Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Evo ja se spakovao i idem da odradim celodnevnu smenu kod Dijamanta.Danas sastanak sa Rasimom Ljajićem.Čovek je otvoren za pregovore i da posreduje u formiranju cena.

Cena suncokreta će biti posle uspešnih pregovora između 35 i 40 din što je i cilj ove ujdurme cele ali i dalje ostaju gorući problemi koji se nisu rešili ni jednim protestima jer niko nije ni tražio da se rešavaju a razlog je jednostavan-sve je ovo jedna velika nameštaljka.
 
 
Zamoljen sam od rukovodstva udruzenja poljoprivrednika opstine Zrenjanin da pozovemo poljoprivrednike iz okoline Sida da daju podrku Banatu tako sto bi u sto kracem roku blokirali uljaru u Sid u.
pitam zrenjaninca a i sve ostale koji su na blokadama, dali su skinuli svoj suncokret,pa sada komotno idu na blokade ?????????????
ima mnogih koji nisu skinuli ,evo stric hteo danas da vrse ali kaze niko ne otkupljuje..
 
Upravo sam dosao kuci posle 3 dana na blokadama,vracam se uskoro nazad,a tebi slobapatrola tvrdim da niko ne sedi komotno,ne znam kako si tako nesto mogao da napises.


Pozivaju se svi poljoprivrednici iz okoline Sida da daju podrsku kako bi se blokirala uljara u Sidu sto pre!
 
Nisam skinu i mirno ne sedim na blokadu za vasu informaciju. Dodjite i vi kode sa takvim praznim pitanjim.Dodji slobo da spavamo tri noci u traktou da budete i vi mirni. Ajde bre vise
 
Pa on ne preza vise sta ce da napise! bitno samo da tvoj proizvod ide na tezgu a za nas suncokret zabole te ona stvar!!!

- - - - - - - - - -

Ma odlepio covek, nezna on gde je vise levo, samo pravac tezga!!!!
 
Pa on ne preza vise sta ce da napise! bitno samo da tvoj proizvod ide na tezgu a za nas suncokret zabole te ona stvar!!!

- - - - - - - - - -

Ma odlepio covek, nezna on gde je vise levo, samo pravac tezga!!!!
Dragane ,Zrenjaninac ne shvatajte me pogresno.Ima ljudi koji nisu skinuli,ja jesam pa ih hvata panika.A ako i treba ih blokirati JA SAM ZA TO I PODRZAVAM I IMAM I JA I SOJU I SUNCOKRET ITD....
 
Nisam na blokadama zbog zdravstvenih problema ali dajem vam punu podršku da istrajete. Koliko sam mogao da čujem, država neće da se meša u cene polj. proizvoda a mogla bih putem subvencija kao što su u Mađarskoj 350 eur/ha (barem sam tako čuo)
 
Ljudi ne glodjite se izmedju sebe vec tu negativnu energiju usmerite tamo gde je potrebno.
Kakvo je stanje u poljoprivredi dovoljno govore ove slike sa traktorima starim 20,30 pa i vise godina,ako cutite i vasi unuci ce da ih koriste.
 
Podržavam poljoprivrednike u svojim nastojanjima da se izbore sa monopolistima u oblasti trgovine i prerade poljoprivrednim proizvodima. Međutim, da bi se rešio navedeni problem neophodna je intervencija države u obliku garantovanih cena i interventnog otkupa poljoprivrednih proizvoda. Kako bi se izbegle blokade i protesti i za naradnu godinu sve to mora biti i zakonski definisano. U tom pravcu treba da idu napori poljoprivrednika i njihovih predstavnika.
Garantovane cene su oblik zaštitnih cena, utvrđuje ih nadležane državne institucije u cilju održavanja proizvodnje na određenom nivou i zaštite proizvođača. Kada se na tržištu formiraju cene koje su ispod nivoa garantovanih cena, država garantuje otkup, upravo po propisanim garantovanim cenama. U ceo sistem potrebno je uključiti i robne rezerve koje će vršiti otkup poljoprivrednih proizvoda ukoliko dođe do pada cena ispod nivoa garantovanie cene.
 
Nazad
Vrh