то је ок,ал мене мрзи да ти одмотавам чоколаду ко мрмот па ајд прелетим само преко поста. Ја први не мислим да овакав тип протеста може да успе у широј мјери,из чистог разлога што само луд човјек мисли да може да се ослони на масовност и подршку на основу добре воље. То не функционише нигде,а понајмање у Европи. Ал не смарам људе сваким трећим постом и паметовањем.Нисам тамо и немам права да давим људе.

У принципу онај ко је изашао,троши своје вријеме,нафту и све остало има право да тражи било шта,па макар само сунцокрет и премију за млијеко. Највећи је проблем што они који сједе кући паметују онима који спавају у трактору шта да траже за њих и замјерају што не траже и оно што њима треба. Мислим за неповјеровати.
Gde sam ja nesto trazio od njih ili da traze oni za mene?Nesto si ti tu pobrkao.

Da ti pojasnim posto ti ocigledno nije jasno.To sto oni predstavljaju kao "borbu za spas poljoprivrede" je nista drugo do borba za njihov licni opstanak jer stigli krediti,a udarila susa.

Sto se ne pobunise kad se prase kupovalo za kikiriki ili kad se jedu jeftine tresnje dok ljudi seku zasade.To je ok jer I onako drug uvazeni clan onomad bas ovde izjavi kako stocari lepo zive.Jer stocari su govna,realno uzimaju zemlju po pravu preceg,pa ti veliki ne mogu da imaju milion hektara.

A tek onaj ko se drznuo da se zaposli pa da radi poljoprivredu kad dodje sa posla.Sram ga bilo.

Cuj molim te radom steklo,a sta mi ostali radimo pa nismo na istom?Bolje me ne vuci za jezik,zna se ko je vukao pune prikolice i trkao se sa tenkovima onomad,dok je I onaj u tenku imao sta da skida.Pa nikome nista.Zna se I ko se radovao Ukrajinskim soferima kao da kuma vidi :D

Nezgodno je kad udje voda u usi.
 
Znao sam gde je skup ali ne i gde je blokada.Nisam ja ni jednom rečju pisao da nisam video šta si ti napisao.Par postova kasnije sam i obrazložio moj nedolazak.
Pisao sam da su deca spremna da izađu.Meni se lično od organizatora nikada nije obratio niti pozvao na proteste.Ne zna ni da ja postojim.Inače Kikinda ima mnogo stočara-možeš ih na prste nabrojati.Ja shvatam da sam nepoželjan.
Ko si ti da mi zabraniš da pišem.Ja sam podržao proteste i izneo sa čime se ne slažem.Šta je tu loše.
Neću pružiti ruku za suncukret jer ga nisam sejao.I ti si pružao 2 ruke kada ja i meni slični nismo ništa dobijali zahvaljujući tebi i tebi sličnima bili uskraćeni 3 godine,samo da bi vi "profesionalci" dobili više.Ni dan danas ne shvataš ili nećeš da shvatiš da subvencije dobija zemlja a ne Dragan ili Zoran.
Ali zaigrala mečka i pred vaša vrata.
Mi ćemo možda i ugasiti gazdinstvo jer nećemo moći da isfinansiramo proizvodnju sa visokim cenama žitarica(koliko god nekom bile male-shvatam) a sa niskim cenama otkupa mleka.Tih 5 dinara za nas stočare je kap u moru.
Pljujes po protestima jer te zahtevi ne doticu. Ne treba ti moratorijum jer se gadis kredita i izbegavas ih, nemas posejan suncokret sto me cudi jer gotovo da nema paora u Kikindi da ga ne seje. Ne treba ti veca premija za mleko jer imas malo krava, ne treba ti subvencionisano gorvo jer hoces da ugasis gazdinstvo. U pravu si onda zasto bi ti izlazio na protest? Ali ga redovno komentarises.
 
Ma to su bukvalno oteli na silu terali da se potpiše, davali neke tačkice za koje si mogao da kupuješ neku hranu ma bagra otela. A onda mene neko ovde na forumu naziva KOMUNJAROM i REŽIMSKIM ČOVEKOM al štaćeš.
 
Ljudi bre shvatite da se nešto postiglo, ne može sve preko noći, bitno je da se narod pokrenuo.

Bio bi suncokret 45 dinara, ništa oni ne bi sami dali, možda su mogli nešto više da daju ali ZA POČETAK dosta je i ovoliko.

Sada se treba boriti za novu budžetsku godinu, ne mogu subvencije odmah biti 300 eura ali i 100 eura umesto 4000din bio bi napredak.

Sve to treba da isplaniraju organizatori koji su sada skupili narod a najbitnije je da njima treba podrška i dobiće svi, i stočari i povrtari i voćari i svi.

Samo podržite ljude koji hoće nešto da urade, eto usvojen je uslov da poljoprivrednik koji obradjuje zemlju, predstavnik naroda učestvuje u promenama u poljoprivredi, njega treba podržati i ako ne prođe nešto što on predlaže ispred poljoprivrednika, ponovo izaći na ulice.

Svako bi hteo za sebe ali ne može da se pucne prstima da se sve ispuni...
 
Gde sam ja nesto trazio od njih ili da traze oni za mene?Nesto si ti tu pobrkao.

Da ti pojasnim posto ti ocigledno nije jasno.To sto oni predstavljaju kao "borbu za spas poljoprivrede" je nista drugo do borba za njihov licni opstanak jer stigli krediti,a udarila susa.

Sto se ne pobunise kad se prase kupovalo za kikiriki ili kad se jedu jeftine tresnje dok ljudi seku zasade.To je ok jer I onako drug uvazeni clan onomad bas ovde izjavi kako stocari lepo zive.Jer stocari su govna,realno uzimaju zemlju po pravu preceg,pa ti veliki ne mogu da imaju milion hektara.

A tek onaj ko se drznuo da se zaposli pa da radi poljoprivredu kad dodje sa posla.Sram ga bilo.

Cuj molim te radom steklo,a sta mi ostali radimo pa nismo na istom?Bolje me ne vuci za jezik,zna se ko je vukao pune prikolice i trkao se sa tenkovima onomad,dok je I onaj u tenku imao sta da skida.Pa nikome nista.Zna se I ko se radovao Ukrajinskim soferima kao da kuma vidi :D

Nezgodno je kad udje voda u usi.
Опет дробиш нешто без икакве везе и реда,млатиш празну сламу о проблемима 20 година у рикверц и очекујеш да се ријеше одмах и сад.
Продавао сам то прасе за кикирики,1,3е кила па сам опет жив и нисам дужан,немам државне земље јер не могу да је добијем па сам опет жив и нисам дужан.
Како ја и ти да будемо исти,мени су 5 кољена стицала у рикверц што сад имам све од земље,а ти шверцујеш кола и изнајмљујеш виљушкар.
Таквог што је вукао приколице и цистерне у рату док су остали висили на линији и рову имам и у селу,јак је ко земља,ал све се то окрене на следећим генерацијама. Друго решење у коруптивној држави нема.Зато мани се,ниси само ти био у рату,немој давити људе џаба.
 
Опет дробиш нешто без икакве везе и реда,млатиш празну сламу о проблемима 20 година у рикверц и очекујеш да се ријеше одмах и сад.
Продавао сам то прасе за кикирики,1,3е кила па сам опет жив и нисам дужан,немам државне земље јер не могу да је добијем па сам опет жив и нисам дужан.
Како ја и ти да будемо исти,мени су 5 кољена стицала у рикверц што сад имам све од земље,а ти шверцујеш кола и изнајмљујеш виљушкар.
Таквог што је вукао приколице и цистерне у рату док су остали висили на линији и рову имам и у селу,јак је ко земља,ал све се то окрене на следећим генерацијама. Друго решење у коруптивној држави нема.Зато мани се,ниси само ти био у рату,немој давити људе џаба.
Kakve te cisterne spopale.Ocigledno treba da ti se crta.Dok je neko isao u rat,neko skidao letinu.Pa sad mesija licno koji ume da radi,vodu pretvara u vino :D

Odakle to svercujem kola,ajde jos malo da saznam nesto o sebi.Bas si mi zabavan.
 
Ako seljak treba posle svake žetve na proteste po 7 dana cbog bolje cene i da molimo za gorivo, i crkavicu od subvencija onda bolje da zamolimo PUTINA da baci jednu i da bude precizan.
Pa šta predlažeš? Da čekamo 10 godina do sledećih protesta, da se menja vlast pa da dodju novi lopovi ili ko ne može da opstane da ide u fabrike na motanje kablova? Takvim stavom će svi morati da se priključe partiji da bi preživeli...
 
Опет дробиш нешто без икакве везе и реда,млатиш празну сламу о проблемима 20 година у рикверц и очекујеш да се ријеше одмах и сад.
Продавао сам то прасе за кикирики,1,3е кила па сам опет жив и нисам дужан,немам државне земље јер не могу да је добијем па сам опет жив и нисам дужан.
Како ја и ти да будемо исти,мени су 5 кољена стицала у рикверц што сад имам све од земље,а ти шверцујеш кола и изнајмљујеш виљушкар.
Таквог што је вукао приколице и цистерне у рату док су остали висили на линији и рову имам и у селу,јак је ко земља,ал све се то окрене на следећим генерацијама. Друго решење у коруптивној држави нема.Зато мани се,ниси само ти био у рату,немој давити људе џаба.
I jos nesto dodjes ovde I kazes coveku da batali poljoprivredu,a I deca njegova,jer nije umeo da radi.Kod nas u selu se dobiju batine za to :D
 
Kakve te cisterne spopale.Ocigledno treba da ti se crta.Dok je neko isao u rat,neko skidao letinu.Pa sad mesija licno koji ume da radi,vodu pretvara u vino :D

Odakle to svercujem kola,ajde jos malo da saznam nesto o sebi.Bas si mi zabavan.
Као што сам већ написао,мислиш да знаш све ал немаш појма и то је ок. Имаш на то право да немаш појма ал само мало мање дави,то је већ одраз васпитања. Да те не забављам више :ppozdrav:
 
Selo ima veliku snagu.
Ako ništa drugo pokazalo se da ukoliko budemo još slozniji možemo da menjamo mnogo toga .
Sad na posao da se poznje to što ima i da se pomolimo Bogu da iduća godina bude bolja.
 
I jos nesto dodjes ovde I kazes coveku da batali poljoprivredu,a I deca njegova,jer nije umeo da radi.Kod nas u selu se dobiju batine za to :D
Зоран је схватио на шта сам мислио,човјек је нормалан и разуме то врло добро.Он је стицао у своје вријеме у тотално другом амбијенту и уређењу.
Свака вам част ако сте тако јаки као село. Сила сте.(y)
 
Nazad
Vrh