Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mislis Terminator u novijem vremenu, samo sto ovi ''botovi'' ubijaju psihicki
 
Da se vratimo na temu.
Dali je istina da je jedan veoma jak poljoprivredni kombinat danas kupio kum, coveka koji je vodio kolonu na protestima za Beograd?
 
Da kupio je za 45 000 000e jedan cika npr MK i da su se na licitaciji pojavili samo on i jos jedan domaci cika koji zivi na 1-2km od mene. Kupio je ceo PIK 3 000ha i sve ostale objekte,doradne centre... + 8 000ha drzavnog zemljista koje PIK obradjuje. :off_topic:
Mada je procenjena vrednost iznosila 80 000 000e,ali jbg kriza je,nema se. Ovo sam danas dobio sa terena info,a evo ima i u novinama,sad sam pogledao.


http://www.informer.rs/vesti/ekonom...iliona-evra-u-finalu-pobedio-Petra-Matijevica
http://www.agrosmart.net/vesti/miodrag-kostic-kupio-pik-becej-455-miliona.html
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/mk-grupa-kupila-pik-becej-za-455-miliona-evra/cn0syfn
http://www.naslovi.net/2015-12-17/radio-021/kostic-kupio-pik-becej-za-45-miliona-evra/17722005
 
A treba li njemu saglasnost komsija za prevod tolike zemlje:osmeh:Da je ta zemlja ponudjenja malim poljuprivrednicima po10-20h po domacinstu da kupe bilo bi puno bolje,i bar bi nesto ucinili za poljuprivredu.Ovako otislo ispod cene 1200 ljudi ima da dobiju otkaz ili da rade za 25000din.Ovako sve ode u ruke par ljudi kao i sve u ovoj zemlji.
 
Kakva reakcija, kum nije dugme!
Copa je vodio proteste usmerene protiv prodaje strancima da bih par dana po okoncanju protesta kum kupio malo zemlje. ::lose::
 
Bice pozvani i ovi sto ih je kum vodio, kod sudije za prekrsaje.

Zao mi je samo ovih ljudi koji se mrzli mesec dana i na kraju bili izigrani. ::lose::
Sta da se radi takav je zivot, branili se od napred, ali im uterali od pozadi.
 
glavni krivac,po meni gnezdo zvano NS,ako bi moralo na proteste ja bi radije do NS,pa da pitam nadlezne otkud kojekakvi fondovi APV koji dele bespovratna sretstva za kupovinu ovog ili onoga,prvo odakle im pare,jel to salju gastabajteri,dijaspora ili BG,pa zet iz backe pre dve godine kupio nov traktor sredstvima nekog fonda Auton.pokrajine,pazi molim te bespovratna sredstva,pola oni pola on,20000 eura!,nije jedini,odakle im te pare stizu pa se dele na lepe oci i eno ga na protestima sve mu nevalja.Nekazem ni meni nevalja ali to kod mene dole nema,vozim 5100 star 100 godina,nemogu ni kredit da dobijem da ga vratim sa 50% kamatom a o nekim parama za Dz da ne pricam.Lepo ste napisali,o kako je lepo biti glup.

Ti pises neke stvari koje nemaju blage veze sa zivotom! Pre svega da se ne ponavljam imas odgovor od bojcetica da gresis u vezi nekih napumpanih povracaja od strane APV. Istina je da APV ima svake godine neke konkurse za svoje gradjane i taj novac je direktno iz pokrajnskog sekretarijata, odnosno od gradjana Vojvodine! Jos mnogo toga bi bilo da Srbija samo postuje ustav!
Kako moze biti NS i Vojvodina kriva a ne BG kad APV cini budzet drzave sa vise od 40% ucesca a za uzvrat po ustavu ili zakonu joj pripada 7% od kojih joj se vraca samo nekih 3%.
Gde bi smo bili da taj novac ostaje u Vojvodini! O kavom novcu iz BG ti pricas!
Dali si ti svestan da poljoprivredu Vojvodine cini u najvecoj meri ratarstvo pa i stocarstvo a zadnjih par godina iskljucivo tu su najvece malverzacije koje su proizvod min. poljoprivrede sa sedistem u tvom dragom BG!!!
I jos samo jednu stvar bi hteo dodati i to da nije mi nikako jasno kako neki Vojvodjani mogu olako da razmisljaju u nekom negativnom kontekstu o ovoj Vojvodini koja polako ali sigurno nestaje sa svim nekadasnjim i sadasnjim pravima!
 


Apsolutno sam protiv svih ovih zahteva. Meni, kao malom seljaku i patrioti, je daleko bolje da tu zemlju radi ozbiljan investitor u vidu pravnog lica nego Vi, kulaci, zainteresovani za to.

Naročit osvrt u tom smislu imam na bandite iz "Agrarna unija opštine Kanjiže". Horgoš, Martonoš, Mali Pesak, Male Pijace, kao i delovi drugih sela, gotovo 60% opštine, ništa se tu od zemlje ne može prodati malima jer upada u onu zonu od 10km uz državnu granicu. A većinom su to manje, raštrkane, parcele pogodne za otkup i oni ni da pomisle da se zauzmi za promenu tog stava. Važno je da traže da se pravo otkupa rastegne i na one koji poseduju 80ha zemlje. Banda prevarantska koja postoji samo na papiru i u mutnom dilu.

E pa ako ne znam ko je i kako je i šta je kod tebe u Palanci, ili gde već, vrlo dobro sam upućen kako je ovde kod mene. Najveći domaćini sa najviše goveda i svinja u mom kraju ne mogu ni omirisati državnu zemlju, ma ni do pašnjaka 6. klase ne mogu doći.

I da vas podržimo. Ma nije zar ?!


P.S.

@Peet
Za gore navedeno je kriva tvoja ljubimica APV.
 
Poslednja izmena:
Srpska posla.Da ne potcenim i druge nacije i nacionalnosti,al rekao bih da u ovoj prici svako gleda svoju zadnjicu,da ne upotrebim neku ruzniju rec.:osmeh:
 
Mali broj polj. gazdinstva će moći sebi da priušti i kupi 20 hektara. Po mom mišljenju ako već hoće da nam pomognu nek nam izađu u susret i izdaju je manjim gazdinstvima na 30 god u zakup.
 
Tebra, to nešo preko veze, a?? Ovo ono??

Uff, zamalo da me ubediš, no se setih dedinih reči: čuvaj se autonomaša i kad ti poklone donose. Ne poželi tuđe kaže i Sveto Pismo.

Ups utrča Mica967.

Mico, registruj firmu, napravi biznis plan i tvoja je.
 
Nazad
Vrh