Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Moje je misljenje da ovim ljudima koji su sa traktorima na ulicama i spavaju na terenu treba dati potpunu podrsku a nikako krenuti sa praznim pricama kako ne znaju sta traze tamo. Itekako ova drzava zivi od poljoprivrede i konkretno mogu reci od ratarstva jer najveci priliv novca im dolazi od izvoza tih proizvoda. Zar trebamo raditi u minusu? Pa na ovim cenama jednostavno ne pokrijemo troskove proizvodnje. Ne vidim sta je tu cudno traziti bolje cene, odnosno bar te sa Budimpestanske berze. Postavlja se pitanje ko je vodja i ko profitira od svega ovoga? Na dosadasnjim protestima sam bio aktivan i uvek sam imao i ja kao obican ratar koristi od toga sto smo protestovali. Neko je debelo profitirao ali ljudi i mi kao obicni paori bez nekog velikog interesa ipak smo imali neki veci dobit od onog sto nam je vlada nudila. Dakle u necemu smo uvek uspeli. U Utorak uvece skupili smo se nekolicina da se dogovorimo za Sredu ujutru i od svih okupljenih nismo se nasli petoro da krenemo. Toliko o slogi koja vlada u selu. Svi kukaju na sve strane i sto najvise mrzim te koje rade 100 + kj koji ne zele ucestvovati na proteste a prvi dan su ispred trezora da predaju zahteve za subvencije. Traktor je sin oprao i sipao nafte u Utorak, evo ga stoji na 5 m od kapije, ako slucajno neko pokrene opet pricu o protestu i da nas ima u nekom vecem broju spreman sam da krenem odmah i pomognem jer zavisimo od ovoga!
 
Sto ga neki zovu bezzemljas? Koliko sam cuo coek radi nesto zemlje.
Kog zovu bezzemljas.Taj kog si postavio gore na slici iznad tvog citata je Miroslav Grubanov,covek ima 10kj zemlje u Crepaji i traktor t40.Bezzemljas je Jan Husarik.
Zoran Sefkerinac jeste na protestima u Pancevu isterao je veliki broj traktora,Jako puno nesloge je na tom punktu ali polako se strasti smiruju.Na vecerasnjem sastanku licno je on rekao da nece da ide na pregovore jer vidi da bi to svima smetalo,sto je naravno istina.
Takodje Mik Dorel i Jan Husarik su nas zaustavili danas kad smo isli ka Pancevu i poceo da prodaje muda za bubrege da ne idemo na proteste,naravno oterali smo ga u....
Kasnije je opet dosao na punktu kod OMV pumpe odakle su oterani Husarik i Mik i jasno im je receno da ih ne smatramo precednicima i vise ne dolaze.Sto se 30 udruzenja tice Banatski paori vise ne postoje.Desava se to da gde god da se pojave nastaju veliki problemi i svadje,jer im je cilj bojkot protesta.
Ako se budem setio jos neceg napisacu.
Inace ima nas dosta sa foruma,iz Bavanista skoro svi Amazon,SPisarov,Seca,Bavanistanac i ja,iz Gaja SasaK,bio je sa nama i Dragan Kovacev,Cafez,ako sam nekog zaboravio izvinjavam se.
evo i neka slicica od danas.
Pred polazak
fotografija11581.jpg

fotografija11591.jpg

fotografija11601.jpg

nas clan seca
fotografija11611.jpg

I jedna slika sa blokade puta PA-BG
fotografija11621.jpg
 
Ima pregovaraca,4 kandidata su u opciji i veceras pre nego sto sam dosao do kuce razgovaralo se o tome.
Kandidati iz Panceva su:Slavko Zurzulj,Marko Bojtar,Telbis Joza i Miroslav Grubanov.Od ovih cetvoro dvojica sutra idu u ministarstvo.
Za ove iz subotice neznam,nemam nikakvih informacija.

- - - - - - - - - -

Ipak sam bio da pruzim podrsku.Slike govore vise od reci.Za sad samo protesne voznja,a u Ponedeljek ... videcemo.Bilo je p
29082013335.jpg
Koliko sam upoznat bilo je nekoliko vasih ljudi veceras kod nas u Pancevu zbog ovog lika.E taj u bordo majci je najveci protivnik protesta i bojkotuje na svakom koraku.Nemojte da nasedate na njegove price da su se pojedini punktovi razisli jer siri dezinformacije i lazi.

- - - - - - - - - -

Ova slika ko zna kad i gde je snimljena a mozda je i klasicna fotomontaza,cista provokacija i nema veze sa istinom.Nemojte da nasedate na takve gluposti.

- - - - - - - - - -

Na prvom snimku momenat kad Kurjak sa Claasom prvi prelazi u suprotnu traku i blokira put PA-BG
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=G_D4NjUA2qE
A na drugom izjava Grubanova.poslusajte obavezno,i on napominje da ima jako puno ljudi koji miniraju sve ovo.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=O_4asEW3t-w

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0wa4Fr0O7rc
 
Danasnji dan u Pancevu ne bas tako prijatan, klanovi se prave i to je naj veci sada problem, sefkerinac vaskrsao uz pomoc par udruzenja prvo je Alibunaracko i jos neko juzno od panceva. pa situacija sa Husarikom, mislim da je to moglo i malo kulturnije a ne tako nasilnicki (docice i taj ponedeljak pe ce se videti dali su namere iskrene), i mislim da iza toga stoji indirekno sefkerinac, i jako je to lepo smislio da preko nekih udruzenja ipak on komanduje, a kad on komanduje zna se kako ce mo proci!
oko pregovaraca ce u narednom periodu biti naj vise problema jer niko nikome neveruje, tesko jako tesko ce sve ovo ici, ipak smo sami sebi naj veci neprijatelji, jos ako se ovremeni, pa svi ce se razbezati na njive, malo ko ce zeleti da prisustvuje slicnoj svinjariji kao danasnjoj.
 
Sutra ce nas biti jos vise najavljen dolazak jos opstine.
Ko god hoce iz blize okoline,moze da se pridruzi,dobrodosao je...
Trenutno pisem sa telefona,pa ne mogu da okacim slike.
Izvinite zbog pravopisnih gresaka,uhvatilo me je ovo hladno pice,pa drzi i ne pusta.
Sad sam dosao kuci da okupam,posto sam ugazio u necije s*anje,pa odoh nazad mojom paklenom masinom APN 7 pre svitanja,da dremnem bar malo.

A za ostale clanove foruma,ako ste voljni i u vasem kraju se ne organizuje protest,palite masine i dolazite u Novu Pazovu.
Veceras bese dobro,bilo je muzike,neka radodajka,sve u svemu OK.
Kosuticu,isteravaj 560 i pravac kod nas,neces mnogo gume poderati,a ni nafte potrositi.
A isto vazi i za Grunta,posto je najblizi od clanova foruma.
Usput,danas nam je svratio Miroslav Kis kada je bio na putu za Pancevo i pokupio nase predstavnike da idu sa njim.
Sve u svemu,u kontaktu smo sa vecinom,a udruzenja koja su ''odsecena'' mogu mi poslati poslati PP i razmenicemo brojeve predstavnika udruzenja.
:ppozdrav:
 
Ja danas idem kuci na jedini skup seljaka u mom kraju a to je kuvanje ovcijeg paprikasa i dani vinogradara gde sam pozvan ranije od ovih blokada. :osmeh:
Jesi zvao kolegu da pitas jesu nesto organizovali ?
260168_166904493377272_706509_n.jpg
 
Hahahahahaha,jesu organizovali,prezentaciju Lexiona na kojoj je bio sa sve tata Bajom,jbs da,ima covek,pa mu treba kanda znanja,da zna da ga ukljuci na upaljac kad lula zastopa. :haha:
Ma nema 'leba od njih i sad bih napisao jos nesto,ali bojim se da mi KR opet ne opali kaznene bodove,pa sta cu ondaK?! :sjasi:
 
Imas Branka da te brani. :osmeh:

A tako je delovalo optimisticki kad se setim 1 godine faxa i nas par drugara kako obilazimo blokade,dajemo podrsku,nocu trazimo slepe ulice po NSu da prodju traktori jer su glavne blokirane pa na kraju da ne kazem kur****.
 
A ko nas j*be kad nismo procenili dobru priliku da extra profitiramo.
Od tada,ni on,ni njegova porodica,a ni svi koji su prosperirali zahvaljujuci protestima za mene,a verujem i vecini normalnih ljudi ne vrede ni pisljiva boba,sto sam licno danas i rekao Kisu dok smo rucali,a on cuti uz smesak.
Opste poznato je postalo da imam petlju da kazem svakome svasta,sta god mislim,ma koliko godina imao,pa nek misli o meni sta hoce,a neka se on cese na drugom mestu,ne meni tu da prodaje neke price kako je tesko u poljoprivredi.
Ako je njima tesko,da Bog da bilo svima tako tesko.
A u drugu ruku,treba i razumeti,nece covek ove godine profitirati 500 000 e,vec samo 250 000 e,pa treba imati bar malo razumevanja.
Sve vratiti od cega su poceli,pa da vidim sada koliko si sposoban da uradis sa Ferdzom i 577DV.
Ako si mogao onda,hajde i sad stvori to isto bez protesta,pa cu u du*e da te ljubim ako uspes!
 
http://www.naslovi.net/2013-08-29/beta/blokada-luke-pancevo-nanosi-stetu-izvozu/6919203
Pa šta mi radimo na protestima i mi tražimo pravo na rad i da od tog mukotrpnog rada možemo i pristojno da živimo. Danas kreću nova grupa omladinaca iz Golubinaca a bilo bi poželjno da se priključe i ostali pa da se možemo malo menjati jer i mi imamo posla. Ali šta to vredi kad to mnogi negledaju tako kao mi već sede kući i prate sva dešavanja preko foruma i očekuju da se neko drugi zalaže i za njihove interese.A g-din Kiš nam je bio u poseti kao štoj je naš kolega to napomenuo i govori kako on nezna šta se tačno dešava pa se lično uputio u Pančevo, a čudno mi je to da nije podigao na noge svoj kraj.
 
Ajmo Somborci ima još mesta za traktore i sa druge strane puta,nemojte samo da žvalavite ovde po forumu da nema organizacije!
2vsoh1z.jpg
[/IMG]
16k2ku9.jpg
[/IMG]Dođite u Svetozar Miletić.
 
Evo ja se spakovao i idem da odradim celodnevnu smenu kod Dijamanta.Danas sastanak sa Rasimom Ljajićem.Čovek je otvoren za pregovore i da posreduje u formiranju cena.
 
Nazad
Vrh