Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ja koliko vidim ovde se krene u proteste cim jednom delu poljoprivrednika nesto ne odgovara. I normalno da nikada nece dobiti podrsku ostalih. Kada su protestvovali svinjari ostali su cutali, malinari isto. A svugde su problemi. Povrtari muku muce sa jeftinom robom, problemom uvoza. Takodje sa stokom su isti problemi.

Da bi se svi ujedinili neophodno je konstatovati koji su zajednički problemi i njih rešavati.
Cene proizvoda nisu zajednićki problem, a posebno ne cene pojedinačnih proizvoda.
Zamislimo proteste sa zahtevom "podignite cene svih poljoprivrednih proizvoda".
Bilo bi besmisleno jel da?

Mene, evo biću najuskeniji, baš briga koliko neko plaća suncokret jer suncokret niti kupujem niti prodajem.

Ako neko blokira put pa ja ne mogu svoje šljive da dovezem do kupca, već mi one propadaju na kamionu npr, suludo je očekivati da ja zarad neke kolegijalnosti podržavam one koji blokiraju put da bi bolje prodali svoj suncokret.

Dakle cene nisu taj segment koji može okupiti većinu seljaka, već nešto drugo.
A šta je to drugo, o tome treba razgovarati.
 
Nije vise veceras je otisao kuci traktorom ja ga licno video
vidim nema ga mislio sam da je otisao d ase presvuce i odmori .doslo je do onog sto oni i ocekuju pad optimizma danas su se ljudi poceli osipati jer nemaju informacije o desavanjima i smatraju da ih organizatori koriste.
Pocinjemo da gubimo .
A nismo svi pored kompa OMV ima wi-fi besplatan.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=08&dd=29&nav_id=747572

Ljudi su u pravu, rade i po suncu i po kiše, trude se da zaštite useve i od nevremena i od suše a onda ih onaj ko im cele godine obećava beneficije, kredite, gorivo, a ništa im neda još i ucenjuje sa otkupnim cenama da bi lagerovao jeftino a posle na zimu preprodao skupo izaradio nekoliko puta na seljačkom znoju. Svaka vlada se kune u poljoprivredu i govori da je to jedini izlaz iz krize a svake godine ista pesma isti odnos , sramota sramota sramota. Ja bih zamolio poljoprivrednike da se samo jednu godinu snadju da je izdrže a da ništa ne posade jednu godinu pa da vidimo kako će onda i vlada i politika i narod da reaguje na to.
(meda, 29. avgust 2013 10:42) # Link komentara

Ovaj komentar je sasvim na mestu stvarno sta bi bilo kad bi mi jednu godinu preskocili da sejemo ili sejati samo za sopstvene potrebe, dali bi tada drzava reagovala:sta:
 
banatski-paori.jpg

ako je u pregovarackom odboru ovaj sedi gospodin sa nase desne strane onda od toga nema nista to je licni priljatelj od naseg milog premijera Dacica zvanog kofer. On mu dolazi na slave itd... To moze da potvrdi kolega Diklofen koji se isto zna sa doticnim sedim gospodinom posto su iz istog mesta.

upravo tako. Gospodin , jedan od sitnih paora kome je lopovska drzava omogucila da preko noci pokupuje masine od 100tine hiljada € i koji se tu bori samo za licni interes. Muka mi je vise od takvih koji misle da samo oni treba da rade stotine i hiljade hektara i da samo njihovoj porodici treba a ne i drugima, koji nabijaju cenu zemlje i arende jer im je to politika dozvolila i omogucila a sitniji poljoprivrednici treba da propadnu ili da prezive jedva ako se , mos misliti, neko od ovakve gospode smiluje paprepusti koji hektar
 
Kad je sloba o tome pricao slobu su izbacilu.kad je sloba rekao da dobiju dinar vise kako bi nas lakse pojeli slobu su izbacili.
 
Nazad
Vrh