Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Novac vrti ceo svet. Ideologija je samo maska.
 
Svestan sam i ja da dobri ljudi ili jako mali broj, ne ulaze dublje u borbu za pravo i istinu, ali zato nam se vraca sve to u mnogo vecoj negativnoj meri! Dakle nisu za sve politicari krivi sta nam se sve desava vec narod sto su im dopustili da to rade!
 
Navescu vam primer dobijao sam Crkvenu zemlju uzakup 50kj u tabli ravno ko tepsija, dobijao jer niko nije znao osim mene mogao sam je uzeti da niko ne zna jer je moj otac predsednik crkvenog odbora.Odbio sam jer nisam hteo bez licitacije i tada je bila licitacija ja nisam mogao da dam cenu koja je bila i uzeo je drugi covek koji je radi godinama.Ne kajem se ni malo cela okolina i drugari su mi rekli da nisam normalan al jbg to sam ja.
 
Navescu vam primer dobijao sam Crkvenu zemlju uzakup 50kj u tabli ravno ko tepsija, dobijao jer niko nije znao osim mene mogao sam je uzeti da niko ne zna jer je moj otac predsednik crkvenog odbora.Odbio sam jer nisam hteo bez licitacije i tada je bila licitacija ja nisam mogao da dam cenu koja je bila i uzeo je drugi covek koji je radi godinama.Ne kajem se ni malo cela okolina i drugari su mi rekli da nisam normalan al jbg to sam ja.
Jbg i Komunizam bi uspeo,da su svi bili kao moj pokojni otac.:osmeh: Imao je kucu,a da bi ga zadrzali u firmi u kojoj je radio,dali mu kljuceve od trosobnog stana na Banjici.On je na molbu ipak ostao u firmi,a kljuceve vratio.Bilo ono vreme,imas kucu,vrati stan.Posle se i sam kajao,kad je video kako pojedinci seku granu na kojoj sede,tj upropastavaju ono sto nije nicije,tj svacije je.
Ja sad nebih imao problema sa susom.Kes kirijica.:haha:

Ali mu apsolutno ne zameram i nek mu je laka zemlja.Bilo takvo vreme.:osmeh:
 
Navescu vam primer dobijao sam Crkvenu zemlju uzakup 50kj u tabli ravno ko tepsija, dobijao jer niko nije znao osim mene mogao sam je uzeti da niko ne zna jer je moj otac predsednik crkvenog odbora.Odbio sam jer nisam hteo bez licitacije i tada je bila licitacija ja nisam mogao da dam cenu koja je bila i uzeo je drugi covek koji je radi godinama.Ne kajem se ni malo cela okolina i drugari su mi rekli da nisam normalan al jbg to sam ja.
Kod nas obrnuta situacija, predsednik crkvenog odbora uzeo sve sebi bez licitacije za neki 12-13000 din/ha (oko 250 jutara)...
 
Poznat je on široj javnosti, Malešev... Jednom kolegi došao popa da sveti vodicu i ovaj ga pita za tu crkvenu zemlju a popa počeo nešto da se prenemaže, ne znam ja, moramo videti i tako... Ovaj kad je ispratio popu nije prošlo 10 minuta zove ga Malešev i kaže da se smiri da mu nebi i to malo arende što radi oduzeo... Eto takva je situacija.
 
A ko je on onda je ok, on se bori za prava seljaka ,vladika ga obožava , seljaci mu dolaze na SPIT, političari ga primaju svuda , red je da on radi , šta će vama , pored njega bi bio greh da vi radite!?
 
Poznat je on široj javnosti, Malešev... Jednom kolegi došao popa da sveti vodicu i ovaj ga pita za tu crkvenu zemlju a popa počeo nešto da se prenemaže, ne znam ja, moramo videti i tako... Ovaj kad je ispratio popu nije prošlo 10 minuta zove ga Malešev i kaže da se smiri da mu nebi i to malo arende što radi oduzeo... Eto takva je situacija.

Ja shvatam da je zivot takav da vlada pravo jaceg. Sut sa rogatim nikada nije mogao, ali kako se u vama ne probudi neki gnev da nadjete nacin da takav covek dobije sta zasluzuje? A i taj svestenik mi je sumnjiv, ako ga je taj Malesev pozvao posle 10 minuta. Odvah mu je javio cim je iz kuce izasao.
 
Ako je za utehu, ista je situacija i za zenlju katoličke crkve. Uslov je da budeš du.elizac pope i član svm.
Gade mi se. Božić i ostale praznike slavim bez pope i crkve sa porodicom, komšijama, prijateljima.... A ovim gladnima... biće puna usta zemlje......
 
Nemaju oni m..., lakše im je da se izmedju sebe bore i otimaju nego da se slože pa da im udare kontru i pokažu zube i njemu i onom drugom vlasniku BMM ,a sveštenici pravi su nestali sa nestankom komunizma , ovi sada su sve samo ne sveštnici !?
 
Poslednja izmena od urednika:
I onda pojedinci pisu izadjite i podrzite nas jer smo svi isti,e pa nismo ni priblizno isti. Te vodje rade vecinu drzavnog ili crkvenog zemljista preko raznih mucki za dz ili za sitne pare,a nas ubedjuju kako ce ti veliki ako ostanu bez drzavne jos da nabiju privatne zakupe,bojim se da se oni nisu navikli na posteno placanje bilo cega i kad bi dosla prva godina da na svu zemlju unapred mora da plati 200-300e/jutru brzo bi odustali od zemljoradnje.
 
Zalosno je sto ovakvi ljudi kaljaju ugled i cast pravih svestenika postenih ljudi.
Kod nas postoji neka sica crkvene zemlje,5 klasa zemlje...kada je niko nije hteo raditi,trava 2 metra bila od kraja do kraja,mi smo uzeli,radili dve godine,lomili ledja i masine na njoj-pravili kanale za odvod vode koja plavi(podvodno da gore ne moze biti)tukli nemilice korov ne bi li je doveli u red,naravno placali regularno sve...i nakon dve godine,preko noci-bez obrazlozenja odredjeni "Drmori" je daju drugome da radi...mi pravna drzava?Prosto mi je neprijatno koliko nam dobro ide.
 
Poznat je on široj javnosti, Malešev... Jednom kolegi došao popa da sveti vodicu i ovaj ga pita za tu crkvenu zemlju a popa počeo nešto da se prenemaže, ne znam ja, moramo videti i tako... Ovaj kad je ispratio popu nije prošlo 10 minuta zove ga Malešev i kaže da se smiri da mu nebi i to malo arende što radi oduzeo... Eto takva je situacija.
Radi on i u nasoj opstini crkvenu zemlju.U dublje nebih zalazio ono sto sam sve cuo,sve je to bagra teska nekada veliki komunisti danas najveci vernici.Zao me tih ljudi na protestima sto su bukvalno slepi ili se prave slepi da nevide ko ih zastupa i pravi majmune od njih.
 
Nazad
Vrh