Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
I na ulasku u Vršac iz pravca Plandišta.Nikakav bitan pravac samo maltretiranje uglavnom nas poljoprivrednika.Ja sam vozio ćerku kod drugarice na rođendan i ostao zatečen kome je palo na pamet da blokira taj put kojim ceo kraj uglavnom poljoprivredno stanovništvo ide u VŠ . Što ne blokiraju granicu pa da malo ima efekta ovako zaje**vaju kolege.

"Sami sebe i drug druga" što bi rek'o gospon popa.

- - - - - - - - - -

ma meni nije jasno sta je sa suboticom,becejom,kikindom zasto oni cute dal je njima ovo dobro. Pa nemozemo samo mi da blokiramo i da izdejstvujemo nesto,mislim na nas iz opstine nova crnja,zrenjanin i pancevo, ajmo ljudi urazumite se

Koliko sam ja nezvanično načuo, Kikinđanima je direktno zaprećeno kada su pokušali da prijave skup. Kikindska saobraćajna policija je i inače nadaleko ozloglašena kao izuzetno rigorozna pri kontroli saobraćaja. Kažem, samo sam načuo, ali verujem se da sam dobro razumeo da je pretnja bila tipa: "Čik blokirajte nešto, popisaćemo vam tablice i zapantiti njuške pa da vidite kad počnemo s jeseni da vas zaustavljamo na putevima da tražimo dlaku u jajetu i teramo mak na konac, ima sve da pljušte kazne, da se uzimaju dozvole i skidaju tablice!"
Možda je par njih otišlo na svoju ruku u Crnju da pruži podršku tamošnjim kolegama. Čak sam se i ja nosio tom mišlju iako nikoga odande ne poznajem. Ipak iskrsli su neodložni poslovi, a imam za sad samo jedan traktor i ni jednog slugu.
 
"Sami sebe i drug druga" što bi rek'o gospon popa.

- - - - - - - - - -



Koliko sam ja nezvanično načuo, Kikinđanima je direktno zaprećeno kada su pokušali da prijave skup. Kikindska saobraćajna policija je i inače nadaleko ozloglašena kao izuzetno rigorozna pri kontroli saobraćaja. Kažem, samo sam načuo, ali verujem se da sam dobro razumeo da je pretnja bila tipa: "Čik blokirajte nešto, popisaćemo vam tablice i zapantiti njuške pa da vidite kad počnemo s jeseni da vas zaustavljamo na putevima da tražimo dlaku u jajetu i teramo mak na konac, ima sve da pljušte kazne, da se uzimaju dozvole i skidaju tablice!"
Možda je par njih otišlo na svoju ruku u Crnju da pruži podršku tamošnjim kolegama. Čak sam se i ja nosio tom mišlju iako nikoga odande ne poznajem. Ipak iskrsli su neodložni poslovi, a imam za sad samo jedan traktor i ni jednog slugu.
И нама су пописали имена и таблице, па шта. И они ( полицајци) сваке године скоро штрајкују, па се ми враћамо кући када нам трба регистрација или лична карт.
 
A da li je i kod vas neko dobio da plati kaznu zbog neregistrovane prese ili berača? Da li i kod vas pišu kazne ako zateknu dvoje u kabini traktora, a u saobraćajnoj dozvoli piše broj mesta za sedenje - 01? Da li pišu kazne ako prevoziš ljude u prikolici a nemaš fiksirana sedišta?
Nemoj da poredimo vaše policajce i naše.
Ovde kad ti oduzmu dozvolu zbog neke takve sitnice, okače ti sliku u dežuranu i samo te čekaju da te ukebaju za volanom pod zabranom, a za to se već ide na robiju. Zabrana na snazi, a orati valja...
 
isto je u svakom mestu a ne samo kod vas

Pitanje je samo da li su i svuda jednako revnosni u sprovođenju tih istih pravila.
Koliko sam ja obavešten od mojih rodova sa one strane Save i Dunava, tamo se još i dan-danas može videti i po koji traktor u saobraćaju bez signalizacije, a da ne pričamo kad je poslednji put overio potvrdu tehničke ispravnosti, pa onda neki deda vozi babu koja sedi na običnoj hoklici u nošenom kavezu za nerasta, pa ne moraju da koriste dečja sedišta u automobilima itd.
 
to sto si nabrojao bas i nije normalno ponasanje u saobracaju i treba da se kazni
dosta sam cesto naputu i nema nista gore nego traktor bez signalizacije
 
LJUDI ja i oni ljudi tamo negde pod vedrim nebom smo vam ubacili vec neki dinar u dzep,a sta ste vi sami uradili to da zaradite to vi vidite sami sa sobom. Imamo sansu da dobijemo jos neki dinar ali nemozemo da sedimo kuci mora da se pokrenemo pa vi vidite sta vam je bolje.
 
Pitanje je samo da li su i svuda jednako revnosni u sprovođenju tih istih pravila.
Koliko sam ja obavešten od mojih rodova sa one strane Save i Dunava, tamo se još i dan-danas može videti i po koji traktor u saobraćaju bez signalizacije, a da ne pričamo kad je poslednji put overio potvrdu tehničke ispravnosti, pa onda neki deda vozi babu koja sedi na običnoj hoklici u nošenom kavezu za nerasta, pa ne moraju da koriste dečja sedišta u automobilima itd.

onoga ko drzi babu u kavezu za nerasta i treba kazniti
 
"Dobro vece! Ja sam iz Nove Crnje i hocu da pitam dali vi mozete da pisete na poljoinfo?hocu samo da kazem da sutra u 10 blokiramo put Nova Crnja - Srpska Crnja kod semafora i uljara isto bice blokiran. Ako mozete to da stavite na poljoinfo ja bi zahvalio. :))" - evo javljaju se paori i iz Nove Crnje sa fejsa
 
"Dobro vece! Ja sam iz Nove Crnje i hocu da pitam dali vi mozete da pisete na poljoinfo?hocu samo da kazem da sutra u 10 blokiramo put Nova Crnja - Srpska Crnja kod semafora i uljara isto bice blokiran. Ako mozete to da stavite na poljoinfo ja bi zahvalio. :))" - evo javljaju se paori i iz Nove Crnje sa fejsa

To je u stvari blokada graničnog prelaza. Sve što hoće da stigne u Srpsku Crnju(granični prelaz) mora proći preko te raskrsnice sa semaforom, na ulazu u Vojvoda Stepu bilo da dolazi iz pravca Zrenjanina ili Kikinde.
 
A da li je i kod vas neko dobio da plati kaznu zbog neregistrovane prese ili berača? Da li i kod vas pišu kazne ako zateknu dvoje u kabini traktora, a u saobraćajnoj dozvoli piše broj mesta za sedenje - 01? Da li pišu kazne ako prevoziš ljude u prikolici a nemaš fiksirana sedišta?
Nemoj da poredimo vaše policajce i naše.
Ovde kad ti oduzmu dozvolu zbog neke takve sitnice, okače ti sliku u dežuranu i samo te čekaju da te ukebaju za volanom pod zabranom, a za to se već ide na robiju. Zabrana na snazi, a orati valja...
Znas ono,,kaze vuk policajcu,eh sto te nisam pojo kad si bio coban,,ma svugde su skoro isti sad kod nas dolaze neki motorizovani ma zaustavjjaju sve zivo,valda treba da se puni budzet cak pisu kazne i kolegama ma haos.
 
Upravo sam dosao sa blokade nadvoznjaka ispred Panceva da odmorim malo.Sinoc smo blokadu drzali tri momka iz Crepaje i nas dvoje i Glogonja.Sramota,.Sada je ostala samo ekipa iz Crepaje.Gde su paori iz Kovacice,Padine,Debeljace????Kleli smo se u njih u proteklim protestima.Gradjani polako gube strpljenje,sve vise svadja i negodovanja.Nemamo ljudstvo da se odupremo.Sramota ili ne,ali da nam nije policije bilo bi belaja po nas.
 
Sad sam skontao da je tvoj Zetor tamo.Ja sam onaj sto je Grubanova dovezao sinoc pre nego sto je otisao kuci,a bio sam i sa Jaksicem kao smo pokupili Mireta.
 
ja mislim da ce ovi protesti da se jako radikalizuju,jer ovi ne j..u dva posto nista i nikoga....Najveci je problem sto ima posla.ali oseca se u vazduhu da ima da bude zajebano
 
Nazad
Vrh