Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ma mnogi nisu ni svesni situacije, al ce kad dodju na obracun da dobiju ladan tus.
A backa valjda ceka zetvu soje i veliku cenu...sarkazam
 
Baš me kolega iz Kucure pita oće li biti šta sa cenom... Reko organizute se i vi bačvani pa blokirajte Vital... kaze čovek nema ko :haha: a ispred uljare red kamiona.... ccc SRAMOTA
 
POLJOPRIVREDNICI ZA PONEDELJAK NAJAVLJUJU BLOKADU ULASKA U ZRENJANIN I SRPSKU CRNJU Nezadovoljni poljoprivrednici u Srednjobanatskom okrugu sklonili su traktore ispred dve farbirke ulja , dok su poljoprivrednici nastavili blokadu novog puta Pančevo- Beograd, a na dva sata zaustavljaju saobraćaj kod Uljme ka Vršcu. Za ponedeljak se najavljuje i blokada ulaska u Zrenjanin i Srpsku Crnju jer nisu postigli dogovor o otkupnoj ceni suncokreta.


blokada zrenjanin
Policijski inspektor PU Pančevo Jovica Antonić kaže da poljoprivrednici drže blokiran saobraćaj ispred Vršca na dva sata, a nakon čega pustaju vozila narednih 30 minuta.


“Put prema Jabuci blokiran je sa oko 20 traktora”, rekao je on i poručio da je na protestnim punktovima mirno i da nema nikakvih problema i incidenata.


Predsednik Unije poljoprivrednih proizvođača iz Bavaništa Jovica Jakšić izjavio je Tanjugu da su poljoprivrednici nezadovoljni, jer nisu postigli dogovor o otkupnoj ceni suncokreta i naglasio da su potpuno blokirali prilaz Vršcu.


“Pristižu nam novi traktori, sve ih je više. Protest će se nastaviti dokle god se ne ispuni dogovor. Blokirali smo Jablanički put, Novi put Pančevo-Beograd, međunarodni put ispred Vršca. U ponedeljak ćemo blokirati Zrenjanin i Srpsku Crnju”, rekao je Jakšić.


Poljoprivrednici od uljara traže veću otkupnu cenu – odnosno 35 dinara po kilogramu, umesto predloženih 25.


U Ministarstvu poljoprivrede juče je održan sastanak predstavnika proizvođača i otkupljivača, ali dogovor nije postignut. Poljoprivrednici su najavili da će blokade biti nastavljene do daljneg, ali da očekuju da se situacija reši najkasnije do ponedeljka.


Posle tog sastanka u Ministarstvu poljoprivrede, predsednik Banatske asocijacije poljoprivrednika Jan Husarik je rekao novinarima da su poljoprivrednici izneli svoje stavove, a “uljari nisu imali razumevanja za otkupnu cenu, i ponuđena cena od pre nekoliko dana nije povećana ni za jednu paru”.


Na sastanku, koji je inicirao ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić, bili su predstavnici svih fabrika ulja iz Srbije i poljoprivrednika ne samo iz Vojvodine, već i ostalih delova Srbije.
 
A gde ste vi iz Kobilja ni jedan traktor, sramota, vama verovatno odgovara cena ili je nesto drugo u pitanju. Pozarevacki punkt je na odmoru do ponedeljka kada se protest nastavlja.

Ciko kad sam ja organizovao proteste vi verovatno se niste ni bavili poljoprivredom .
2 Necu da strajkujem na politickoj osnovi
3 Proteste sam prepustio ovima koji su podigli cenu kirija panekse sad cesu , ja sam sad mali poljoprivrednik , veliki nek strajkuju jasamim zemlju ostavio
4 Cim odlucite da blokirate DOO Filip eto mene sa mojom ekipom , iako imamo skoro 50 km do mosta ili 40 do silosa .
 
Nesto mi nije jasno,je l neko zabranjuje Dijamantu da vrsi otkup po 35din/kg plus pdv,kad su vec nudili tu cenu?

Mozda su imali u planu ponudu od 35 din, ali kad su vidieli sta se ovde radi nisu poludeli da placaju 35 kad mogu da dobiju suncokret po 25, a ovu cenu od 25 din. pretpostavljam da diriguje DS u dogovoru sa domacim uljarama, jer jedino njima ide ova situacija na ruku, uljare dobijaju suncokret po ekstra povoljnoj ceni i ostvarice ogroman profit, a DS iz potaje (niko se ne oglasava povodom ove krize) ce da naruzi SNS i pokaze njihovu nesposobnost da vodi drzavu (isti slucaj kao i afera sa aflatoksinom samo sto se sada ne eksponiraju), i nemoraju da organizuju nikakve proteste jer ljudi su se sami "organizovali" (narocito backa i srem). I opet se koplje lomi na nasim ledjima, pa onda izadji i glasaj za nekoga, mater im....
 
Izadji i izbori se za sebe.pritiskom na drzavu primoravamo ih da stisnu uljare i bace pogled na njihovo poslovanje.U protivnom nece biti dobro nikom ljudi koji su na blokadama nemaju zbog cega da se vrate kuci jer vracanjem ostvaruju manjak od 10 dinara po kilogramu a ostvarice se i na svim ostalim kulturama ako se neizborimo ,jer ce svi otkupljivaci ici stopama ULJARA. Pa vidite sta nas ceka.
 
Gospodo tema glasi @
[h=1]Protestna vožnja traktorima.[/h]zato bih vas molio da se zadržimo na tome.Ko neće na proteste ne možete ga naterati pa ni da ga šlepate do blokada.Vidi se da niste organizovani i jedinstveni pa bih vas zato zamolio da iznosite dešavanja sa mesta blokade i eventualno ako neko zna nešto o dogovoru paora i preradjivača i preprodavaca ratarskih kultura.Jednog dana kada postanete složni (jer ne mogu sebe tu računati pošto sam penzioner mada imam zemlju koju sam izdao u arendu, ali ne za te cene koje vi spominjete nego za daleko manju cenu) onda će i tema biti bolja.Takodje bih zamolio i one koji pišu o suncokretovom ulju ili se protive zahtevima poljoprivrednika da ne pišu u ovoj temi jer u protivnom će biti sankcije za svako takvo pisanje i onda bih vas zamolio da ne pišete PP zašto sam dobio kada sam u pravu.Ja sam vas upozorio i lepo zamolio, a na vama je da odlučite.
 
Bacvani nisu zadovoljni cenom a prinos od 2500kg-kj je lupetanje prosek je oko 1900kj ali nema udruzenja koji mogu pokrenuti proteste samo KUKAJU
 
Sutra na blokadu Zrenjanina idu traktori iz B.Despotovca,Lazareva,Jarkovca.....
U utorak im se priključuju traktori iz Jaša Tomić,Neuzina,Krajišnik.....
Biće veselo jer će se pored Dijamanta i Žitoprodukta blokirati i putevi.
 
Bacvani nisu zadovoljni cenom a prinos od 2500kg-kj je lupetanje prosek je oko 1900kj ali nema udruzenja koji mogu pokrenuti proteste samo KUKAJU
Bačvani treba da nas je sramota što sedimo kući i čekamo da drugi završe posao umesto nas. Ni ovde u bačkoj, ljudi nisu zadovoljni cenama. Nadam se da i ovde u bačkoj postoji neko udruženje koje je u mogućnosti da organizuje proteste da se izborimo za naš opstanak.
 
I na ulasku u Vršac iz pravca Plandišta.Nikakav bitan pravac samo maltretiranje uglavnom nas poljoprivrednika.Ja sam vozio ćerku kod drugarice na rođendan i ostao zatečen kome je palo na pamet da blokira taj put kojim ceo kraj uglavnom poljoprivredno stanovništvo ide u VŠ . Što ne blokiraju granicu pa da malo ima efekta ovako zaje**vaju kolege.
 
Bačvani treba da nas je sramota što sedimo kući i čekamo da drugi završe posao umesto nas. Ni ovde u bačkoj, ljudi nisu zadovoljni cenama. Nadam se da i ovde u bačkoj postoji neko udruženje koje je u mogućnosti da organizuje proteste da se izborimo za naš opstanak.
bilo je nekih udruzenja, ali izgleda da su pre par godina namireni pa sad cute....
 
Nazad
Vrh