Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Bacvani ustanite , ne cekajte vase ispolitizovane vodje da kazu " AJMO " .. Buducnost vam nisu oni !! Zar nam je dosta 10 din kukuruz , soja 36 din , skup ( los ) dizel itd itd ...
 
Danasnji pregovori su propali.
Ostaje nada da ce u ponedeljak biti vise srece.
Ljudi,dodjite,podrzite proteste.
Dodjite traktorima,kolima,motorima,biciklima,pesaka...dodjite da nas bude sto vise,na ovome se ne moze zavrsiti!
 
Suncokret se nesmetano prima i pretovara u silosu Žitoprodukta u Zrenjaninu.Jedni kamioni ga dovoze pa se zatim puni u druge i odvozi u luku Novi Sad.Kipuje se direktno na barže.Ništa nismo uradili ako to ne zaustavimo.
 
Ja iam teoriju,, mozda gresim, da je Vucic pozvao sve preradjivace i rekao im da od svakog poljoprivrednog poizvoda koji otkupe u drzavnu kasu moraju ubaciti po neki procenat. Za suncokret 5 din/kg, soju 5 din/kg, kukuruz 5 din/kg, psenicu 5 din/kg, jer budzet nema odakle da se puni. Predpostavljam da im je to rekao i sterao ih napolje iz kancelarije, mozda cak i bukvalno. Otkupljivaci stace drugo nego nama nize cene jer i oni moraju nesto da zarade.
Kaze Vucic da je ovo berzansko ponasanje, pa gospodine Vucicu kakvo je ovo berzansko ponasanje kad je razlika u cene naspram berze u Budimpesti nekoliko dinara. Da li to znaci da su nasi poljoprivredni proizvodi sugavii da nezmo da radimo pa ste zato doveli Al Dahru jer ce oni proizvoditi kvalitetniju GMO hranu. Gospodine Vucicu hoce te da kazete da je nas narod neradan i nesposoban, pa ko je ovu drzavu toliko puta izgradio i podigao, da niste mozda vi gospodine Vucicu.
Ovo je vredjanje sopstvenog naroda, a to nikad nije dobro i kad tad platite za ovako nesto.
 
Poslednja izmena:
aj i ja da kazem nesto po meni je najpostenije da se ako vec nemoze da se podigne otkupna cena proizvoda zbog te ekonomske krize nek se onda i cena krajnjih proizvoda prepolovi (hleb,zejtin...)pa da onda stvarno svi podelimo taj teret te krize i podjednako pomognemo da se pregura
 
Ja iam teoriju,, mozda gresim, da je Vucic pozvao sve prepadjivace i rekao im da od svakog poljoprivrednog poizvoda koji otkupe u drzavnu kasu moraju ubaciti po neki procenat. Za suncokret 5 din/kg, soju 5 din/kg, kukuruz 5 din/kg, psenicu 5 din/kg, jer budzet nema odakle da se puni. Predpostavljam da im je to rekao i sterao ih napolje iz kancelarije, mozda cak i bukvalno. Otkupljivaci stace drugo nego nama nize cene jer i oni moraju nesto da zarade.
Kaze Vucic da je ovo berzansko ponasanje, pa gospodine Vucicu kakvo je ovo berzansko ponasanje kad je razlika u cene naspram berze u Budimpesti nekoliko dinara. Da li to znaci da su nasi poljoprivredni proizvodi sugavii da nezmo da radimo pa ste zato doveli Al Dahru jer ce oni proizvoditi kvalitetniju GMO hranu. Gospodine Vucicu hoce te da kazete da je nas narod neradan i nesposoban, pa ko je ovu drzavu toliko puta izgradio i podigao, da niste mozda vi gospodine Vucicu.
Ovo je vredjanje sopstvenog naroda, a to nikad nije dobro i kad tad platite za ovako nesto.

Potpuno ispravna teorija.Sad se samo diže prašina.
 
Ako nista drugo a vi probusite gume sleperima koji voze suncokret i soju pa da vidimo kako ce onda da voze,to treba uraditi i policiji posto brani lopove umesto da bude uz postene gradjane.
 
nek se onda i cena krajnjih proizvoda prepolovi (hleb,zejtin.
Ovde negde je rešenje.
A da bi se to dogodilo moraju se rasteretiti oni koji proizvode hleb i zejtin, tj moraju im se skinuti nameti koje im je država nametnula.
A to onda znači manje para u budžetu, a to opet znači da nema subvencija ni ovolikih a kamoli evropskih.

Nego, ne znam da li neko prati, ali novi ministar privrede, Saša Radulović, već godinama zagovara upravo tu politiku, politiku koja između ostalog podrazumeva i ukidanje subvencija seljacima.
Vučić to naravno zna, i kao takvog ga je izabrao za ministra.
Govori li to nekome nešto?

Možda će ovim protestima (koji naravno nisu autohtono seljački , već debela režija moćnijih) neki seljak nešto i profitirati, ali niti je to ikome spas niti se tako rešavaju pravi problemi.

Ali onaj ko misli da će ovako svoj problem da reši neka mu je sa srećom
 
ПО свему судећи, ми смо у великом проблему, нико није на нашој страни, сви национални медији заташкавају протесте, то није нигде важна тема за њих нити ударна вест. Изгледа да без тоталне блокаде путева нико ко води ову државу неће да се призове памети. <
Што је још горе проблеми са субвенцијама следеће године тек долазе. Мора да се направи добра организација пољопривредника у целој земљи да би стали на реп свим овим пропасницима који уништавају пољопривреду.
 
jako je zanimljivo to sto se jako malo govori o protestima,gotovo kao da ih i nema ...Cak ni b92 nije nesto aktivan...
smrdi nesto jako
 
Apelujte na ostale da se priključuju.Samo povećanje traktora i radikalizacija protesta može uroditi plodom.Pokušali su u Dijamant uvući voz sa cisternama punim ne rafinisanog ulja.Došla čak i gospoda iz Železnica Srbije.Tražili intervenciju policije.I na kraju nisu smeli da pipnu traktore ni jedni ni drugi.A mi sve to lepo gledali iz debele ladovine uz ladnu kolu i pivo.E bilo mi drago kad sam video da u nečemu možemo uspeti kad smo složni.
Samo da im sutra zatvorimo Žitoprodukt i neki magacin u Mihajlovu.Ima da im **greška žvaće gaće.
 
ddanasnje blokade kod nadvoznjaka. ispred nas su crepajci i glogonjci, iza nas su padinci i jabucanci..... vratio sam se pre 30 min,kasnije idem da dezuram nocu,,,imamo dobru saradnju sa policijom,a ljudi ugavnom nisu razumni kad smo mi upitanju.
30082013300.jpg
30082013301.jpg
[video]http://www.dodaj.rs/f/3T/Zo/5KNaa26/30082013302.jpg[/video]
30082013302.jpg
 
Sramota,upuvani Vucic i Toma su znali pred izbore da dolaze u Vojvodinu i miluju nase krave i ovce i da se slikaju sa postenim seljakom a sad kad su se docepali vlasti boli ih uvo i za nas i nase probleme i muke.
 
Ja iam teoriju,, mozda gresim, da je Vucic pozvao sve prepadjivace i rekao im da od svakog poljoprivrednog poizvoda koji otkupe u drzavnu kasu moraju ubaciti po neki procenat. Za suncokret 5 din/kg, soju 5 din/kg, kukuruz 5 din/kg, psenicu 5 din/kg, jer budzet nema odakle da se puni. Predpostavljam da im je to rekao i sterao ih napolje iz kancelarije, mozda cak i bukvalno. Otkupljivaci stace drugo nego nama nize cene jer i oni moraju nesto da zarade.
Kaze Vucic da je ovo berzansko ponasanje, pa gospodine Vucicu kakvo je ovo berzansko ponasanje kad je razlika u cene naspram berze u Budimpesti nekoliko dinara. Da li to znaci da su nasi poljoprivredni proizvodi sugavii da nezmo da radimo pa ste zato doveli Al Dahru jer ce oni proizvoditi kvalitetniju GMO hranu. Gospodine Vucicu hoce te da kazete da je nas narod neradan i nesposoban, pa ko je ovu drzavu toliko puta izgradio i podigao, da niste mozda vi gospodine Vucicu.
Ovo je vredjanje sopstvenog naroda, a to nikad nije dobro i kad tad platite za ovako nesto.

Znam da si duge političke orijentacije ali sada već pišeš nebuloze,oduzmi od berzanske cene 5 dinara pa dodaj prevoz I zaradu naših izvoznika I vidiš da Vrčko nije tražio 5 dinara ,verovatno samo 2 dinara:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ako nista drugo a vi probusite gume sleperima koji voze suncokret i soju pa da vidimo kako ce onda da voze,to treba uraditi i policiji posto brani lopove umesto da bude uz postene gradjane.

Što se ti ne pridružiš kada imaš takve progresivne ideje?
 
Mozda sam pretera sa 5 dinara, ali ja ne bih radio za 2 sigurno :)
Politicka opcija u ovom slucaju uopste nije bitna, a niste ni pogodili gosn talianu :) , ovde se radi o zdravom razumu. To je ono sto gospodinu prvom podpredsedniku ocito u ovom momentu fali.
 
Nazad
Vrh