Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Pisao sam već pre par meseci - koje god benefite budu imali profi moći će da imaju i hobi ako plate dodatni porez od nekih 2-3.000 din mesečno (25-30.000 din godišnje). To su nam reči našeg ministra. E sad koliko će to sve ispasti tačno videće se...

Послато са SM-A515F помоћу Тап

Pisao sam već pre par meseci - koje god benefite budu imali profi moći će da imaju i hobi ako plate dodatni porez od nekih 2-3.000 din mesečno (25-30.000 din godišnje). To su nam reči našeg ministra. E sad koliko će to sve ispasti tačno videće se...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Malo mi to nerealno zvuci .Vidi moje razmisljanje doplatim godisnje 300evra a dobijem na prijavljenih 20h u PG 300 evra po hektaru i vise nisam hobi poljoprivrednik.Jel to realno?
 
Sutra i Kikinda. U 8 casova skup kod Tozinog parkinga pa cemo videti sta i kako dalje. Sad je pitanje da li da se i sela prikljuce na tom mestu? Uglavnom bili su agilniji od nas i svaka cast na tome.
Zorane kao nisi znao gde je i kad skup. Ovo sam napisao juce u 16 casova. Dan noc sedis na forumu i kao nisi video?? Pisao si kako su ti deca bila spremna da izadju iiiii? Ako nisi za protest cutis i niko te nista ne pita. Sad kad predas suncokret da li ces pruziti ruku za 73 dinara za sta si se borio kao lav???
 
Protesti su se opet na žalost pretvorili ispunjavanje želja interesne grupe.
Ne kažem da ovo za suncokret nije bilo opravdano, ali to je samo jedna kultura.
Kampanjština i žickanje, pa se nagruva duplo veća površina pod suncokretom i sad po svaku cenu da se istera naum.
A šta ćemo sa ukupnom lošom situacijom i elementarnom nepogodom?
I dalje su ograničene cene brašna, šećera, mesa..
Zahtevi za ozbiljniji odnos države prema poljoprivredi, subvencije koje bi bile bar malo bliže evropskim i okruženju, regresiranje veštačkog djubriva, obećanja da više neće biti zabrane izvoza, umanjenje poreza..
Sve se zaboravilo zbog kratkoročnih nazovi interesa.
Po mom mišljenju protesti su pronašili suštinu i izneverili nadanja mnogih učesnika.
Videlo se to u startu na šta je stavljen akcenat.
 
Cekaj da te pitam ozbiljno kao starijeg i ozbiljnog coveka koja si ocekivanja imao kad si kretao, jesi imao pismeno zahteve ili si na rekla kazala krenuo ?
Da poslali mu na kucnu adresu. I ti podjebavas. Koga je interesovalo taj je mogao da skoci do NS ili da nadje telefone od nekoga sa protesta ispred veca. Druzili ste se toliko po tim sastajanjima forumasa i sad kao niko nista ne zna i ne moze da sazna.
 
Izmisli će sve i svašta kako bi što manje isplaćivali. Daće 200-300 evra na tzv profi subvencije a onda će ti uzeti pola ako ne i više na PIO i koje šta još.......ovi su opasna mafija, politička stranka sa najvećim članstvom
Секта друже каква странка. Гледам чланове као зомбији.
 
Zorane kao nisi znao gde je i kad skup. Ovo sam napisao juce u 16 casova. Dan noc sedis na forumu i kao nisi video?? Pisao si kako su ti deca bila spremna da izadju iiiii? Ako nisi za protest cutis i niko te nista ne pita. Sad kad predas suncokret da li ces pruziti ruku za 73 dinara za sta si se borio kao lav?
Znao sam gde je skup ali ne i gde je blokada.Nisam ja ni jednom rečju pisao da nisam video šta si ti napisao.Par postova kasnije sam i obrazložio moj nedolazak.
Pisao sam da su deca spremna da izađu.Meni se lično od organizatora nikada nije obratio niti pozvao na proteste.Ne zna ni da ja postojim.Inače Kikinda ima mnogo stočara-možeš ih na prste nabrojati.Ja shvatam da sam nepoželjan.
Ko si ti da mi zabraniš da pišem.Ja sam podržao proteste i izneo sa čime se ne slažem.Šta je tu loše.
Neću pružiti ruku za suncukret jer ga nisam sejao.I ti si pružao 2 ruke kada ja i meni slični nismo ništa dobijali zahvaljujući tebi i tebi sličnima bili uskraćeni 3 godine,samo da bi vi "profesionalci" dobili više.Ni dan danas ne shvataš ili nećeš da shvatiš da subvencije dobija zemlja a ne Dragan ili Zoran.
Ali zaigrala mečka i pred vaša vrata.
Mi ćemo možda i ugasiti gazdinstvo jer nećemo moći da isfinansiramo proizvodnju sa visokim cenama žitarica(koliko god nekom bile male-shvatam) a sa niskim cenama otkupa mleka.Tih 5 dinara za nas stočare je kap u moru.
 
Ovo je tezak cirkus sa ovim protestima i ishodom istih,potrosena energija ljudi,ubaceni rezimski ljudi,niko vise nikada ne treba da izadje na put,da bi na kraju par ljudi trljalo ruke,treba j sve poljoprivrednike jos vise i jace i bolje,i sve subvencijice ukinuti.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da poslali mu na kucnu adresu. I ti podjebavas. Koga je interesovalo taj je mogao da skoci do NS ili da nadje telefone od nekoga sa protesta ispred veca. Druzili ste se toliko po tim sastajanjima forumasa i sad kao niko nista ne zna i ne moze da sazna.
E tek tamo nema se vremena za razgovor svi zauzeti 200% a tek ako naleti neka ko kobci cekaju,malo sale naravno bio sam jednom i kad sam video da sam najstariji vise ne idem.
 
Izmisli će sve i svašta kako bi što manje isplaćivali. Daće 200-300 evra na tzv profi subvencije a onda će ti uzeti pola ako ne i više na PIO i koje šta još.......ovi su opasna mafija, politička stranka sa najvećim članstvom
Potpuno si u pravu ako neko misli da ce PIO biti kao sada 125k godisnje pogresili su bice verovatno kao na minimalac iz radnog odnosa a to je ovog meseca 19800 dinara.Bice tu mnogo iznenadjenja
 
Ko je gledao uzivo lajv na radio 021 sve mu je jasno,neki ljudi ne mogu gestikulacijom da sakriju kada i sta govore.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Зоране са таквим размишљањем нажалост увјек ће те остати мали. Надам се искрено да твоји синови не размишљају тако,иначе нек мењају занат,иначе су на.....ли.
Ne radi se o razmišljanju.Dve sušne godine zaredom su realnost.Krave ne mogu živeti od vazduha.Da nije mene odavno bi oni batalili ali sam ih ja bodrio u stilu-biće bolje,kad ono još gore.Mnogo smo keširali da ih održimo a ne vrati se ni polovina jer je hrana poskupela.
 
Зоране са таквим размишљањем нажалост увјек ће те остати мали. Надам се искрено да твоји синови не размишљају тако,иначе нек мењају занат,иначе су на.....ли.
A kako se to raste? Ovaj protest je bar jedno pokazao,da ti veliki ne znaju gde su suplji.

Jure ogromne povrsine idu u kredite koje nemaju od cega da vrate,pa kad ih osine losa godina onda kao spasavaju poljoprivredu,a iza coska se ceka ponuda koja ce da ih povadi,ali oroceno.

Dakle spas poljoprivrede se sveo na cenu suncokreta za rod 2022 i moratorijum na kredit.

Sad moze sve da se nastavi normalnim tokom.Djubrivo pojeftinilo,dizel bez akciza,subvencije do kraja nedelje,arenda 50€.

Bitno je da se niko sa vrhuske nije naljutio,jer eto vlast je super samo daj da se dogovorimo da se premosti,a sledeci put ce da vide svoga Boga.

Ajde da razumes mlade njih nije preveslao Cupavi onomad,al I da se matori opet pale na iste varnice.
 
Nazad
Vrh