Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Ma ima svugde u svetu mahinacija, to je normalno. Samo ne tako javnih i očiglednih kao u našoj lepoj srbiji.
Npr.
Uzmi tamo državnu zemlju na konto stoke pa daj dalje nekom u podzakup, da vidiš šta će da te snađe posle.
A to je kod nas normalna praksa, iako je zakonom zabranjeno i nikom ništa.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Subvencije trebaju se davati po ha. Svi u okruzenju i dalje, na takav nacin ih dobiju, ne manje od 200 e po ha.
Kontrola stroga da ne bude nikakvih manipulacija. Svaka manipulacija da se kazni sa 500 e po ha i pasivan status 5 god. I nikako ne vlasniku zemlje vec onom ko obradjuje zemlju.
Dizel bez akcize.
Imam jos zelja ali posto nikad nece se ostvariti u ovakvom sistemu, zadovoljio bi se i sa ovim. 😉
 
Subvencije trebaju se davati po ha. Svi u okruzenju i dalje, na takav nacin ih dobiju, ne manje od 200 e po ha.
Kontrola stroga da ne bude nikakvih manipulacija. Svaka manipulacija da se kazni sa 500 e po ha i pasivan status 5 god. I nikako ne vlasniku zemlje vec onom ko obradjuje zemlju.
Dizel bez akcize.
Imam jos zelja ali posto nikad nece se ostvariti u ovakvom sistemu, zadovoljio bi se i sa ovim. 😉
Pa da znas i dosta bi nam bilo za pocetak
 
Subvencije trebaju se davati po ha. Svi u okruzenju i dalje, na takav nacin ih dobiju, ne manje od 200 e po ha.
Kontrola stroga da ne bude nikakvih manipulacija. Svaka manipulacija da se kazni sa 500 e po ha i pasivan status 5 god. I nikako ne vlasniku zemlje vec onom ko obradjuje zemlju.
Dizel bez akcize.
Imam jos zelja ali posto nikad nece se ostvariti u ovakvom sistemu, zadovoljio bi se i sa ovim. 😉
Za danas prijatelju dosta nemoj vise,rucaj ,odmori se i posle na docek Belodedica bar nesto lepo
 
Jesi pročitao dobro šta sam napisao?
(....a promet preko računa samo subvencije po hektaru...) taj nikada neće ništa kupiti, samo uzima šta može i to je što je... Kada bi subvencije do 15ha bile 300e.... Opet bi se pojavio ne normalan broj novih gazdinstva do 15ha.... Je jednostavno to dozvoljavaju... Subvencije treba usmeriti u mehanizaciju i dizel bez akcize, a subvencije po hektaru su realno zadnja rupa na svirali.... I onako velika većina 60%+ ode u ruke ljudi koji i ne znaju gde im je zemlja...
Sale sta onaj sa 15 jutara da kupi od mehanizacije? I da ceka dal ce dobiti povrat? Njega treba unistiti zar ne? Nema subvencije po ha, ne moze da kupi nista, porez, odvodnjavanje, susa i pravac Nemacka ili da mota kablove u Aptivu
 
ove godine je subvencije dobilo 313 hiljada gazdinstava i izdvojeno je oko 125miliona evra za to
posto je do 20h raspisano je na sve i svasta,provere nema

koncept subvencija se mora menjati jer je vise nego smesan
 
Kad procitam postove nekih clanova kojima su oni (tj drzavi po nj. misljenju) sa 30-40ha boranija koja mora da se ugasi sticem utisak da zivim u nekoj drzaventini poput u Evropi Francuske ili u Amerikama Kanada, SAD ,Brazil gde su zemljoposednici postajali vlasnici zemlje koju obeleze za 7 dana jahanja.
Ovo malo jada sto imamo znaci trebalo bi da obradjuje stotinak ljudi ,a ostale na kazan ili radne logore.
Koliki smo mi postali megalomani i koliko nam je mozak ispran sa pricama o neekonomicnosti malih to je prosto postalo odvratno.
 
Jesi pročitao dobro šta sam napisao?
(....a promet preko računa samo subvencije po hektaru...) taj nikada neće ništa kupiti, samo uzima šta može i to je što je... Kada bi subvencije do 15ha bile 300e.... Opet bi se pojavio ne normalan broj novih gazdinstva do 15ha.... Je jednostavno to dozvoljavaju... Subvencije treba usmeriti u mehanizaciju i dizel bez akcize, a subvencije po hektaru su realno zadnja rupa na svirali.... I onako velika većina 60%+ ode u ruke ljudi koji i ne znaju gde im je zemlja...
A šta misliš da neko prekontroliše šta se radi i kome se daju pare? Zar ne može u svakoj opštini onaj što sedi u kancelariji zadužen za poljoprivredu u saradnji sa mesnim zajednicama malo da proveri ko je kome žena, otac, majka, koliko zemlje imaju i na čije ime su parcele, koliko gazdinstava imaju prijavljenih i ko stvarno radi zemlju a ko izdaje u zakup na crno pa lepo čovek iz ministarstva (tamo neki besposleni savetnik) obidje opštine po okruzima i "obeleži" gazdinstva koja vrše prevaru. Sva registrovana gazdinstva staviti transparentno na sajt trezora pa ako prorade "mito i korupcija" onda neki "insajder" iz sela (svako selo ih ima) lepo prijavi ako vidi na internetu nešto sumnjivo za nekog od svojih komšija a po selima se svi poznaju i na taj način se prevare svedu na minimum. Ja sam laik i možda po zakonu ovo nije izvodljivo ali problem je što neko treba da zasuče rukave da bi se sprečile malverzacije..
 
Nazad
Vrh