Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nemoj tako ima I među ratarima voćara,nisi svestan koliko ima posla na voćnjaku. Dobio sam pretprošle godine grad a prošle mraz u cvetanju,pa vidi da li je I taj posao sjajan isti mi hleb jedemo .To što je neko drugačijeg mišljenja ne treba ga osuđivati .
Postujem svaciji rad i to stoji ali on ne da je drugacijeg misljenja vec pogledaj mu postove pa mozes lako ustanoviti da vecinom se ukljucuje u temama ratarstva onda kad je suprotnog misljenja vecini. Jednostavno pali, minira, suprostavlja se svima. Ako je zavidan nek batali sljive i nek se bavi ratarstvom ili neka zaobidje temu, ne mora direktno u rane da ubada.
 
Peet ne pali on i ne minira,da pali i minira mogao bi da kaze da blokatore treba u zatvor jer ometaju kretanje gradjana,sa fabrikama fakat nema niko ugovorenu cenu pa isto tako nije ni legitimno blokirati ih itd itd ali da ne duzim jer smo u problemu svi zajedno,ali se resava na pogresan nacin !!
 
Poslednja izmena od urednika:
Naravno ne moze on nista da izminira posto nema pojma o cemu govori. Zna samo da ratare treba mrzeti covek je totalno zaslepljen ne zna gde udara ispada potpuno smesan. Zasluzuje totalnu ignorizaciju
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel nije puno lakse traziti od drzave da narednih 10godina ne zabranjuje izvoz,a onda napraviti udruzenje i izvoziti robu direktno uz neke minimalne marze ?
 
To bi bilo super ali ne verujem da bi drzava na tako nesto pristala bez opet ozbiljnih akcija. Na zalost ne mozemo pricati sa aspekta civilizovane drzave posto ova nasa to nikako nije sto nam je svima vise nego jasno. Ovde se za svako normalno gradjansko pravo moras boriti misicima.
 
Poslednja izmena od urednika:
E vidis tu je problem sto se ovim protestima trazi da neko drugi to uradi za nas,a kad bismo trazili od drzave da nam dozvoli slobodan izvoz svih kultura i psenice i soje i suncokreta i kukuruza i jecma .... budite sigurni da bi izaslo MNOGO vise ljudi !!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Duznost drzave je da stiti interes gradjana koji puni budjet sa 40 ili vise % u ovom slucaju ratara. Ako ne smeju da se suprostave monopolistima da im skida od njihove zarade i da ove godine malo manje zarade sto onda ne izlaze i da lepo obecaju da ce repromaterijal pojeftiniti za 60%. Moramo svi biti svesni da vise nista ne funkcionise osim ove poljoprivrede i da ako im dozvolimo da nas gaze ne samo sto ce i nas unistiti vec ce ova i onako nikakva zemlja skroz bankrotirati. Razmislite malo vise, narocito vi mladji. Nekad su jos nekako i funkcionisale neke drzavne firme pa ko je mogao da krade krao je. Ali vi mladji bicete u takvom polozaju da i da zelite krasti vise necete imati odakle.
 
E vidis tu je problem sto se ovim protestima trazi da neko drugi to uradi za nas,a kad bismo trazili od drzave da nam dozvoli slobodan izvoz svih kultura i psenice i soje i suncokreta i kukuruza i jecma .... budite sigurni da bi izaslo MNOGO vise ljudi !!!
Daj da trazimo. Evo neka forum pokrene tu inicijativu odlicna je. Napravi ako mozes elektronsko potpisivanje peticije sa kojom bi predstavnici izasli pred vladu.
 
Prvo nek neko pita predstavnike da li ce to traziti od drzave,koliko treba potpisa,detaljno se raspitati oko procedure.

- - - - - - - - - -

Napraviti udruzenje u svakom selu ili bar opstini da mozemo i direktno uvoziti bar djubriva ako ne i ostalu hemiju i semena.
Svi bi da se neko natera da plati toliko i toliko ili da se nekom ogranice marze i zarada,a niko nece da se prihvati posla!!
 
Tacno je da nemaju sa fabrikama ugovorenu cenu,ali to ne znaci da fabrike mogu da uzmu tu robu po ceni koju oni odrede.Za ovo stanje je najodgovornije ministarstvo poljoprivrede i vlada,ministarstvo zbog toga sto planira proizvodnju a ne cini nista da zastiti proizvodjace,a vlada je izasla sa objasnjenjem da ne moze da utice na otkupljivace i preradjivace u vezi cene,a ranijih godina je reagovala zabranom izvoza svakog proizvoda,koji je samo nagovestavao da ce imati dobru cenu i naravno kad zakukaju otkupljivaci i preradjivaci,je l nece imati ekstremno visoku zaradu.Zakljucak je,da je u nasoj drzavi jedino seljak prepusten sam sebi i zbog toga mora da protestuje i blokira.
 
Ljudi ako vec necete da izadjete na proteste i pomognete nemojte da minirate temu i odmazete.
Veceras pokusano 2 puta da se blokira stari put ka BG,ali jbg oba puta neuspesno.Prvi put 10 traktora pokusalo kroz cigan malu da se dokopa starog puta ali nas presekli a drugi put iz Dolova krenulo 20-ak traktora,uleteli u Pancevo ali su zaustavljeni na 100 metara pre mosta na Tamisu.Od sutra blokada Smederevskog mosta.

A da pregovori sa Vucicem u utorak,a ne sutra.
 
Jeli a kako bi ti reagovao da ti soju plate 28 din.Po meni je to sasvim realna cena za taj proizvod.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi ako vec necete da izadjete na proteste i pomognete nemojte da minirate temu i odmazete.
E vidis i tu gresis,subotu navece odem do komsije da pregledam komp i da ga registrujem na forum,pa sam mu prvo pokazao ovu temu i onako zajeno gledamo slike i kaze on ajd da i mi organizujemo protest,reko ajd! Pita sta je sad konkretan razlog(ima ih povise) reko cena suncokreta,kaze pa kod nas niko ne seje suncokret,reko tacno. Opet kaze ajde da izadjemo i da ih podrzimo kad su mogli i ovi iz Juzne Srbije. Kaze oni iz Juznog Banata su poznati po blokadama reko i to je tacno,jesu izasli da podrze stocare iz Macve ? Nisu! Jesu izasli da podrze malinare ? Nisu. Jesu izasli da podrze ljude iz BP kad je zemlja prodana seiku ? Nisu!

- - - - - - - - - -

Jeli a kako bi ti reagovao da ti soju plate 28 din.Po meni je to sasvim realna cena za taj proizvod.
Ko kaze da nece ??
 
Neka drzava pojednostavi proceduru i omoguci izvoz zitarica i uljarica. U postojecoj formi neophodne su gomile dozvola gde razlicita ministarstva imaju neogranicen prostor da uguse neku izvoznu firmu. Procedura je tim komplikovanija što ukupno šest dozvola i taksi izdaju čak tri ministarstva - za trgovinu, privredu i saobraćaj. Ministarstva ne rade u koordinaciji i potpuno različito sagledavaju problem viškova: ministarstvo za poljoprivredu ima cilj da se pšenica izveze, ministarstvo za trgovinu teži da žito bude jeftino kako bi hleb bio što jeftiniji, a cilj ministarstva za saobraćaj je da spreči naše izvoznike da velikim brojem kamiona izađu u BiH, jer mora da vodi računa o reciprocitetu. Neka se ukinu dozvole za izvoz i onda mozemo pricati o trzisnim uslovima poslovanja.
 
I sta ste ti i komsija uradili po tom pitanju osim sto ste konstatovali da nismo izasli?Nevidim sta ja tu gresim kad kazem da minirate na forumu.
Nisam vas molio da pomognete nego da ne odmazete i huskate ljude da grese.
 
Ljudi,manite se corava posla.Terajte na proteste,da izguramo ovo,a posle,ako ista bude od vase price,bilo bi dobro.
Ne mozes prvo klati prase,pa ga onda hraniti.
Nego lepo sad da resimo ovo,pa videti sta i kako,ali mislim da od toga nema nista (mada mi se ideja svidja).
Jedino sto nam u narednih par godina moze pomoci su : revolucija,Strazbur ili bankrot,pa preporod,tri solucije za spas,a ostala zamlacivanja,mrka kapa!
 
A zasto bi placali vise ako ne moraju ??
Procitaj sve sto sam napisao.Vrlo dobro znam da je otkupljivacima i preradjivacima cilj da primarni proizvod dobiju za dz,i jos da im neko doplati sto se trude da otkupe i prerade a svoj finalni proizvod prodaju sto skuplje,i opet kad bih mogao neko da im doplati njihov trud,sto iznose na trziste.Zato je vlada i ministarstvo tu,da urede da sve bude kako treba,ali se oni ne mesaju u svoj posao,tj. mesaju se kad treba zastititi otkupljivace i preradjivace.Ujedno,nema ekonomije ni u jednoj drzavi na svetu,koju vlada ne kontrolise.
 
I sta ste ti i komsija uradili po tom pitanju osim sto ste konstatovali da nismo izasli?Nevidim sta ja tu gresim kad kazem da minirate na forumu.
Nisam vas molio da pomognete nego da ne odmazete i huskate ljude da grese.
Konstatovali smo da ste mogli dopisati i cenu soje,kukuruza kao i trazenje za slobodan izvoz. Mada i da ste trazili po ceni za koju ti smatras da je OK za soju ne bismo izasli.
 
Kukuruz je upisan u zahteve,sto se tice soje stvarno neznam jer je ne sejem pa me samim tim i cena ne interesuje puno.
 
Nazad
Vrh