Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
E vidis kao i nas suncokret. Sto onda niko od seljaka u nekom intervjuu ili pregovaraca nije spomenuo i kukuruz ?
Imam osecaj da je taj kukuruz onako dopisan reda radi kao i ostali zahtevi 2011te kad su bile blokade i cim se odobrilo do 100ha odmah su iste i raspustene,ostale zahteve pojela macka.
 
Pa jel vidis da ni jedan problem nisu u stanju da rese a kamoli da im se odnese cela strana A4 formata zahteva.
Nemoj da mislis da je kukuruz samo tako dopisan radi reda,jer ipak imamo mnogo vise kukuruza posejano nego suncokreta.
 
Ali se na ovom potencira. Zar onda nije bolje traziti da nam odobri slobodnu trgovinu a ne da ih molimo svake godine za nesto kad niti su sposobni niti imaju volje za resenje problema.
Kad bi svako dao samo po 1-2e/kj za osnivanje tog "izvnoznog" preduzeca bilo bi nam puno lakse,verovarno ne bismo ni izvozili jer bi nas ovi gledali kao dostojnog protivnika i ne bismo morali da trazimo milost sto je po meni i ludost traziti od nekog da mi plati onoliko koliko ja hocu.
 
Neka drzava pojednostavi proceduru i omoguci izvoz zitarica i uljarica. U postojecoj formi neophodne su gomile dozvola gde razlicita ministarstva imaju neogranicen prostor da uguse neku izvoznu firmu. Procedura je tim komplikovanija što ukupno šest dozvola i taksi izdaju čak tri ministarstva - za trgovinu, privredu i saobraćaj. Ministarstva ne rade u koordinaciji i potpuno različito sagledavaju problem viškova: ministarstvo za poljoprivredu ima cilj da se pšenica izveze, ministarstvo za trgovinu teži da žito bude jeftino kako bi hleb bio što jeftiniji, a cilj ministarstva za saobraćaj je da spreči naše izvoznike da velikim brojem kamiona izađu u BiH, jer mora da vodi računa o reciprocitetu. Neka se ukinu dozvole za izvoz i onda mozemo pricati o trzisnim uslovima poslovanja.
Mozda bi vlada i pojednostavila proceduru oko izvoznih dozvola da nije pod uticajem odredjenog broja ljudi koji se bave izvozom,koji ujedno poseduju i otkupna mesta i preradjivacke kapacitete i koji tim cinom ne bi bili zadovoljni,izmakla bi ekstremna zarada,a i mocni su da to ne dozvole.
 
Ali se na ovom potencira. Zar onda nije bolje traziti da nam odobri slobodnu trgovinu a ne da ih molimo svake godine za nesto kad niti su sposobni niti imaju volje za resenje problema.
Kad bi svako dao samo po 1-2e/kj za osnivanje tog "izvnoznog" preduzeca bilo bi nam puno lakse,verovarno ne bismo ni izvozili jer bi nas ovi gledali kao dostojnog protivnika i ne bismo morali da trazimo milost sto je po meni i ludost traziti od nekog da mi plati onoliko koliko ja hocu.
To je lepo kad ti i ja pricamo o tome u praksi to nemoze da funkcionise iz prostog razloga jer smo takav narod.

- - - - - - - - - -

Taj traktor je kod nas na punktu.IMT 5100 ili 577 nisam sad siguran koji je od ta 2.
 
Moglo bi da postoji,ali bi krenule mucke jer kod nas ni jedan veliki posao ne moze bez muckanja da se uradi.Zar mislis da bi pojedinci cedili "med" a da ne liznu prste?
 
nNe treba nama nikakvo izvozno "preduzece",vec samo slobodan izvoz i nista vise a tada ce doci konkurencija ovim nasim dobrotvorima pa neka cena bude koja bude.Sada samo nekoliko igraca moze da izvozi nasu robu pa je situacija takva kakva je.Samo apsolutno slobodan izvoz i resena stvar.
 
nNe treba nama nikakvo izvozno "preduzece",vec samo slobodan izvoz i nista vise a tada ce doci konkurencija ovim nasim dobrotvorima pa neka cena bude koja bude.Sada samo nekoliko igraca moze da izvozi nasu robu pa je situacija takva kakva je.Samo apsolutno slobodan izvoz i resena stvar.
Pa zar mi nemamo državu? Zar ta država nemože da izvozi naše poljoprivredne proizvode i da na taj način suzbije monopol i usput zaradi koji dinar.
 
Ja imam predlog-da otkupljivači prodaju suncokret na berzi u budimpešti i posle isplate proizvođače po toj ceni.
Da ne mislite da sam protiv protesta,nisam ali prvi krivci u ovome lancu a to su kuće u kojima se ugovara proizvodnja nisu ni očešane a one su te što su dobar kajmak pokupile pa je proizvodnja preskupa.
-One nisu ugovorile cenu proizvoda pa zato i dolazi do ovih problen+ma.
Treba pročitati ugovore i videće se kako sebe zaštićuju a proizvođača ko ...
 
Ljudi su trenutno na blokadama i ovaj forum treba da im sluzi kao moralna podrska i zaledjina. Sve ovo pisanje bih razumeo dok prvi traktor nije izasao na protest i razumecu onoga momenta kada se objavi da su blokade prekinute. Ovo svo pametovanje kraj kompa mi deluje kao peta kolona, a pisanje pojedinca kao i zabijanje noza u ledja ljudima koje je muka naterala da izadju na blokade. Hajde da se uzdrzimo nasih pametnih komentara u stilu: "trebalo je to ovako, ja bih to ovako i oni to ne smeju da rade...." dok se blokade ne zavrse. Onaj ko zeli neka im pruzi podrsku i pomogne ohrabrujucim tekstovima, a onaj koji ne razume ljude na blokadama nek se uzdrzi komentara dok blokade ne prestanu a onda pisite i kritikujte, predlazite i resavajte probleme ovoga drustva. Dotle MOLIM Vas samo pisanje podrske ljudima na blokadama.
 
E bez starca nema udarca.Upravo tako čika Dule.Potrebna je pomoć,ohrabrenje,podizanje morala jer evo već je ŠESTI dan kako je počelo.Kako ja vidim stvari neće se to ni danas na pregovorima završiti ako ih uopšte i bude.
Jedino što zameram protestima je opšta jagma ko će ići na pregovore u Vladu.Ljudi koji su izveli 10 traktora se guraju iako ne znaju da razlikuju saobraćajnu od traktora i prikolice.Pojavilo se više udruženja poljoprivrednika nego što traktora ima.Ali avaj bitno da nas ima i da se stvar izgura do kraja.
 
Grb Srbije, kao sto znate, ima 4 slova S.....Samo Sloga Srbina Spasava....misljenja sam da vam fali samo malo toga! Izdrzite!!!!!!!! :bravo:
 
Nazad
Vrh