Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
[h=2]Aleksandar Vučić primio poljoprivrednike[/h]
novimost7_120x100.jpg

PANČEVO, 2. septembar (TV Pančevo) – Država je izrazila spremnost da pomogne prioizvođačima suncokreta, izjavio je predsednik Asocijacije „Banatski paori“ Jan Husarik nakon jutrošnjeg sastanka poljoprivrednika sa prvim potpredsednikom Vlade Srbije Aleksandrom Vučićem i bivšim i budućim ministrom poljoprivrede, Goranom Kneževićem i Draganom Glamočićem. Ratari predlažu da država direktno od proizvođača otkupi suncokret, kao i da prerađivači uslužno prerade zrno a da se ulje zajednički plasira na inostrrano tržište. Pored tročlane delegacije iz Asocijacije "Banatski paori", koja nije učestvovala u blokiranju saobraćaja, na sastanku su bili i predstavnici udruženja poljoprivrednika iz Zrenjanina i Crnje, dok delegacija ratara koji od srede blokiraju puteve u Pančevu, iako je otišla za Beograd, nije bila primljena na sastanak. Dogovor ratara koji su na blokadama o tome šta će dalje činiti, u 11 i 30 još je bio u toku.
Danas se nije pregovaralo o konkretnoj ceni sucnokreta, nego o tome da li država može i želi da pomogne kako bi se došlo do cene koja bi omogućila opstanak poljoprivrednika, kazao je za TV Pančevo predsednik Asocijacije „Banatski paori“ Jan Husarik, koja se danas u 9 sati zajedno sa ratarima iz Crnje i Zrenjanina u Vladi Srbije susrela sa prvim poptredsednikom Aleksandrom Vulićem, kao i sa Goranom Kneževićem, ministrom u ostavci i i Draganom Glamočićem koji je predložen za ministra poljoprivrede.
Ratari su predložili da država direktno od proizvođača otkupi zrno suncokreta, kako otkupljivači i prerađivači, kao trgovci, ne bi dva puta ubirali zarad, prvi put na otkupu od poljoprivrednika, a drugi put prilikom prodaje državi za robne rezerve, kazao je Husarik. Drugi predlog je da prerađivači uslužno prerade suncokret ratara, a da ga kasnije zajedno sa poljoprivrednicima plasiraju na insotrano tržište. Po rečima Husarika, prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić je rekao da je spreman da im pomogne, te će za nekoliko dana biti održan još jedan sastanak. A do cene, kako je rekao Husarik, koja bi bila zadovoloajvajuće će se doći ako se bude dogovorio način funkcionisanja tržišta ove ratarske kulture, zaključio je Husarik.
 
Gospodo molio bih vas da krenete i objasnite sta se desava . pocelo je osipanje i kretanje kuci poljoprivrednika sa blokada ovde se nezna ko pije ko placa Husarik bojkotuje deo koji se nalaze na blokadama u pancevu jer bi ga taj deo zbacijo sa vlasti zbog svega i svacega,a kao i obicno gleda svoj interes ima tu jos nesto u udruzenju postoje tri struje e sta se tu desava molio bih nekog iz udruzenja da nam objasne , koji su tu interesi i ko za cije interese radi ?
Svako donosi druge informacije i onda se svuda stvaraju tri struje kao i kod nas.
 
Šta bre šta se dešava?
Na pregovore idu oni koji odgovaraju vlasti ,a ne seljaku.Šest dana blokiraš puteve i uljare čekajući pregovore i na kraju kad se na iste ode manje se zna nego pre nego se krenulo. Koje kakva žgadija se skupila i gura se kroz udruženja.Ma pun mi kur.. i predstavnika,i protesta,i cena.....ma sve je gore i gore.
 
U zr svi traktori su u uljari medju njima i moj, nisu otisli kuci ,i ceka se razresenje do cetvrtka??
 
Sad sam dobio informaciju da je otvoren novi put pancevo -beograd i jabucki put kod nadvoznjaka bice otvoreni do cetvrtka kad su novi pregovori .
 
sticajem okolnosti kakav smo mi narod lak za potkupljivanje nebi me cudilo da je doticni dobio neko mesto na drzavnom budzetu da se okane corava posla tj.da manipulise sa seljacima...isti se slucaj dogodio kod nas pre par godina na protestima nasi predstavnici su podobijali lovu i drzavnu zemlju da rade za dzabe a nas su obmanuli....
ovog gospodina treba pod hitno preispitati i objasniti mu da nema nikakvo legitimno pravo da zastupa interese nas seljaka...
 
Sremacka udruzenja su u dogovoru sa Viktorijom zato nisu u protestima i ako paorima ovo nije dobro a gos.Todorica i rukovodstvo treba pitati koja je otkupna cena suncokreta u HRVATSKOJ a koja u Dijamantu
 
Pa valjda vidis koga su sa husarikom na pregovore pozvali ti su isti ko on odabrani od vlasti tako sta da i ocekujes...
Od kada ja pisem da su sva seljacka udruzenja,asocijacije,koje-kakve grupacije,osnovane od strane vlasti,ministarstva i interesnih grupa ljudi a ne od seljaka,da mogu da kontrolisu stanje u agraru i da prave sa "predstavnicima" dogovore kakvi njima odgovaraju.
 
Pored tročlane delegacije iz Asocijacije "Banatski paori", koja nije učestvovala u blokiranju saobraćaja, na sastanku su bili i predstavnici udruženja poljoprivrednika iz Zrenjanina i Crnje, dok delegacija ratara koji od srede blokiraju puteve u Pančevu, iako je otišla za Beograd, nije bila primljena na sastanak.

Ovo je vise od smesnog..ovo je neverovatno. Pa sto su uopste morali da zovu poljoprivrednike onda, o istom su mogli da pregovaraju i sa omladinom SNS-a ili onim krezavim Arapinom. A mogli su da pozovu sindikat sibirskih taksista ili udruzenje konduktera Vestfalije pa da sa njima vide sta i kako sa suncokretom.. a usput i neko KUD da pozovu pa da se sve zavrsi uz pesmu i igru. J'beno neverovatno..ne mogu da se opasuljim.

Tacno kao sto sam rekao, unistvaju vas iznutra. Ljudi koji se sad sklone vise se nece vracati..to su znali od pocetka, na to su i isli i zato su pozvali ove marionete da budu deo inventara u pregovorima i objave kako ce sve biti Ok.
Sramota, ne znam da li ti ljudi iz banatskih paora imaju porodice i decu..ali nadam se da se stide. A voleo bih i da se plase.
 
Stoji to da ima ljudi iz asocijacije koji su u najmanju ruku mutni , da ne kazem korumpirani , ali stoji i to da mi moramo u sto vecem broju da izadjemo na ulice ukoliko smo nezadovoljni trenutnom situacijom ,a cini mi se da je vecina nezadovoljna. Velik broj nezadovoljnih ljudi je ostao kod kuce da kuka sa komsijom kako je situacija u poljoprivredi losa , a kada ga pitam - pa zasto nisi izasao na ulicu - dobijam odgovor - ako vi isterate dobre cene , dobicemo i mi.
Zbog takvog razmisljanja je daleko manji broj na ulicama od onog koji je itekako moguc da se dostigne.
Nadam se da su sada i ti ,koji su kod kuce ,videli da je situacija itekako ozbiljna i nadam se da ce se prikljuciti sada ,jer nema jos mnogo vremena.
Ukoliko u sredu/cetvrtak Vucic ne uspe da utice na korigovanje cena ,mislim da je to znak za sve da se pale traktori i da se u sto vecem broju izadje na blokade.
Ljudi,bice kasno za nedelju-dve kada napravite racunicu (ako do sada vec niste) da kazete da smo u minusu , da necemo moci da pokrenemo novu sezonu , da cemo propasti i da ste mozda ipak trebali izaci na ulice.
Sad je trenutak ,jer ako sada ne budemo slozni ,tesko da ce nas kasnije neko zakrpiti.
Svi na ulice!
 
Nazad
Vrh