Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Svaka čast Dr I. . Evo recimo ovde u Bosni , a i dalje , kad se kaže Srbija , a pogotovo Vojvodina , svi odma pomislimo na obradivu zemlju , paore , ratarstvo i poljoprivredu . Vi ratari ste tamo veelika većina i najbitniji faktor , pa zašto onda da se neuvažava vaše mišljenje i vaši uslovi , taman da nisu ni realni , vi ste većina , sve ih hranite , i imate pravo da bude po vašem.
Ama Momo kad se pitaju Ironman i slicni mi ratari smo nista u ovoj drzavi i otkud to da drzava zivi od nas. Covek je jednostavno nesto ljubomoran na ratare ne od sad vec sa prvih protesta i gleda samo da minira i temu i proteste! Pa ne daj Boze da zivimo od pekmeza i dzema! A kako su krenuli da nas gaze ratare nismo ni daleko od toga da cemo imati po jednu sljivu u jednoj ruci a druga mora nam biti slobodna da cesemo m.da!

- - - - - - - - - -

http://rtvpancevo.rs/Vesti/Lokal/totalna-blokada-novog-puta.html
 
Prijatelju kada bi se masovnije odazvali ovim protestima nebi morao neko da bude tamo svaki dan, nego npr treći ili četvrti dan i tako u krug. Pominjao sam ranije da se kupovalo vreme sa onim kojekakvim pregovaračkim timovima koji čast izuzecima gledaju samo lične interese i lepo nas dovukli do jesenjih radova. Ali štaje tuje morase probuditi svest svih paora i nemanam druge nego istrajati u našim zahtevima, a slažete se da bi sve bilo lakše kada bi nas bilo više i kada bi to približno podjednako izneli.:ppozdrav:



U vreme kada su Mlecani imali vlast u Dubrovniku, menjali su svog zastupnika (duzda) tamo na svaka tri meseca. Znaci, posalju coveka da bude sef u Dubrovniku i za tri meseca dolazi smena. Zasto ? Zato sto su znali da su Dubrovcani kvarni i vesti pa ce ovog lika da podmicivanjem navedu da radi u njihovu korist, zmuri na ubiranje poreza i carina. Cestim promenama onemugucuje se da se covek bolje upozna i da mu se pridje na kvarno.


Koliko sam skapirao, vi ionako imate listu zahteva od koje necete da odustanete tako da vam pregovaracki tim i ne treba..barem ne pregovaracki tim u istom sastavu. Lepo pred svaki odlazak kod glavonja nasumicno se izaberu petorica, uzmu listu sa zahtevima, odnesu je i cao. Na taj nacin se onemogucuje bilo kakva sansa da se pregovaraci slizu sa guzonjama i zeznu vas iznutra. Ono sto ste iskusili vi, ono sto nas istorija uci i ono sto ljudi sa vrha drzave najbolje znaju..to je da se svaki pokret najefikasnije iznutra rusi.
Nemojte to sebi dozvoliti opet.
 
Kod Engleza kad buter-puter poskupi za 5 centi,stanovnistvo ga ne kupuje.U znak protesta. Za 2 nedelje vracaju cenu jer nemaju kud. Verujem da bi i mi mogli uraditi nesto.

Moja porodica ove godine nece kupovati nase ulje,pa neka ga izvoze gde hoce.

Da nas je bar 2 miliona ludih...pitali bi se oni..
 
izvinjavam se sto nisam ranije prikljucen protestima ali me interesuje dali ima neko ili dali neko organizuje protest u juzno-backom okrugu da bi se podrzao protest. jer nama kad dode soja niko nece hteti da podrzi, zato sto od nas 90 posto sedi kuci i ceka da ce soja biti 50 pa nemoraju dok ne skapiraju da je kasno...
 
Dzabe Dijamant blokiran kada Viktoria radi punom parom,svi iz okolnih sela donose u Crepaju u Viktorijin silos,jutros kamiona koliko hoces!Mislim da je Dijamant manji problem od ovih a njih niko nece da blokira,ne znam zasto?!Dao sam predlog nekolicini ljudi i ukazao na to da je Viktorija kljucni igrac na trzistu i da nju svi prate ali moji Crepajci blokiraju nadvoznjak u Pancevu,muce napaceni svet umesto da se ovim monopolistima zatvore ulazi u fabriku i silose koje imaju po celoj Vojvodini!Moj predlog niko nije podrzao,u fazonu pa mogli bi,ali...
 
tako je to kad za vođu imate Sefkerinca iz BNS rošle godine kad ste blokirali on nije pa dobi nov kombajn najveći u selu a sad kad je pala cena suncokreta on nema za kredit kuka .he
Rade,ako mu treba za ratu za taj kombajn nije ga znaci dobio,nego ga otplacuje.U ovom momentu nije mnogo bitno ko je sta radio,i ko je sta dobio i sta je bilo,pustite sad to.
Sto se tice Sefkerinca bitan mi je kao ono malo crno zemlje ispod nokta,ali realna slika je da on trenutno drzi blokadu Granexporta i kompletne Luke Dunav.Sedi sa nama na putu Pa-Bg ali se ne mesa u nase odluke.Trenutno najvecu stetu imamo od bivse Asocijacije Ban.Paora i njenog precednika.

- - - - - - - - - -

Dzabe Dijamant blokiran kada Viktoria radi punom parom,svi iz okolnih sela donose u Crepaju u Viktorijin silos,jutros kamiona koliko hoces!Mislim da je Dijamant manji problem od ovih a njih niko nece da blokira,ne znam zasto?!Dao sam predlog nekolicini ljudi i ukazao na to da je Viktorija kljucni igrac na trzistu i da nju svi prate ali moji Crepajci blokiraju nadvoznjak u Pancevu,muce napaceni svet umesto da se ovim monopolistima zatvore ulazi u fabriku i silose koje imaju po celoj Vojvodini!Moj predlog niko nije podrzao,u fazonu pa mogli bi,ali...
A sta kaze Grubanov?
Jel si ti gore na Jabuckom putu ili nisi u protestima?
 
Sta su zahtevi,nas seljaka sta trazimo???:sta:

Па колко сам ја вако с стране сватио да ови на власти пуцају себи у колено.. тј да престану да раде у интересу не оних који су их довели ту де јесу (странаца и тајкуна) и почну да раде у интересу оних који служе само да једном у 4 године убаце тоалет папир у некакву кутију :osmeh:
 
Bas tako ce biti dokle god je ovakve nesloge medju nama.Svi prodaju neke decije fazone tipa ako tvoj traktor nije prvi ja moje udruzenje vodim kuci,ili ako se Djoka ne slaze sa Perom nece da bude na istim protestima i ide kuci.E toga u Pacevu ima koliko hoces.
 
Dzabe Dijamant blokiran kada Viktoria radi punom parom,svi iz okolnih sela donose u Crepaju u Viktorijin silos,jutros kamiona koliko hoces!Mislim da je Dijamant manji problem od ovih a njih niko nece da blokira,ne znam zasto?!Dao sam predlog nekolicini ljudi i ukazao na to da je Viktorija kljucni igrac na trzistu i da nju svi prate ali moji Crepajci blokiraju nadvoznjak u Pancevu,muce napaceni svet umesto da se ovim monopolistima zatvore ulazi u fabriku i silose koje imaju po celoj Vojvodini!Moj predlog niko nije podrzao,u fazonu pa mogli bi,ali...
Sedim na poslu od jutros citam tvoj komentar i smejem se . Od jutros ni jedno vozilo nismo primili a juce pet. Kad se radi primimo 40-50 kamiona na dan. :)

- - - - - - - - - -

Treba peske autobusima automobilima ispred skupstine. Da bi shvatili koliko su poljuprivrednici ocajni.
 
drzava kad je izdavala zemlju na licitacijama za 200 do 500 eura ili vise onda su zakupci/paori/seljaci DOBRI
a kad treba da podrzi svog zakupca ONDA OKRECE LEDJA !!!!!
SRAMOTA !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Sedim na poslu od jutros citam tvoj komentar i smejem se . Od jutros ni jedno vozilo nismo primili a juce pet. Kad se radi primimo 40-50 kamiona na dan. :)

- - - - - - - - - -

Treba peske autobusima automobilima ispred skupstine. Da bi shvatili koliko su poljuprivrednici ocajni.
Ne znam sta kamioni rade od jutros mojom ulicom i gde idu?Sinoc sam bio da merim vlagu,cujem donose Kacarevci kod vas suncokret,a video sam i neke Crepajce pa cak i 2-3 kamiona!U svakom slucaju jedino se vama predaje i imate monopol sto se trenutne situacije tice,tako da moze cena i na 10 dinara!
 
Ja prvi necu tu da predam Svi su vise primili suncokreta nego mi. Pricam ono sto znam vezano za Crepaju. Kamioni vuku repu. Savo organizuj ti blokadu dovoljno je par traktora.
 
Bas tako ce biti dokle god je ovakve nesloge medju nama.Svi prodaju neke decije fazone tipa ako tvoj traktor nije prvi ja moje udruzenje vodim kuci,ili ako se Djoka ne slaze sa Perom nece da bude na istim protestima i ide kuci.E toga u Pacevu ima koliko hoces.

Iz ovog razloga, izmedju ostalih, je bitno da ljudi na blokadama budu iz istih udruzenja ili iz istih sela..pa da se ide na smenu. Znas da je svakog cetvrtog ili petog ili mozda desetog dana tvoja smena, dodjes-odradis i gotovo. Ovako kako ste krenuli, svi na juris i na gomilu nece na dobro da izadje. Em dolazi do zamora ljudi em ne verujete jedni drugima.
Nije samo to nezgodno..nezgodno je sto i ovi koje zelite da pritisnete znaju to o vama.

I da dodam, cini mi se da nema potrebe da uvek na blokadi bude 100 ili 200 traktora. Ostavis 30, to sasvim radi posao. A ako se zeznu i krenu da ih sklanjaju silom, lako se sutra skupi vas 300 na tom istom mestu.
 
drzava kad je izdavala zemlju na licitacijama za 200 do 500 eura ili vise onda su zakupci/paori/seljaci DOBRI
a kad treba da podrzi svog zakupca ONDA OKRECE LEDJA !!!!!
SRAMOTA !!!!!!!!!!!!!!!!
Nisam protiv protesta ali ni ovakvu nebulozu ne mogu da progutam,pa nije država paorima odredila I naredila da uzmu toliko I toliko ha I plati 200-500 eura .Sami smo na nagurali cenu I sada nam đavo kriv.Zar nije onaj Kurjakov sin pričao na TV-u kako je platio 80000 din I da ima račun a sada mu traktori borave u Pančevu. Pre nego što napišeš nešto bar razmisli šta pišeš. Bojim se da je sada kasno da se bilo šta uradi,kada smo prokockali priliku od pre dve godine I nismo nešto sistematski uradili za poboljšanje stanja u poljoprivredi,napravili jednu složnu ,jaku I moćnu asocijaciju koja bi danas imala težinu a ne potrčali kući zadovoljni sa isplatama do 100 ha,trebaće još dugo vremena da se stvore uslovu I ponovi taj događaj.
 
Nazad
Vrh