Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ovi identični na vlasti (ne samo partije nego ljudi, imenom i prezimenom) su bili i sredinom90-tih kada su protesti trajali u BGu ako ne varam 3 meseca. Oni imaju vremena, jer nemaju drugog rešanja. Potrebno je da vi koji ste na blokadama izdržite, a mi koji nismo iz opravdanih razloga ili da vam damo podršku ili da barem ćutimo ako nemamo šta pametno i svrsishodno reći-napisati. Vi se ne borite samo za sebe, i ne samo za one koji imaju suncokret i malo obaveza, ali nemaju m..a da izađu( ali i njih treba razumeti), nego se borite i za sve nas ostale koji pokušavavamo da živimo od poljoprivrede, a možda ove godine nemaju suncokret, jer se postavlja pitanje šta sa kukuruzom, pšenicom i svime ostalim... Dug je put do spoznaje da se boreći za sebe borite i za druge i umesto da dobijate pohvale dobijate kritike, čak i od nekih poljoprivrednika - forumaša. Uostalom to što na blokade nema gotovo nikakvih (loših) reakcija stanovništva koji realno trpe zbog blokada treba da vam bude znak da je svima dozlogrdilo i da jedva čekaju da barem neko digne glas i da kaže DOSTA. Izdržite,imate veliku podršku, ali sluđen naron u beznađu više ne ume ni da se smeje ni da plače, a kamoli da iskaže bes. To uostalom i jeste taktika vlasti. Drugog znanja sem DB metoda ni nemaju... Izdržite, nema nazad, nemate šta da izgubite, jer jedno veliko NIŠTA već svi imamo u novčanicima...
 
izgleda da ce nam cena ostati 25 dinara a kukuruz 11, gospodo iz srema i backe soju ce vam preplatiti budite sigurni.Zbog svih g..... koji ocekuju da im se vrati ulozena lova u Miska.
Mada mislio sam da je ovo nas poraz ali sam se grdno zeznuo ovo je poraz partije na Vlasti.i to ce im se vratiti uopste negledaju gde su predhodnici gresili,i kako su napustili vlast kada su se najmanje nadali i bili sigurni u pobedu.
Kod nas je ocaj zivi .
 
Danas sam bio na protestu u Pozarevcu.Bilo je svega nas 20 tak.Bas siromasno.Ljudi cekaju da vide ti pregovori dal su urodili plodom a i dosta ljudi radi.Videcete ako nocas padne kisa kakav ce odziv biti!Mislim da slika ispod sa danasnjeg protesta najbolje oslikava trenutno i buduce stanje u Srpskoj poljoprivredi.
09092013402.jpg
 
Danas sam prosao kroz Pancevo i vidim malo jako traktora prema Jabuci imao sam malo i srece pa sam taman naisao kad su propustali. Kad sam prosao kroz Zrenjanin kod uljare nigde nikog a kamiona 30 ulaze i donose suncokret
 
Nemamo ljudstvo da se odupremo.

Kome se bre odupirete?
Građanima koji bi da gledaju svoja posla?

Takodje bih zamolio i one koji pišu o suncokretovom ulju ili se protive zahtevima poljoprivrednika da ne pišu u ovoj temi jer u protivnom će biti sankcije

A recimo ako bi se pokrenula nova tema, koja bi se npr zvala " evo zašto su protesti štetni po srpsku poljoprivredu", da li bi i tad sledile sankcije?
 
Ironman , cijenim vaše iznošenje mišljenja koje je suprotno od većine ovde na forumu , to je naravno poželjno jer je to smisao svakog foruma ,ali.. zar nije jasan pokazatelj da se radi o nezakonitom dogovoru cijena izmedju ovih jedinih par otkupljivača taj što niko od njih nije popustio na cijeni ni dinara a očito je da je smanjen dotok robe . Neko od njih bi da je poštena utakmica sigurno popustio bar malo , taman da i nije pametno , da sebi obezbijedi robu , da nije u pitanju dogovor na štetu proizvodjača.
 
Gotovo je,probali smo ali sacica ljudi nije uspela nista da uradi.Ujutru bi trebalo da vozim Grubanova i Jaksica na nove pregovore ali cak vise i neznam da li ce hteti da idu jer je sve izgubilo smisao.Pusten je i novi put Pa-Bg jer vise nema smisla drzati blokadu.Ko god da je imao cilj da se nista ne postigne uspeo je u tome,izgubili smo da li bitku ili rat neznam vreme ce pokazati.Velika sramota za nasu poljoprivredu da na proteste izadje tako mali broj ljudi a ovamo kukaju na cenu.Da su sad pametni tajkuni pa dam plate suncokret 15 din,kukuruz 5 din,soju isto 15 din,psenicu 10 din.Bolje nismo zasluzili.
 
ja sam sad dosao,sa nadvoznjaka u pancevu,i tamo nije nista bolje,put je odblokiran ima 20tak traktora i malo ljudi...sad ima tek da krene igranka ima da nas uniste.....
 
bice strasno,sve se uzimalo na kredit,pocevsi od semena,djubriva,pa masina ,zemlje itd...Ali ovako da srozaju cene u odnosu na druge berze,zaista nisu normalni.ja mislim da ce protesta tek da bude
 
Kome se bre odupirete?
Građanima koji bi da gledaju svoja posla?


A recimo ako bi se pokrenula nova tema, koja bi se npr zvala " evo zašto su protesti štetni po srpsku poljoprivredu", da li bi i tad sledile sankcije?
U toj novoj temi bi pisali vas desetoro sto ste bombardovali ovu temu, ma ne zasluzujete pomena pogotovo ti koji si se mnogima smucio-zgadio u ovoj temi!!!

- - - - - - - - - -

Bravo za Husarika i njegovu ekipu sto su nam doneli dobro pregovorima i ne slaganju da se izadje na protest svi zajedno, nego se uplasio od jednog Sefkerinca da ga ne srusi!!
 
Članovi Udruženja poljoprivrednika Zrenjanin odustali od najavljenih protesta. Blokada puteva u srednjem Banatu neće biti, a paori ističu da su i dalje nezadovljni. Poljoprivrednici nezadovoljni otkupnom cenom suncokreta čekuju da bi tokom dana možda moglo da se dođe do rešenja koje će odgovarati i primarnim proizvođačima i prerađivačima. radio zrenjinin javlja
 

Gledam ovaj snimak i kao da gledam partizanski film iz 1972 godine . Cenzura izjava ljudi sa 4 razreda osnovne skole tako isto i poplasenih. Ovaj snimak je namontiran gradjanima da nas predstave da smo tulipani ( sto i zaista jesmo ). Pa budimo crvi jos 50 godina minimum , nego 5 dana LJUDI ! Pa zar smo dotle dogurali MI PAORI GLUPERDE ?? ... Do juce sam mislio da mi je kasno bezati iz ove bolesne zemlje sa mojih 38 god i dvoje dece , ali pocinjem razmisljati da nisam bio u pravu !

Sedimo kuci i navijajmo za Djokovica .. on ce vam dati leba bela i buducnost !!
 
Poslednja izmena:
Gotovo je,probali smo ali sacica ljudi nije uspela nista da uradi.Ujutru bi trebalo da vozim Grubanova i Jaksica na nove pregovore ali cak vise i neznam da li ce hteti da idu jer je sve izgubilo smisao.Pusten je i novi put Pa-Bg jer vise nema smisla drzati blokadu.Ko god da je imao cilj da se nista ne postigne uspeo je u tome,izgubili smo da li bitku ili rat neznam vreme ce pokazati.Velika sramota za nasu poljoprivredu da na proteste izadje tako mali broj ljudi a ovamo kukaju na cenu.Da su sad pametni tajkuni pa dam plate suncokret 15 din,kukuruz 5 din,soju isto 15 din,psenicu 10 din.Bolje nismo zasluzili.
Juu nemoj tako da pricas mozda te stvarno i poslusaju pa skinu suncokret i SOJU na 15 din neki bi onda postali nezadovoljni.

- - - - - - - - - -

Dogovor je bio da mi danas idemo.Međutim predstavnici su se dogovorili da se sačekaju današnji pregovori pa da se vidi.Kako su procurile neke informacije uljare će povećati cenu.Koliko ne znam ali biće ponuđeno nešto više.
Podici ce cenu za jos jedan dinar ne zato sto moraju nego cisto onako da nas ponize...
 
Stvarno ne znam hoće li za 1 ili 10 dinara.Nekima je i cena od 25rsd dobra tako da sve što se podigne im je EXTRA profit.Budalu i krivo drvo ne moraš da tražiš.Gde god se okreneš ima ih.:haha:
 
Nazad
Vrh