Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Pa šta predlažeš? Da čekamo 10 godina do sledećih protesta, da se menja vlast pa da dodju novi lopovi ili ko ne može da opstane da ide u fabrike na motanje kablova? Takvim stavom će svi morati da se priključe partiji da bi preživeli...
Ja na proteste neidem jer sam zaposlen i nemam vremena. Ali bih vas zamolio da nam se priključite kada mi budemo tražili veći minimalac, topli obrok, veći regres, duži godišnji odmor, 😏
 
Pljujes po protestima jer te zahtevi ne doticu. Ne treba ti moratorijum jer se gadis kredita i izbegavas ih, nemas posejan suncokret sto me cudi jer gotovo da nema paora u Kikindi da ga ne seje. Ne treba ti veca premija za mleko jer imas malo krava, ne treba ti subvencionisano gorvo jer hoces da ugasis gazdinstvo. U pravu si onda zasto bi ti izlazio na protest? Ali ga redovno komentarises.
Ko pljuje po protestima,samo se ne slažem sa zahtevima a to nije isto.Ko prati FB može da pročita da sam branio proteste od nezadovoljnih građana koji smatraju da im je ugrožena sloboda kretanja.A što te čudi što ne sejem suncokret.Ja radim 11ha zemlje u vlasništvu i radim sa detelinom sudanskom, žitom i kukuruzom.Kad bih mogao da dođem do arende od alavih možda bi sejao i suncokret.
Odgovori mi samo na pitanje.Koliko je u procentima bilo na protestima a vezao si se mene ko šteta ždrebetačDa li je zabranjeno pisati ako nisi na protestima.Onda na forumu imaš dosta mušterija.Svako ima svoje razloge što ide ili ne ide na proteste.
 
Ko pljuje po protestima,samo se ne slažem sa zahtevima a to nije isto.Ko prati FB može da pročita da sam branio proteste od nezadovoljnih građana koji smatraju da im je ugrožena sloboda kretanja.A što te čudi što ne sejem suncokret.Ja radim 11ha zemlje u vlasništvu i radim sa detelinom sudanskom, žitom i kukuruzom.Kad bih mogao da dođem do arende od alavih možda bi sejao i suncokret.
Odgovori mi samo na pitanje.Koliko je u procentima bilo na protestima a vezao si se mene ko šteta ždrebetačDa li je zabranjeno pisati ako nisi na protestima.Onda na forumu imaš dosta mušterija.Svako ima svoje razloge što ide ili ne ide na proteste.
Ko je smatrao da treba da bude na protestima bio je. Bilo je dosta ljudi koji su prolazili kombajnima i prikolicama da rade suncokret, a od sramote su okretali glavu, ali su zato uvece trljali ruke kad su culi da je suncokret 73 dinara.
 
Ko je smatrao da treba da bude na protestima bio je. Bilo je dosta ljudi koji su prolazili kombajnima i prikolicama da rade suncokret, a od sramote su okretali glavu, ali su zato uvece trljali ruke kad su culi da je suncokret 73 dinara.
I sam vidiš koliko sam ja nebitan u celoj ovoj priči.Neko,koga direktno dotiču ove odluke pa se nisu pojavili.Kad budemo kupili traktor bar 10-ak godina star a ne da se sramotim sa traktorima od 40 godina možda i izađemo.
 
Sad ni jedan paor ne sme biti protiv EURO PRAJDA za tih mesec dana koliko će trajati ima da zaradimo i za moratorijum i za suncokret a možda i za premije za mleko u četvrtom kvartalu.
 
Problem i jeste što se čekalo 10 godina, ne može sada sve preko noći da se dobije, ovo je trenutno za ovu godinu. Za sledeću ako ne ispune ono što naš čovek bude tražio u planiranju agrara opet se treba izaći. Živimo u ovom u društvu gde živimo i ovde ne možeš da se buniš jednom u 10 godina i da budeš miran narednih 10 godina.
Nije to bas tako u kojem bi ti pravcu hteo da krojis pricu! Ovo se kuva vec 10 godina i ljudi su izasli najvise zbog cene suncokreta ali ako u tim zahtevima je bilo jos dosta toga bitnog i ako je vec masa ljudi izasla onda nisu smeli tako olako proci preko nekih bitnih stvari!
U takvoj bajci o nekom nasem coveku koji ce imati neki uticaj u odedjivanju i planiranju neceg korisnog za nas mozes samo da sanjas!

Cekaj da te pitam ozbiljno kao starijeg i ozbiljnog coveka koja si ocekivanja imao kad si kretao, jesi imao pismeno zahteve ili si na rekla kazala krenuo ?
Nista nije bilo rekla kazala i zahtev je postojao, zato su ljudi izasli u tako velikom broju. Nisu izasli samo zbog cene suncokreta iako mi je drago sto se doguralo do ove cene. Pored cene suncokreta sa kojom nadam se da su protestanti zadovoljni a ovi koji su iz hladovine posmatrali jos vise, nadam se da su zadovoljni i stocari po pitanju premije za mleko, iako nisam u toku sa njihovim problemima jer ne drzim krave.
Ovo drugo, sto se nafte tice je tragikomicno kao i to u vezi sa moratorijumom.
Prilka velika je propustena u vezi sa proglasenjem suse pa makar i po opstinama i anuliranje uplate odvodnjavanja, onda sto se tice dizela ni litar manje od 100 lit po ha na svim pumpama i to po ceni bez ikakve akcize i ne na racun da uplate kad se njima dize vec platiti na licu mesta, onda od trazenih 300 e po ha 150 e po ha bez ikakve rasprave, pa subvencije za djubrivo.
Ne da sam siguran vec 100% ubedjen da ne bi ni 1/4 izasla da su znali za takav krajnji rezultat.
 
@olalija ,molim te ako nije tajna zašto si se zadnjih dana povukao sa pregovora u vladi? Možda grešim ali na tim skupovima zadnjih dana nisam te uočio za stolom......
I zašto na kraju spominju da je dogovor postignut sa udruženjem iz Stiga i južni Banat a Inicijativa se ne spominje?
 
Ako sa gorivom bude varijanta da i dalje može samo na Nisovim pumpama, uz agro karticu, onda džabe sve muke. Niti mogu da dobijem karticu u razumnom roku, niti mi se isplati da se vozim 15 km do pumpe.
 
Nije to bas tako u kojem bi ti pravcu hteo da krojis pricu! Ovo se kuva vec 10 godina i ljudi su izasli najvise zbog cene suncokreta ali ako u tim zahtevima je bilo jos dosta toga bitnog i ako je vec masa ljudi izasla onda nisu smeli tako olako proci preko nekih bitnih stvari!
U takvoj bajci o nekom nasem coveku koji ce imati neki uticaj u odedjivanju i planiranju neceg korisnog za nas mozes samo da sanjas!


Nista nije bilo rekla kazala i zahtev je postojao, zato su ljudi izasli u tako velikom broju. Nisu izasli samo zbog cene suncokreta iako mi je drago sto se doguralo do ove cene. Pored cene suncokreta sa kojom nadam se da su protestanti zadovoljni a ovi koji su iz hladovine posmatrali jos vise, nadam se da su zadovoljni i stocari po pitanju premije za mleko, iako nisam u toku sa njihovim problemima jer ne drzim krave.
Ovo drugo, sto se nafte tice je tragikomicno kao i to u vezi sa moratorijumom.
Prilka velika je propustena u vezi sa proglasenjem suse pa makar i po opstinama i anuliranje uplate odvodnjavanja, onda sto se tice dizela ni litar manje od 100 lit po ha na svim pumpama i to po ceni bez ikakve akcize i ne na racun da uplate kad se njima dize vec platiti na licu mesta, onda od trazenih 300 e po ha 150 e po ha bez ikakve rasprave, pa subvencije za djubrivo.
Ne da sam siguran vec 100% ubedjen da ne bi ni 1/4 izasla da su znali za takav krajnji rezultat.
Jedan od prvih zahteva je bio da se skine zabrana o izvozu zitarica i sirovog ulja. Mislim da je to vlada usvojila odmah na prvom sastanku sa pregovaracima.
 
Nije to bas tako u kojem bi ti pravcu hteo da krojis pricu! Ovo se kuva vec 10 godina i ljudi su izasli najvise zbog cene suncokreta ali ako u tim zahtevima je bilo jos dosta toga bitnog i ako je vec masa ljudi izasla onda nisu smeli tako olako proci preko nekih bitnih stvari!
U takvoj bajci o nekom nasem coveku koji ce imati neki uticaj u odedjivanju i planiranju neceg korisnog za nas mozes samo da sanjas!


Nista nije bilo rekla kazala i zahtev je postojao, zato su ljudi izasli u tako velikom broju. Nisu izasli samo zbog cene suncokreta iako mi je drago sto se doguralo do ove cene. Pored cene suncokreta sa kojom nadam se da su protestanti zadovoljni a ovi koji su iz hladovine posmatrali jos vise, nadam se da su zadovoljni i stocari po pitanju premije za mleko, iako nisam u toku sa njihovim problemima jer ne drzim krave.
Ovo drugo, sto se nafte tice je tragikomicno kao i to u vezi sa moratorijumom.
Prilka velika je propustena u vezi sa proglasenjem suse pa makar i po opstinama i anuliranje uplate odvodnjavanja, onda sto se tice dizela ni litar manje od 100 lit po ha na svim pumpama i to po ceni bez ikakve akcize i ne na racun da uplate kad se njima dize vec platiti na licu mesta, onda od trazenih 300 e po ha 150 e po ha bez ikakve rasprave, pa subvencije za djubrivo.
Ne da sam siguran vec 100% ubedjen da ne bi ni 1/4 izasla da su znali za takav krajnji rezultat.
Sreća pa si ti ovo napisao.Da sam ja napisao ne bi me oprala ni Sava ni Dunav.Premija ko premija.Povećali bi je i bez protesta jer je mleko u deficitu.Ali znaju dobro da se stočni fond osipa i to velikom brzinom.Mala gazdinstva će da nestanu preko noći.Šta ćemo onda piti i jesti to ćemo tek videti.Slično se dešava i sa svinjarstvom.Krmače mnoge završile u klanicama.Koliko čujem mnogi zatvaraju tovilišta.
Da li će ratarstvo moći da opstane bez stočarstva,ostaje da vidimo.Da li će biti konkuretno u svetu da bi se mogli prodati proizvodi i to ćemo videti.Suša nije proglašena i neće ni biti iako je bivši ministar obećao.I dalje ćemo plaćati skupo gorivo,đubrivo....
 
Nazad
Vrh