Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Od Vrsca pa do Zrenjanina i Panceva niko ziv ni ne prica o nekoj organizaciji za protest. Pa mi ne da smo mlakonje ili da ne upotrebim drugi izraz!
Idealno nam je i sad kada nece na nekim kulturama biti ni zrno icega!
Da su normani a nisu, trebali su izaci sa cenom suncokreta od 40 din ili manje i ne bi ni onda mrdnuo kitom niko!
Propali smo mi skroz samo sto sami sebe zavaravamo kad nailazi jedna solidna godina a potom pretrpimo i 3 lose za redom samo da se slucajno ne suprostavljamo sa idejama nasih ideala sa vrha!
Skidam kapu i sve pohvale za sve organizacine koje su se udruzile i imaju nameru da izlaze na puteve i bice mi drago da ostvare ono sto traze jer su zasluzili!
A mi ostali ili nam je idealno ili malo volimo da nas karaju jer za drugo i nismo!
Shvatite me kako god zelite i mozete me osuditi za mozda i malo previse arogantan post ali za bolje i nismo!
U zdravlje i sa srecom momci!
 
Na proteste ne izlazim pošto sam mator i mali poljoprivrednik ali ima još mnogo razloga .Kao prvo svaki zahtev se svodi na odlaganje kredita i odlaganje plaćanja državne zemlje .Da li ima neko da ne radi državnu ,da nema kredite ? Ima ,to su najverovatnije mala gazdinstva a njihove prohteve ,niko ne sluša .Oni trebaju da izađu na protest ,zbog čega ?
Neću više pisati da ne navučem gnev ljudi koji se istinski bore.
Zaboravio sam da napomenem .Protestvovao sam davno ,zbog cene suncokreta ,kada je Dijamant sa Kneževićem vedrio i oblačio oko cene suncokreta .
Malo si me rzocarao komsija. Ja sam pisao da zahteve ne treba razvodnjiti tako sto ce se traziti stvari koje nisu toliko bitne. Sad je najvaznije da se odradi ovo oko cene suncokreta jer ce se tako lakse vratiti i rata kredita i platiti drzavna zemlja. Takodje i da se resi vec jednom prica oko goriva bez akcize kao i pitanje subvencija. Po meni treba ukinuti subvencionisanje mehanizacije, a povecati po hektaru jer bi time vise koristi imale siroke narodne mase. Otvoreno govoriti kako neko nece izaci na proteste automatski znaci da si zadovoljan i da nista ne treba menjati. Ne bi me zacudilo da je dosta ljudi sa ovog foruma pojelo ovih dana sendvic u NS pa podrzavaju ovu lepotu oko nas koja nam se dogadja.
 
.....Po meni treba ukinuti subvencionisanje mehanizacije, a povecati po hektaru jer bi time vise koristi imale siroke narodne mase.....
Imaš više od 250k fiktivnih gazdinstva, koji bar 50% žive u gradovima... sva zemlja izdata u zakup, a promet preko računa samo subvencije po hektaru... To je ludost subvencionisati i povećavati. Valjda je bolje da se poveća za mašine. Jer država dobije 20% pdv-a.... I da povraćaj dobije samo onaj ko je stvarno i kupio mašinu. Dođe kontrola u proveru pre isplate. Prosto i jednostavno. Samo ako hoće.
 
Ova vlast bas voli kad neko kaze da nece na proteste, a razlog uvek isti. Ja sam malo gazdinstvo ja sam star zahtevi mi ne odgovaraju i td. Kao da se rat dobija jednom bitkom. Svi mi trpimo od ove nesposobne vlasti neko vise neko manje ali svi mogu da voze traktor niko ne trazi planinarenje na planinu.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pre jedno 5-6 godina kod nas u opstini se kao digne buna i krene ponovo neka inicijativa. Nas par iz sela smo ucestvovali u svim protestima od 2011.i protiv drzave i protiv Aldahre.
Kad je doalo da se isteraju traktori u centru sela se pojavi 5 traktora od nas 4rice, jedan kolega doterao 2 komada.
Smejali nam se cim su svi oni koji nisu nikad ucestvovali dobili svoje subvencije cekajuci ih naravno od 7 ujutru prvog dana.
Koga mi to treba da pokrenemo kad su svi zadoviljni. Ja jos nisam cuo da je nekom u mom selu lose. Arenda se samo dize i to maaovno, na vecito presla odavno realnu cifru.
 
Na proteste ne izlazim pošto sam mator i mali poljoprivrednik ali ima još mnogo razloga .Kao prvo svaki zahtev se svodi na odlaganje kredita i odlaganje plaćanja državne zemlje .Da li ima neko da ne radi državnu ,da nema kredite ? Ima ,to su najverovatnije mala gazdinstva a njihove prohteve ,niko ne sluša .Oni trebaju da izađu na protest ,zbog čega ?
Neću više pisati da ne navučem gnev ljudi koji se istinski bore.
Zaboravio sam da napomenem .Protestvovao sam davno ,zbog cene suncokreta ,kada je Dijamant sa Kneževićem vedrio i oblačio oko cene suncokreta .
Slažem se sa tobom.Jedino se ne slažem za to oko starosti (ima zamene.mlađe).
Na jednim od većih protesta su nama hobistima,na zahtev naših kolega ukinute subvencije od 17 000 po Ha na 3 godine ako se ne varam.Za moje gazdinstvo je to mnogo.I to se vodila vrlo oštra rasprava ovde na forumu.Te kolege su zaslužne za podelu poljoprivrednika i sada ih neće sastaviti nikada.Samo ko se seća,da sam pričao da će mečka zaigrati i pred tim kolegama-to se sada događa.Sad kada nikom ne valja mi nemamo jedinstva koje nam je sad najpotrebnije.Izneo sam par konkretnih predloga koji bi možda mogli da uspeju ali ispada da pametujem i da nemam prava da komentarišem.
 
Imaš više od 250k fiktivnih gazdinstva, koji bar 50% žive u gradovima... sva zemlja izdata u zakup, a promet preko računa samo subvencije po hektaru... To je ludost subvencionisati i povećavati. Valjda je bolje da se poveća za mašine. Jer država dobije 20% pdv-a.... I da povraćaj dobije samo onaj ko je stvarno i kupio mašinu. Dođe kontrola u proveru pre isplate. Prosto i jednostavno. Samo ako hoće.
A ta fiktivna gazdinstva ne mogu da kupe traktor pa da traže povraćaj? Pa mnoga prava gazdinstva imaju po 3 registrovana u istoj kući, samo njive podeljene na ženu, majku, oca, babu tako da taj može da kupi 3-4 mašine i za svaku da dobije povraćaj ali to je naravno veliki poljoprivrednik a mali poljoprivrednici ne mogu da kupe nov traktor makar 200 godina živeli tako da takvima treba povećati subvencije. Jednom sam pisao ali nisi ispratio verovatno, zahtevati subvencije do 15 hektara 300eura, do 40hektara 200eura a do 70h 100eura, ko radi više zemlje njemu subvencije i ne trebaju...iznosi su uzeti na primer.. Ko ima novca za nov traktor njemu povraćaj ne treba, u redu je kredit i sistem 10-40-50 to i nekako ali ko ima 30k eura da kupi traktor taj ima jos 50 hiljada u slamarici i jos toliko na racunu tako da mu povracaj i nije potreban, to se najviše zloupotrebljava. Mučenik koji radi 10 hektara sa 539 i nikada neće moći da kupi nov traktor, njemu treba pomoći sa većom subvencijom po hektaru a ne onom ko radi 100 hekatara ili više sa novim traktorom, taj novca ima i ne treba mu povraćaj.
 
@Nostradamus Realno gledano taj sa 10-15ha je ugasio još pre 20 godina. Državu i ne zanimaju takvi - jednostavno ih uopšte ne vide. Oni teže ka ukrupnjavanju poseda i to je jasno ko dan. Sada i ko radi 20-30ha "postaje obična buranija koja ne može da isprati trendove" i jednostavno nestaje polako.... Realno gledano. Koprca se on, ali tapka u mestu lagano jer to nije sve njegova zemlja, već ima i dobar deo zakupa...
Surovo ali istinito.
 
@Nostradamus Realno gledano taj sa 10-15ha je ugasio još pre 20 godina. Državu i ne zanimaju takvi - jednostavno ih uopšte ne vide. Oni teže ka ukrupnjavanju poseda i to je jasno ko dan. Sada i ko radi 20-30ha "postaje obična buranija koja ne može da isprati trendove" i jednostavno nestaje polako.... Realno gledano. Koprca se on, ali tapka u mestu lagano jer to nije sve njegova zemlja, već ima i dobar deo zakupa...
Surovo ali istinito.
To je sve tačno i zato se treba boriti da mali napreduju i da lakše preživaljavaju a veliki sa većom količinom zemlje ako ne znaju da rade i naprave novac od tolike zemlje i ne treba im pomagati. Samo je problem što niko ne kontroliše ko stvarno radi zemlju i koje su njive stvarno obradive a koje su parlog i onda mnogo novca ode u prazno tj. onima koje ne rade..
 
A ta fiktivna gazdinstva ne mogu da kupe traktor pa da traže povraćaj? Pa mnoga prava gazdinstva imaju po 3 registrovana u istoj kući, samo njive podeljene na ženu, majku, oca, babu tako da taj može da kupi 3-4 mašine i za svaku da dobije povraćaj ali to je naravno veliki poljoprivrednik a mali poljoprivrednici ne mogu da kupe nov traktor makar 200 godina živeli tako da takvima treba povećati subvencije. Jednom sam pisao ali nisi ispratio verovatno, zahtevati subvencije do 15 hektara 300eura, do 40hektara 200eura a do 70h 100eura, ko radi više zemlje njemu subvencije i ne trebaju...iznosi su uzeti na primer.. Ko ima novca za nov traktor njemu povraćaj ne treba, u redu je kredit i sistem 10-40-50 to i nekako ali ko ima 30k eura da kupi traktor taj ima jos 50 hiljada u slamarici i jos toliko na racunu tako da mu povracaj i nije potreban, to se najviše zloupotrebljava. Mučenik koji radi 10 hektara sa 539 i nikada neće moći da kupi nov traktor, njemu treba pomoći sa većom subvencijom po hektaru a ne onom ko radi 100 hekatara ili više sa novim traktorom, taj novca ima i ne treba mu povraćaj.
Ali tim smetaju ti mali,da bi oni dobili više.
 
Ali tim smetaju ti mali,da bi oni dobili više.
Tačno, u selo dolaze iz susednih sela podižu kirije, otimaju zemlju a ne mogu da postignu da urade sve, lično sam video 21. maja čovek seje kaže ne može da postigne ostalo mu još 50 hektara da poseje, naravno od tog suncokreta nema ništa, neki porastao 2m i ima neku glavu, neki ostali na 80cm, prskanje mu naravno nije uspelo ali je bitno da on radi 300 hektara a parcele po selima prosek 60ari, ima dosta po 30ari a 2hektara parcela je retkost i to ako spoji više njiva..
 
Nazad
Vrh