Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Pa i nisu mnogo iznad toga.
Ne da mi ne ide u prilog nego je cena uzasno niska.
Ali ne tražim od države da mog kupca natera da mi plati više, ne blokiram nikoga zbog niske cene, nego pokušavam u datoj situaciji da uradim ono što je najbolje za mene.
Po tebi šta je najbolje u datoj situaciji ratarima da urade?Suncokret se skladištiti ne može...
 
ronman , niste dokraja upućeni u detalje protesta.......neke razloge i planove koji se i ne iznose ni ovde , niti drugačije u javnosti . Nisu baš sve karte otvorene
Sasvim moguće ali osnova je jasna.
Većina ljudi idu naproteste u nadi da će tako uspeti da podignu cenu svog proizvoda.
Iza toga može da nema ničeg drugog, a može i da ima svašta.
Šta ako je, recimo, iza toga ono što se da naslutiti i ovde, a to je da Viktorija sve ovo organizuje i da su ti ljudi zapravo samo upotrebljeni za interes te kompanije, ako si oni i nesvesno samo njeni pioni?
 
Po tebi šta je najbolje u datoj situaciji ratarima da urade?Suncokret se skladištiti ne može...
U pa nemam pojma, stvarno nisam u tom poslu da bih sebi dozvolio da predlažem neke konkretne poteze.
Mogu da ti kažem šta sam ja sa šljivom i višnjom uradio ali to nije tema :)

Ono što ne odobravam je da se od države traži da nekoga tera da plaća onoliko koliko ovaj ne želi.
Ni blokade privatnih firmi mi nisu baš nanjjasnije, ako ta firma nema nikakvu ugovorenu obavezu koju nije ispunila, al hajde to da i progutam, ali kada se traže povlastice samo za određene, e to ne mogu
 
Ono što ne odobravam je da se od države traži da nekoga tera da plaća onoliko koliko ovaj ne želi.
Ni blokade privatnih firmi mi nisu baš nanjjasnije, ako ta firma nema nikakvu ugovorenu obavezu koju nije ispunila, al hajde to da i progutam, ali kada se traže povlastice samo za određene, e to ne mogu

Jel ti treba crtati , pa svaka blokada puta blokira u oba smjera .
 
@ironman
Rasprava sa tobom nema nikakvog smisla posto sve ovo sto si mi "odgovorio" nema nikakve veze ni sa pravom i zakonom ni sa logikom. Da bi sa nekim polemisao taj mora biti upucen u materiju o kojoj govori sto sa tobom nije slucaj. "Ajd mi malo objasni te procesne radnje koje su ovde relavantne?
Šta te bre tera da piskaraš neke reći za kojes i nekad negde čuo pa ti se učinile važnim i visokoumnim?" Tera me znanje koje sam stekao iz Privrednog prava na Ekonomskom fakultetu, bre. Evo ti objasnjenje:
"Procesne radnje su delatnosti procesnih subjekata koje oni preduzimaju na osnovu svojih zakonskih ovlašćenja ili obaveza, pod zakonom utvrđenim uslovima, u propisanoj formi, sa određenom sadržinom u cilju zasnivanja, toka ili okončanja krivičnoprocesnog(u ovom slucaju prekrsajnog prim.aut) odnosa."
Jednostavno ne posedujes dovoljno znanja da bi samnom vodio ovu raspravu a svoja proizvoljna i pogresna tumacenja nastavi sa nekim svog nivoa upucenosti ja sam ti malo previsoka meta. Bez ljutnje moja greska je sto sam ti posvetio previse paznje.
 
Pa i nisu mnogo iznad toga.
Ne da mi ne ide u prilog nego je cena uzasno niska. da
Ali ne tražim od države da mog kupca natera da mi plati više, ne blokiram nikoga zbog niske cene, nego pokušavam u datoj situaciji da uradim ono što je najbolje za mene.

Pa da i ja imam voće isto bi se i ja ponašao kao i ti. Od voća možeš samo da dobiješ ... Od voća se ne živi kao od recimo pšenice. Zato sedi kući, ćuti i uživaj
 
Pa ako je kod suncokreta problem što ima samo par otkupljivača i svi moraju kod njih da dotjeraju , a njih par se lako dogovori za cijenu , onda ih treba i udariti sličnim oružjem.
 
Pa da i ja imam voće isto bi se i ja ponašao kao i ti. Od voća možeš samo da dobiješ ... Od voća se ne živi kao od recimo pšenice. Zato sedi kući, ćuti i uživaj
Nemoj tako ima I među ratarima voćara,nisi svestan koliko ima posla na voćnjaku. Dobio sam pretprošle godine grad a prošle mraz u cvetanju,pa vidi da li je I taj posao sjajan isti mi hleb jedemo .To što je neko drugačijeg mišljenja ne treba ga osuđivati .
 
znanje koje sam stekao iz Privrednog prava na Ekonomskom fakultetu, bre
Em ti leb! :osmeh:

Fakultet bre!

(Imam ga i ja, ne zaleći se)

procesne radnje su propisane radnje kojima se vodi neki postupak, njima je utvrđen proces kojim se dolazi do nekog sudskog zaključka, i to nema ama baš nikakve veze sa kontekstom u kom si ti taj termin upotrebio. Ali baš ni blage veze.
Nego, jel ti se baš sviđa ta reč, smatraš da zvući visokoumno? :)

Al dobro, važno je da si ti naglasio da si završio fakultet
(megatrend, garant?)
 
Nemoj tako ima I među ratarima voćara,nisi svestan koliko ima posla na voćnjaku. Dobio sam pretprošle godine grad a prošle mraz u cvetanju,pa vidi da li je I taj posao sjajan isti mi hleb jedemo .To što je neko drugačijeg mišljenja ne treba ga osuđivati .
Izvini, imao sam nameru da odgovorim ironmanu na njegove poruke
 
Pa da i ja imam voće isto bi se i ja ponašao kao i ti. Od voća možeš samo da dobiješ ... Od voća se ne živi kao od recimo pšenice. Zato sedi kući, ćuti i uživaj

Da uživam na ceni od 10 dinara za kilogram, sa gradobitnom šljivom, u godini kad je rodila i po trnju, a ja od nje izdržavam porodicu i školujem decu na fakultetu?

:osmeh:


Jel meni država dozvoljava da izvezem svoju robu u svakom momentu?

Posebna tema.
Ja sam stava da treba da dozvoli ali to podrazumeva i ukidanje svih subvencija.
Sve dok ti država daje neke pare ona tim parama kupuje sebi neka prava, tj ograničava tvoja.
 
Da uživam na ceni od 10 dinara za kilogram, sa gradobitnom šljivom, u godini kad je rodila i po trnju a ja od nje izdržavam porodicu i školujem decu na fakultetu?

:osmeh:




Posebna tema.
Ja sam stava da treba da dozvoli ali to podrazumeva i ukidanje svih subvencija.
Sve dok ti država daje neke pare ona tim parama kupuje sebi neka prava, tj ograničava tvoja.
O.K. Ako je tako meni je žao tebe i ne stajem ti na muku...I to si u pravu da država nam daje neke​(smešne) pare.
 
Ma ne bre, kakvo miniranje ..
Al dobro neću više ni pisati

odoh
sutra neki kupe šljive a neki će ispijati pivo pored puta...
Pozrdav
 
@ironman oci si nam otvorio :bravo:
u svakoj temi teras neki pravdu i svima se inatis
 
@ironman
Naravno da je vazno debelo stojim iza svega sto govorim. Halo dipl.ing te radnje preduzima komisija za zastitu konkurencije na inicijativu stranke u postupku sve je opisano u zakonu ali treba znati citati i protumaciti procitano sto tebi ne ide od ruke. "U postupku pred komisijom primenjuju se pravila opsteg upravnog postupka ako zakonom nije drugacije propisano" clan 34. Stvarno ne znam da li se pravis bas toliko plitak ili stvarno nista ne razumes. Verovatno si zavrsio neku visu u Przogrncima a da si stvarno zavrsio fakultet bio bi barem funkcionalno pismen i znao bi da protumacis to sto si procitao. Procitaj clanove 33, 34, 35, 36, 37 i 38 Zakona o zastiti konkurencije, u stvari bolje nemoj neces razumeti dzabe ja sve ovo kucam. Sve je pocelo od tvoje tvrdnje da je dominantni polozaj na trzistu i njegova zloupotreba sasvim normalna i dozvoljena stvar sta dalje treba pricati. Ti nisi ni znao za postojanje ovog zakona a saopstenje koje je izdala komisija povodom ovog protesta za tebe kao da ne postoji. Cinjenice tebi ne znace nista ali si u pisanju besmislica potpuni sampion. Mlati sljive i ne bavi se pravom mnogo je macku teleca glava.
 
Nazad
Vrh