Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Faktor iznenadjenja ce nas klepati po usima u drugoj polovini Avgusta kad budu izasli sa akontnom cenom suncokreta.
Svi smo za proteste a niko od nas ne mrdne k…em!
 
Kakav protest po ovoj vrućini dal ste normalni
Sad se ide na more i u banje.
Ko da protestuje i još po pichki da dobije.
Sad se radi druga tehnika.
Ako si u buli pokrenes proteste zavedes majmune i onda te malo smire novcima i smeješ se iz neke banje
 
Faktor iznenadjenja ce nas klepati po usima u drugoj polovini Avgusta kad budu izasli sa akontnom cenom suncokreta.
Svi smo za proteste a niko od nas ne mrdne k…em!
Iznenadjenje da, ali da nas klepne po usima to ne verujem.Pamtis Lokvanske bandere i plakate suncokret 40,00 din a posle par dana isplata 27,oo dinara to je bilo klepanje a ovo je neslana sala
 
Pamtim jako dobro i znam i ljude koje su obracun uradili na tih 40 din, prvih dana zetve, pre pretnje, ali na zalost posle pretnji od strane Viktorije, Todoricu ( u ono vreme vlasniku Dijamanta) morali su otkupljivaci koji su imali ugovor sa Dijamantom da spuste na 27 din.
Pisano je o tome u vise navrata. Volja Hrvata odnosno Dijamanta je bila da plati 40 ali monopol i diktatrura morala se ispostovati kako ne bi necija glava pala!
Tako da nije to bilo slucaj samo u Lokvama i kod Race vec na svim otkupnim mestima koji su ugovore imali sa Dijamantom!
Sto se tice plakata i bandera tu su izmisljene price, plakat je stajao na vratima otkupnog mesta par dana kad je suncokret krenuo i ni na jednom drugom mestu!
A sto se tice klepanja po usima, tek ce biti, mada su klepali i pre mesec dva o astronomskoj ceni od 110-115 din.
Igranka nije ni pocela!
 
Pamtim jako dobro i znam i ljude koje su obracun uradili na tih 40 din, prvih dana zetve, pre pretnje, ali na zalost posle pretnji od strane Viktorije, Todoricu ( u ono vreme vlasniku Dijamanta) morali su otkupljivaci koji su imali ugovor sa Dijamantom da spuste na 27 din.
Pisano je o tome u vise navrata. Volja Hrvata odnosno Dijamanta je bila da plati 40 ali monopol i diktatrura morala se ispostovati kako ne bi necija glava pala!
Tako da nije to bilo slucaj samo u Lokvama i kod Race vec na svim otkupnim mestima koji su ugovore imali sa Dijamantom!
Sto se tice plakata i bandera tu su izmisljene price, plakat je stajao na vratima otkupnog mesta par dana kad je suncokret krenuo i ni na jednom drugom mestu!
A sto se tice klepanja po usima, tek ce biti, mada su klepali i pre mesec dva o astronomskoj ceni od 110-115 din.
Igranka nije ni pocela!
Odbrana je dobro postavljena uvek su tamo neki krivi samo namoj ni na trenutak zaboraviti da sam bio tu negde blizu.A bandere nisu izmisljene stajao sam pored jedne samo se onda jos nije slikalo u svakom slucaju prijatelju pozdrav
 
Jeste li vi ljudi prilikom setnje po Beogradu videli ona stara zdanja?
Jeste li videli čija su zdanja i ima li tu da piše neki zemljoradnik ili sve trgovci i bankari itd?
 
Nemam potrebe ni za kakvom odbranom jer pre svega nemam koga odbraniti i ne pada mi na pamet, ali ta prica od te godine nije bila samo kod Race i u Lokvama vec na mnogo otkupna mesta u drzavi koji su imali ugovore sa Dijamantom.
Pisalo se onda i po nekim novinama.
Ako se dobro secas jedne godine Raca je izasao i sa besplatnim semenom suncokreta i opet je bila prica kako ce na kraju nasamariti sve te koperante koji su uzeli seme a na kraju se ispostavilo da su nasamareni oni koji su platili seme na drugim mestima.
Veruj mi da nigde te plakate nisam video u onih nekoliko dana koliko je to trajalo osim na otkupnom mestu.
 
Mnogo je lakse zapoceti protest, ali kako ga zavrsiti, mislim da bi se tu mnogo drugih nadovezalo, i moglo bi izaci na svasta… sto nije bas svejedno…
 
Da li je moguće da pored svih problema koji postoje u poljoprivredi,fokusira se na cenu suncokreta u daljnjim protestima.
Па шта треба да нам и сунцокрет отму као и пшеницу? Многи други проблеми ће се исто решавати и решавају се. Шта ви мислите да је само циљ повећања цене сунцокрета? Јако велики су захтеви да би сви били обухваћени и иће се систематски корак по корак и немојте мислити да ће то све бити решено једним изласком на улицу и једном блокадом. Трајаће та борба и пар година и ако будемо сви сложни имамо шансе овако лаку ноћ и који задњи изађе нека угаси светло.
 
Све ће бити објављено и транспарентно. На вибер групи су сви имали прилике да изнесу предлоге па су појединци изнели такве небулозе да је то било и смешно и жалосно. Да ли ти мислиш да је то тако просто сести и написати захтев да сви буду задовољни?
 
Priča se o protestima a nikada niko nije pričao niti se znaju zahtevi protestanata?
Protestujes a ne znaš zašto...
Glupo do bola
Verovatno neće ništa na kraju ni biti od toga, ljudima dosadno pa jednostavno pišu... Dokle god se bude plaćao hektar zakupa 700e i sve pitaju ima li još.... ili još bolje 57ari 15-20k€ na večito.
 
Па шта треба да нам и сунцокрет отму као и пшеницу? Многи други проблеми ће се исто решавати и решавају се. Шта ви мислите да је само циљ повећања цене сунцокрета? Јако велики су захтеви да би сви били обухваћени и иће се систематски корак по корак и немојте мислити да ће то све бити решено једним изласком на улицу и једном блокадом. Трајаће та борба и пар година и ако будемо сви сложни имамо шансе овако лаку ноћ и који задњи изађе нека угаси светло.
Ne,naravno da ne treba.A žito -šta sa njim.Pojela maca.
Ja bih recimo nastupio drugačije.Tražiti od vlasti ono što možemo dobiti a mnogo će značiti.Nemojte tražiti ono što sigurno nećemo dobiti.Zatražiti poništenje plaćanja za navodnjavanje na neodređeno vreme.Ukidanje poreza na zemlju za najmanje 2 godine.Da nafta bude 150 din i to 60l po ha i to već od sledećeg meseca.Ne možemo tražiti da nafta bude 100 din.Da se pariteti malo smanje prilikom zaduživanja,naročito za semensku robu i đubrivo.Neka malo otkupljivači olade,da nekako zajednički podnesemo ovu krizu (lično nisam imao nikakvih zaduženja-sve sam keširao ali ima ih dosta koji imaju).
Ima tu još mnogo sitnica koje su izvodljive a nama mnogo znače.Ima dosta školovanijih i pametnijih da to lepše sroče.
Na cene naših proizvoda malo se može uraditi.Kao i sa žitom otkupiće jedan deo i to uglavnom za one bliže vatri a ostali-ništa.Mislim da svi mi koji smo ostavili žito na lager možemo lako da se pokajemo.Mi ni ne znamo sa kim imamo posla.
Forum je zaobiđen što se tiče protesta,FB,takođe.Takvi će i biti protesti.
 
Verovatno neće ništa na kraju ni biti od toga, ljudima dosadno pa jednostavno pišu... Dokle god se bude plaćao hektar zakupa 700e i sve pitaju ima li još.... ili još bolje 57ari 15-20k€ na večito.
Da kod nas plaćaju toliko ja bih sutra prodao zemlju i rasprodao krave i mehanizaciju.
 
Ljudi sve je to sad kasno.Sve je trebalo da se rešava pre 4 meseca na izborima.Velika većina poljoprivrednika im je tad dala svoj glas i to posle 10 godina pljačkanja.Da li su ti što su ga glasali stvarno mislili da će nešto da se promeni na bolje,stvarno ne znam.Nekada,do dolaska ovih uništitelja Srpskog sela,je moglo nešto da se reši protestima poljoprivrednika,ovi su dokazali da ih poljoprivrednici ne interesuju.
 
Nazad
Vrh