Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Izvinite kolege da ne razvodnjavamo temu .Na proteste moramo izaci zbog svacijeg interesa i mali i veliki moraju da se za trenutak ujedine ako je moguce.Zahtevi moraju biti cene poljoprivrednih proizvoda,plavi dizel ,subvencije to su stvari koje nas mogu ujediniti a ne odlaganje kredita i odlaganje placanja zakupa drzavnog zemljista,to ne moze biti zajednicki interes.
 
Izvinite kolege da ne razvodnjavamo temu .Na proteste moramo izaci zbog svacijeg interesa i mali i veliki moraju da se za trenutak ujedine ako je moguce.Zahtevi moraju biti cene poljoprivrednih proizvoda,plavi dizel ,subvencije to su stvari koje nas mogu ujediniti a ne odlaganje kredita i odlaganje placanja zakupa drzavnog zemljista,to ne moze biti zajednicki interes.
Isto sam napisao pre par postova.
 
Tačno, u selo dolaze iz susednih sela podižu kirije, otimaju zemlju a ne mogu da postignu da urade sve, lično sam video 21. maja čovek seje kaže ne može da postigne ostalo mu još 50 hektara da poseje, naravno od tog suncokreta nema ništa, neki porastao 2m i ima neku glavu, neki ostali na 80cm, prskanje mu naravno nije uspelo ali je bitno da on radi 300 hektara a parcele po selima prosek 60ari, ima dosta po 30ari a 2hektara parcela je retkost i to ako spoji više njiva..
Iz Batuše je taj?
 
Не изађемо ли сада на протесте за догодине знајте да ће они набилдовани и тетовирани ићи по кућама и отимати нам као 50-их летину, стоку и зимницу. Чупаће нам опет бркове, везивати нас лисицама и шиканирати, на сваком ћошку. Значи више није ни битно шта тражимо и шта ћемо добити сад је већ питање опстанка и како ћемо опстати. Ово треба да буде бунт и отпор овском режиму ако им не покажемо зубе наје,бали смо скроз, на скроз.
 
Izvinite kolege da ne razvodnjavamo temu .Na proteste moramo izaci zbog svacijeg interesa i mali i veliki moraju da se za trenutak ujedine ako je moguce.Zahtevi moraju biti cene poljoprivrednih proizvoda,plavi dizel ,subvencije to su stvari koje nas mogu ujediniti a ne odlaganje kredita i odlaganje placanja zakupa drzavnog zemljista,to ne moze biti zajednicki interes.
To za cenu je nerealno.Drzava ima samo jedno na umu,a to je da cuva socijalni mir.I samo ce da se prebacuje lopta sa jedne na drugu stranu.Otkupljivaci ce da se vade na zabranu izvoza,drzava ce da obeca da nece biti zabrane,mozda i krene izvoz ostala sirotinja raja ima da se pobuni kad cene krenu da divljaju I Tako u krug.
 
Iz Batuše je taj?
Ima ih nekoliko iz više sela, urade 100 hektara kako treba i na vreme a jos 100-200 h drže ne znam zbog čega, da li radi prestiža ili nečeg drugog uglavnom ljudi koji bi povećali površine ne mogu da plate tu kiriju. Vlasnici parcela gledaju kako su im njive u korovu, u pšenici više divljeg ovsa nego žita ali im trebaju pare, retki su oni koji daju njive za manju kiriju a da im njive budu čiste i nadjubrene..
 
Tačno, u selo dolaze iz susednih sela podižu kirije, otimaju zemlju a ne mogu da postignu da urade sve, lično sam video 21. maja čovek seje kaže ne može da postigne ostalo mu još 50 hektara da poseje, naravno od tog suncokreta nema ništa, neki porastao 2m i ima neku glavu, neki ostali na 80cm, prskanje mu naravno nije uspelo ali je bitno da on radi 300 hektara a parcele po selima prosek 60ari, ima dosta po 30ari a 2hektara parcela je retkost i to ako spoji više njiva..
Kod nas ćeš teško naći zemlju u zakup.Uglavnom je sve obradivo i urađeno,čak su neki i vratine uzorali koje se slabije koriste.
 
Ako se protestima nesto uradi i ostvari nesto od zahteva oko cene suncokreta, cene goriva ili poboljsanje subvencija ja se slazem da nece biti svi na istom dobitku, ali neka se javi neko ko ce biti ostecen ili ce odbiti postignute benefite.
 
Nebi to trebalo da ima veze, ljudi sta ako ste clanovi, nije greh verovati u nesto, jos manji je biti tamo zbog olaksavanja sebi, ali je greh zbog toga ostale izdati i ne uciniti stvari za vise ciljeve… kod mas sinoc se na sastanak odazvalo 4 kuce… niko ni na mrdne usima, a ekipa se samo voza kraj kafane da vidi ko je dosao… znaci postoji strah da se ne organizujemo, badava se plase, narod je previse pogrbio ledja da bi se ispravio i borio za sebe… linija manjeg otpora i to ti je…
Kad bi ljudi znali kolika je moc u njima…
 
Сачекајте још мало, већ има измицања столица. Прелиће се на локал за неких 6-12 месеци ако буде дебакл као што се очекује са пољопривредним поизводима. Нема тако дубоког џепа ни бунара жеља да намири све другове чланове.
 
A ta fiktivna gazdinstva ne mogu da kupe traktor pa da traže povraćaj? Pa mnoga prava gazdinstva imaju po 3 registrovana u istoj kući, samo njive podeljene na ženu, majku, oca, babu tako da taj može da kupi 3-4 mašine i za svaku da dobije povraćaj ali to je naravno veliki poljoprivrednik a mali poljoprivrednici ne mogu da kupe nov traktor makar 200 godina živeli tako da takvima treba povećati subvencije. Jednom sam pisao ali nisi ispratio verovatno, zahtevati subvencije do 15 hektara 300eura, do 40hektara 200eura a do 70h 100eura, ko radi više zemlje njemu subvencije i ne trebaju...iznosi su uzeti na primer.. Ko ima novca za nov traktor njemu povraćaj ne treba, u redu je kredit i sistem 10-40-50 to i nekako ali ko ima 30k eura da kupi traktor taj ima jos 50 hiljada u slamarici i jos toliko na racunu tako da mu povracaj i nije potreban, to se najviše zloupotrebljava. Mučenik koji radi 10 hektara sa 539 i nikada neće moći da kupi nov traktor, njemu treba pomoći sa većom subvencijom po hektaru a ne onom ko radi 100 hekatara ili više sa novim traktorom, taj novca ima i ne treba mu povraćaj.
Jesi pročitao dobro šta sam napisao?
(....a promet preko računa samo subvencije po hektaru...) taj nikada neće ništa kupiti, samo uzima šta može i to je što je... Kada bi subvencije do 15ha bile 300e.... Opet bi se pojavio ne normalan broj novih gazdinstva do 15ha.... Je jednostavno to dozvoljavaju... Subvencije treba usmeriti u mehanizaciju i dizel bez akcize, a subvencije po hektaru su realno zadnja rupa na svirali.... I onako velika većina 60%+ ode u ruke ljudi koji i ne znaju gde im je zemlja...
 
Od kada su počele subvencije odmah su se svi registrovali.Ja kao hobista sam se registrovao 2004 i tada subvencija nije bilo i mali broj registrovanih je bilo.Pojavom subvencija se počinje masovno registrovanje.Počele su mahinacije neviđenih razmera i samim ti se oštetila država.Oni hobisti koji su zaposleni i rade stotine jutara i naravno gazdinstva su na žene,babe strine nisu bili problem nego mi sa 10-ak ha i koji nisu ništa od države uzeli na nelegalan način.Naravno godinama se to dešavalo i naravno da je poljoprivredni budžet sve manji i manji.Ne smemo zaboraviti da smo mi država i da se na taj način poljoprivredni budžet arčio gde ne treba.I svi mi znamo koji su ti koji su uzimali sve što se moglo uzimati i dobili sve što se moglo dobiti.
Kada bi se malo stalo na rep tim mahinacijama jer što Sale reče pojavilo bi se opet gazdinstava u nenormalnom broju kada bi se povećale subvencije.
Ja bih lično direktna davanja ukinuo ali bi ih usmerio na naftu,đubrivo,semena,repromaterijal ali bih za mehanizaciju samo odobrio kredite sa malim kamatama i te povraćaje države usmerio na prethodne 4 stavke koje direktno dotiču svakog poljoprivrednika.
 
Od kada su počele subvencije odmah su se svi registrovali.Ja kao hobista sam se registrovao 2004 i tada subvencija nije bilo i mali broj registrovanih je bilo.Pojavom subvencija se počinje masovno registrovanje.Počele su mahinacije neviđenih razmera i samim ti se oštetila država.Oni hobisti koji su zaposleni i rade stotine jutara i naravno gazdinstva su na žene,babe strine nisu bili problem nego mi sa 10-ak ha i koji nisu ništa od države uzeli na nelegalan način.Naravno godinama se to dešavalo i naravno da je poljoprivredni budžet sve manji i manji.Ne smemo zaboraviti da smo mi država i da se na taj način poljoprivredni budžet arčio gde ne treba.I svi mi znamo koji su ti koji su uzimali sve što se moglo uzimati i dobili sve što se moglo dobiti.
Kada bi se malo stalo na rep tim mahinacijama jer što Sale reče pojavilo bi se opet gazdinstava u nenormalnom broju kada bi se povećale subvencije.
Ja bih lično direktna davanja ukinuo ali bi ih usmerio na naftu,đubrivo,semena,repromaterijal ali bih za mehanizaciju samo odobrio kredite sa malim kamatama i te povraćaje države usmerio na prethodne 4 stavke koje direktno dotiču svakog poljoprivrednika.
Sreca njihova da ovi gore ne citataju tvoje postove,ugasili bi
 
Kako u eu državama ima direktnih davanja a nema mahinacija?
Ovde je tako napravljeno da bi oni bliže loncu mogli što više zahvatiti kutlačom....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ко ти је рекао да тамо нема махинација?Највише их има око биопроизводње убедљиво.
 
Nazad
Vrh