Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Зоране са таквим размишљањем нажалост увјек ће те остати мали. Надам се искрено да твоји синови не размишљају тако,иначе нек мењају занат,иначе су на.....ли.
Da li je biti VELIKI stvar potrebe ili prestiža. Da li veliki jedu sa dve kašike i imaju garanciju na život od 200 godina? A kada naiđe bolest onda smo i jedni i drugi isti i nemaju svi iste prioritete i ciljeve. Nije ovo ništa lično već želim da razmišljamo o suštini života a to sigurno nisu materijale stvari.
 
Da li je biti VELIKI stvar potrebe ili prestiža. Da li veliki jedu sa dve kašike i imaju garanciju na život od 200 godina? A kada naiđe bolest onda smo i jedni i drugi isti i nemaju svi iste prioritete i ciljeve. Nije ovo ništa lično već želim da razmišljamo o suštini života a to sigurno nisu materijale stvari.
Отишао си у другом смеру. Ја размишљам овако,живимо у таквом времену у каквом живимо,и оно гази хтели ми то или не.Бити већи је за мене ствар ПОТРЕБЕ а не престижа,јер све то што си набројао тај мали неће моћи да приушти од пољопривреде,чак ни ту кашику коју си споменуо,а ни лијек кад се разболи. Тужно али истинито. Зоран је човјек у годинама али има младе синове и они ако се не макну са мјеста,најебали су за 5 година. Објасни ти мени како они да започну следећу годину ако им је једини приход 500-1000е од млијека?

Сељак из Града,не спамуј тему више човјече,нит си сунцокрета нити краве видио осим крај аутопута. АКо ништа нису донијели донеће основу за неке будуће ствари како да се ријеше,ако буде памети.
 
Отишао си у другом смеру. Ја размишљам овако,живимо у таквом времену у каквом живимо,и оно гази хтели ми то или не.Бити већи је за мене ствар ПОТРЕБЕ а не престижа,јер све то што си набројао тај мали неће моћи да приушти од пољопривреде,чак ни ту кашику коју си споменуо,а ни лијек кад се разболи. Тужно али истинито. Зоран је човјек у годинама али има младе синове и они ако се не макну са мјеста,најебали су за 5 година. Објасни ти мени како они да започну следећу годину ако им је једини приход 500-1000е од млијека?

Сељак из Града,не спамуј тему више човјече,нит си сунцокрета нити краве видио осим крај аутопута. АКо ништа нису донијели донеће основу за неке будуће ствари како да се ријеше,ако буде памети.
Tu je i moja penzija od 33000 koja bode oči profesionalcima.Koliko je to suncokreta po najnovijoj ceni.
 
Отишао си у другом смеру. Ја размишљам овако,живимо у таквом времену у каквом живимо,и оно гази хтели ми то или не.Бити већи је за мене ствар ПОТРЕБЕ а не престижа,јер све то што си набројао тај мали неће моћи да приушти од пољопривреде,чак ни ту кашику коју си споменуо,а ни лијек кад се разболи. Тужно али истинито. Зоран је човјек у годинама али има младе синове и они ако се не макну са мјеста,најебали су за 5 година. Објасни ти мени како они да започну следећу годину ако им је једини приход 500-1000е од млијека?

Сељак из Града,не спамуј тему више човјече,нит си сунцокрета нити краве видио осим крај аутопута. АКо ништа нису донијели донеће основу за неке будуће ствари како да се ријеше,ако буде памети.
Sta je to krava :D

Al ti je argument :D Imas neki bolji?
 
Tu je i moja penzija od 33000 koja bode oči profesionalcima.Koliko je to suncokreta po najnovijoj ceni.
Небитно,ништа лично нисам мислио,надам се само да си схватио поенту. Млади су,ако немају вољу да се шире,расту напредују,нек мењају занат. А да су такви били би на протестима,па макар из површних разлога.Апатија је најгоре зло,а нажалост захватила је цијело друштво.
 
Kako neko " mali" da postane " veliki" a da pritom nije član stranke, da ostane pošten, častan i dostojanstven da svakoga može da pogleda u oči i da ga se potomci ne stide.
Првенствено радом,мање кукања и размишљања шта би било кад би било.Имаш на форуму доста људи који су само радом и залагањем напредовали и то доста.
Политика је задња ствар која треба неког да интересује. Мој чукунђед је био Бег,имао тада под Турцима 40ха земље,под комуњарама остало 1.6ха. И опет се никад није било члан партије,нити се икад крало,уцењивало и губило достојанство а камо ли да се неко неког стиди.
 
Razumeo sam ja šta ti pišeš.Imaju oni volju da napreduju ali ne i da posluju sa gubitkom.Mleko nije na ceni kao i sve u stočarstvu.
Небитно,ништа лично нисам мислио,надам се само да си схватио поенту. Млади су,ако немају вољу да се шире,расту напредују,нек мењају занат. А да су такви били би на протестима,па макар из површних разлога.Апатија је најгоре зло,а нажалост захватила је цијело друштво.
 
Protesti su se opet na žalost pretvorili ispunjavanje želja interesne grupe.
Ne kažem da ovo za suncokret nije bilo opravdano, ali to je samo jedna kultura.
Kampanjština i žickanje, pa se nagruva duplo veća površina pod suncokretom i sad po svaku cenu da se istera naum.
A šta ćemo sa ukupnom lošom situacijom i elementarnom nepogodom?
I dalje su ograničene cene brašna, šećera, mesa..
Zahtevi za ozbiljniji odnos države prema poljoprivredi, subvencije koje bi bile bar malo bliže evropskim i okruženju, regresiranje veštačkog djubriva, obećanja da više neće biti zabrane izvoza, umanjenje poreza..
Sve se zaboravilo zbog kratkoročnih nazovi interesa.
Po mom mišljenju protesti su pronašili suštinu i izneverili nadanja mnogih učesnika.
Videlo se to u startu na šta je stavljen akcenat.
Komentar za primer . Svaka cast . Nadam se da svi razmisljaju u ovome smeru . Ako nije tako nema nam pomoci i u buducnosti cemo gaziti jedni preko drugih po blatu da dodjemo do daha .
 
Sta je to krava :D

Al ti je argument :D Imas neki bolji?
Немам,ал замараш ментално искрено са тим паметовањем,а генерално појма немаш.Ти мислиш да знаш и то је ок,ал мене мрзи да ти одмотавам чоколаду ко мрмот па ајд прелетим само преко поста. Ја први не мислим да овакав тип протеста може да успе у широј мјери,из чистог разлога што само луд човјек мисли да може да се ослони на масовност и подршку на основу добре воље. То не функционише нигде,а понајмање у Европи. Ал не смарам људе сваким трећим постом и паметовањем.Нисам тамо и немам права да давим људе.

У принципу онај ко је изашао,троши своје вријеме,нафту и све остало има право да тражи било шта,па макар само сунцокрет и премију за млијеко. Највећи је проблем што они који сједе кући паметују онима који спавају у трактору шта да траже за њих и замјерају што не траже и оно што њима треба. Мислим за неповјеровати.
 
Protesti su se opet na žalost pretvorili ispunjavanje želja interesne grupe.
Ne kažem da ovo za suncokret nije bilo opravdano, ali to je samo jedna kultura.
Kampanjština i žickanje, pa se nagruva duplo veća površina pod suncokretom i sad po svaku cenu da se istera naum.
A šta ćemo sa ukupnom lošom situacijom i elementarnom nepogodom?
I dalje su ograničene cene brašna, šećera, mesa..
Zahtevi za ozbiljniji odnos države prema poljoprivredi, subvencije koje bi bile bar malo bliže evropskim i okruženju, regresiranje veštačkog djubriva, obećanja da više neće biti zabrane izvoza, umanjenje poreza..
Sve se zaboravilo zbog kratkoročnih nazovi interesa.
Po mom mišljenju protesti su pronašili suštinu i izneverili nadanja mnogih učesnika.
Videlo se to u startu na šta je stavljen akcenat.
O mnogim stvarima se nije moglo razgovarati i dogovarati jer zavise od nove vlade i novog budzeta.
 
Kako neko " mali" da postane " veliki" a da pritom nije član stranke, da ostane pošten, častan i dostojanstven da svakoga može da pogleda u oči i da ga se potomci ne stide.
Moze za jedno 3 generacije uz stalan volovski rad i gledanje u svaki dinar gde ce se potrositi, a za 10-15 kao ovi savremeni gazdasi mozes samo cekati kad ce djavo doci po svoje
 
Moj pradeda je imao 280 kj zemlje na jednom mestu, ciglanu i creparu. Komunisti sve oteli i opet se krenulo iz početka. Ali su došla vremena kada te sistem tera da budeš megaloman da bih lepo živeo a nemaju svi mogućnosti da se u današnje vreme šire ili imaju pa kad dođe ovakva godina dignu bunu da se drugi izbore za interese nekolicine.
 
Moj pradeda je imao 280 kj zemlje na jednom mestu, ciglanu i creparu. Komunisti sve oteli i opet se krenulo iz početka. Ali su došla vremena kada te sistem tera da budeš megaloman da bih lepo živeo a nemaju svi mogućnosti da se u današnje vreme šire ili imaju pa kad dođe ovakva godina dignu bunu da se drugi izbore za interese nekolicine.
Све то стоји,али није решење да се сједи кући и кука.Ил гурај ил гаси,чему умирати лагано? И није то баш тако да не може ништа поштено,да је тешко јесте,ал тешко је радити за 250е ил 300е мјесечно такође.
 
Da li si siguran da je taj moratorijum bio pod tackom jedan, ili je neko to izneo onako kako se setio bez nekog reda.
 
Pa dok je sad bez kamatni a prvobitno pominjano obicnog moratorojuma pretpostavljam da je no1 pored cene suncokreta
Verujem da je mnogima bitno ali je trebalo biti na poslednjem mestu pa kako ispadne...
 
Zanimljiva je stvar kod nas Srba ta ljubomora gde neko ko radi 20,30,40 hektara bude ljubomoran na nekoga sa 3h koi pritom ima i Platu od 80000.00 din. I izdržava ženu i školuje dvoje dece i ulaže u tu saksiju od zemlje.
Ја љубоморан на тебе и твој посао и твоја 3ха?
 
Nazad
Vrh