Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
ovaj covek je i sada u Pancevu a ge ste vi gospodo?

promenijo je lokaciju, ali je i dalje na blokadama.
Novost okupljanje traktora na Vlajkovackom mostu , ljudi koji su se vratili iz Panceva resili da obave okupljanje kod bitnih prelaza u svojoj blizini i pogledaju u oci one koji ocekuju da se neko drugi izbori za njih.
 
http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/z...anina-najavili-zatvaranje-fabrike_417477.html

Procitajte pazlivije tekst...Uljara svakoim danom izlazi sa boljim ponudama, Granexport najavljuje tuzbe i gubitke...konacno udarac na uljare i otkupljivace je pravo resenje, svaka cast onome ko se toga dosetio...


Citat iz gornjeg teksta :


...
Одлазећи министар пољопривреде Горан Кнежевић је јуче, на сајму у Зрењанину, најавио да ће пре
разговора са делегацијом произвођача сунцокрета министар Љујић о насталим проблемима
разговарати са представницима прерађивача, имајући у виду и цену сунцокрета и јестивог уља.
...

Konacno su se setili da tu nesto nije u redu ?!
 
pitam zrenjaninca a i sve ostale koji su na blokadama, dali su skinuli svoj suncokret,pa sada komotno idu na blokade ?????????????
ima mnogih koji nisu skinuli ,evo stric hteo danas da vrse ali kaze niko ne otkupljuje..
moze da ga ovrse i za 15 dana,jer nece suncokret nigde otici sam sa njive
ti svaki put pokusavas da bojkotujes proteste
 
Gde su zahtevi za naftu (opet pkaćati punu cenu a novac sledeće godine)
Gde su zahtevi za sniženje cena hleba i svih proizvoda od brašna u odnosu na cenu žita
Gde su podsticaji za stočare (ja ih lično ne dobijam ) ali mnogi nisu dobili
Gde su premije za mleko
Problemi povrtara i voćara
Sa takvim zahtevima izaći pred vladu i podrška bi bila mnogo veća.
Zakup državne zemlje ...
Uljare će lako izaći sa vama na kraj a vidim da imaju već planove kako
 
Gde su zahtevi za naftu (opet pkaćati punu cenu a novac sledeće godine)
Gde su zahtevi za sniženje cena hleba i svih proizvoda od brašna u odnosu na cenu žita
Gde su podsticaji za stočare (ja ih lično ne dobijam ) ali mnogi nisu dobili
Gde su premije za mleko
Problemi povrtara i voćara
Sa takvim zahtevima izaći pred vladu i podrška bi bila mnogo veća.
Zakup državne zemlje ...
Uljare će lako izaći sa vama na kraj a vidim da imaju već planove kako
Pa sta ti mislis da mi sedimo tamo 2meseca?
Moze ovo da se resava i bez blokada???onanko kulturno vise mesecnim pregovorima! al nema ko i nema sa kim!
 
Pa sta ti mislis da mi sedimo tamo 2meseca?
Moze ovo da se resava i bez blokada???onanko kulturno vise mesecnim pregovorima! al nema ko i nema sa kim!

Ne,ne mislim da treba toliko da se sedi,nego treba rešiti probleme trajno.Kada bi se rešili gorući problemi i odredili pariteti,samim tim ne bi bio problem cena suncokreta

Ako se i izvuče cena suncokreta između 35 i 40 din,onda se nadajte presvlačenju preko kukuruza
 
u pregovore je ukljucena i cena kukuruza uopste nepazis na casu?

- - - - - - - - - -

pitam zrenjaninca a i sve ostale koji su na blokadama, dali su skinuli svoj suncokret,pa sada komotno idu na blokade ?????????????
ima mnogih koji nisu skinuli ,evo stric hteo danas da vrse ali kaze niko ne otkupljuje..
Vecina nas nije i molio bih te da prestanes sa koje kakvim potkopavanjem .
 
Razumi nemoze sva pitanja da se resavaju na blokadama, treba politicka volja da bi se sve toresilo ali nje nema i to se nece resiti jos dugo.
naravno da ce nas preveslavati samo ovo da prodje, itekako smo nadrljali!
videce te da ce ovo biti svake godine, u prolece protesti zbog subvencija, a u jesen zbog otkupnih cena proizvoda, pa mozda nekom dokurcimo i resi nam sve te probleme na duzi period.
 
Lako biti pametan iz fotelje,treba izaci na protest sto vecem broju ili svi zato sto to svima u interes dali radi 5ha ili 1000ha.
Ima tu ljudi kolji jos nikada nisu bili na protestima i oni govore sta kako treba raditi malo mi je smesno:haha:
Ja licno i moji kolege juce smo se vratili iz beceja.:ppozdrav:
 
Pa sta smo mi ludi da ne znamo da se nista nece resiti dugorocno!
ja trenutno ne vidim ni jednog ali NI JEDNOG coveka koji ima toliku volju i moc da zastupa nase interese i da se resavaju problemi u poljoprivredi!
sve je ovo kao rastimovani instrument!
 
pitam zrenjaninca a i sve ostale koji su na blokadama, dali su skinuli svoj suncokret,pa sada komotno idu na blokade ?????????????
ima mnogih koji nisu skinuli ,evo stric hteo danas da vrse ali kaze niko ne otkupljuje..
Po ovim cenama bolje i da neskidamo suncukret neka ga na njivi naka ga ptice jedu bar ce otici u korisnije svrhe nego da se lopovi od otkupljivaca bogate!
 
Gde su zahtevi za naftu (opet pkaćati punu cenu a novac sledeće godine)
Gde su zahtevi za sniženje cena hleba i svih proizvoda od brašna u odnosu na cenu žita
Gde su podsticaji za stočare (ja ih lično ne dobijam ) ali mnogi nisu dobili
Gde su premije za mleko
Problemi povrtara i voćara
Sa takvim zahtevima izaći pred vladu i podrška bi bila mnogo veća.
Zakup državne zemlje ...
Uljare će lako izaći sa vama na kraj a vidim da imaju već planove kako
gde su povrtari,vocari,stocari i svi ostali da se pridruze pa da zajedno resavamo???
cast izuzecima
a ako uljare izadju na kraj lako sa nama kako ce lako tek ostali sa vama ,nazalost.

- - - - - - - - - -

Po ovim cenama bolje i da neskidamo suncukret neka ga na njivi naka ga ptice jedu bar ce otici u korisnije svrhe nego da se lopovi od otkupljivaca bogate!
ma Slobin stric hoce da preda suncokret nece da ga proda:osmeh:
 
Razumi nemoze sva pitanja da se resavaju na blokadama, treba politicka volja da bi se sve toresilo ali nje nema i to se nece resiti jos dugo.
naravno da ce nas preveslavati samo ovo da prodje, itekako smo nadrljali!
videce te da ce ovo biti svake godine, u prolece protesti zbog subvencija, a u jesen zbog otkupnih cena proizvoda, pa mozda nekom dokurcimo i resi nam sve te probleme na duzi period.

Vidim da si dobro shvatio o čemu se radi i tačno je tako.
Zarad čijig interesa drežde ljudi po putevima.
 
Gde su zahtevi za naftu (opet pkaćati punu cenu a novac sledeće godine)
Gde su zahtevi za sniženje cena hleba i svih proizvoda od brašna u odnosu na cenu žita
Gde su podsticaji za stočare (ja ih lično ne dobijam ) ali mnogi nisu dobili
Gde su premije za mleko
Problemi povrtara i voćara
Sa takvim zahtevima i zaći pred vladu i podrška bi bila mnogo veća.
Zakup državne zemlje ...
Uljare će lako izaći sa vama na kraj a vidim da imaju već planove kako

A gde ste Vi? Izadjite i dopunite zahteve, ovako nece biti bolje nikome ako se budemo samo dopisivali ovde
 
za sada su traktori u Vlajkovcu na parkingu oko mosta u slucaju radikalizacije protesta sprema se blokada istog , molili bi i ostale da ako im je bilo sta sto se blokira daleko da izaberu nesto u blizini most ,nadvoznjak saobracajnicu centar sela i poredjaju traktore okolo zbog zauzimanja sluzbenika u plavom i da bi im pokazali da ste i vi uz ovo nemora da se blokira nista slobodan prolaz a i prozivanje onih koji trljaju ruke a boli ih uvo da se zaloze za nesto iako propadaju kao i svi mi , pa ako se radikalizuju protesti da blokiramo sve i gotovo.
 
Ma ajde bre mani se tog izgovora. Sta smo mi pa veliki i kakve to veze ima. Bolje i 100 malih nego jedan veliki. Kod nas su od 5 do 500 lanaca ljudi pa nevidim nekw razlike.
 
Nazad
Vrh