Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Пољопривредници Банатске Асоцијације који су у претходним годинама у више наврата изигравани од стране власти су одлучили да са својом механизацијом и даље наставе блокаду прерађивача и откупљивача који су изашли пред пољопривреднике са изузетно нереалним ценама и стрпљиво ће чекати уговорен пријем код Првог Подпредседника Владе господина Вучића који је заказан за понедељак 2 септембар у 9 часова.До тог периода пољопривредници Банатских Паора неће блокирати ниједну саобраћајницу како не би ометали недужне грађане и изазивали њихов гнев.
Услучају да се у понедељак не постигне ваљан договор са господином Вучићем пољопривредници ће бити приморани да своје незадовољство искажу на радикалнији начин о чему ће се накнадно договорити .
Такође обавештавамо како јавност тако и органе реда да се због великог незадовољства пољопривредника који су у протесту и великог броја ратара појавили и провокатори постављени од стране прерађивача и откуљивача који желе да злоупотребе незадовољство пољопривредника и да испровоцирају инцидентне ситуације па и провокацију органа реда.Уколико се појави на терену евентуално таква ситуација Банатски Паори се од тога ограђују сматрајући да свако одговара за своје поступке јер на пружену руку од стране господина Вучића прави пољопривредници неће одговорити провокацијом у виду ометања грађана и непоштовањем воље да се на решавање проблема пољопривреде одговара провокацијом.

ПРЕДСЕДНИК
БАНАТСКЕ АСОЦИЈАЦИЈЕ ПОЉОПРИВРЕДНИКА
БАНАТСКИ ПАОРИ
Дипломирани инжењер пољопривреде
Јан Хусарик

Otom potom,neznam ko ce da nas spreci ako budemo hteli da blokiramo puteve.Da nece mozda ona dvojica,cata i onaj Mik?

- - - - - - - - - -

posla murija iz unutrsnjosti ka beogradu,pricao pre pola sata sa njima iz majdanpeka d.milanovca i celog okruga sakupljaju se u boru i odatle autobusima za bg.Izdrzite i isterajte stvar do kraja
Uvek je dolazila murija iz svih krajeva,nista to nije novo.
 
Danas se blokiraju veci otkupni centri
Viktorijini silosi u Crepaji i Granexportovi u Kovacici. Takodje pojacava se pritisak na Dijamant i pruza im se bezrezervna podrska.
Molim sve ucesnike protesta da budu sto obzirniji prema obicnim gradjanima, oni su obicni pacenici kao i mi. Takodje molio bih ucesnike da se uzdrze od alkohola i tako izazovu nepromisljene korake.
 
Nemojte stvarati neslogu među nama.
Zoran Sefkerinac ni u jednom momentu ovih protesta nije radio niti izjavio ništa što nije bilo dogovoreno.Čovek je izveo više traktora nego što se mislilo.
Što se tiče dolaska paorpaora i njegovih kod Dijamanta nemam šta zameriti.Još manje imam nešto protiv Lambete.On je po meni jedan od retkih kojeg do sada nisu uspeli da korumpiraju i ucene.
Samo izlazite,obilazite jedni druge jer sad je podrška jako bitna.Nema građanina koji je juče prošao pored nas ,a da nije dobacio nešto kao podršku ovim protestima.Vreme nam ide na ruku.

Evo dela članka iz Kurira:
Saobraćaj na putu od Zrenjanina prema Srpskoj Crnji i Vršcu na raskrsnici kod "Dijamanta" reguliše saobraćajna policija i do sada nije bilo nikakvih incidenata, izuzme li se dolazak traktora iz Perleza i Jaše Tomić pred ulaz u poslovnu zgradu Fabrike, pored zvaničnog obezbeđenja.

Došlo obezbeđenje iz Beograda i sa par vozila će da nas zaustave.E znate kad nikad.Dobro su i prošli da neko nije zgažen i pretučen.



 
Poslednja izmena:
tako je bilo i kod nas u Vrscu,svaki gradjanin koji je prosao centrom i video nas sa traktorima,samo delio reci hvale i podrske. svi u ovoj zemlji zive lose,ne samo poljoprivrednici. Trebaju svi da izadju na ulice da se pokaze nezadovoljstvo. zamolio bih one koji ove proteste komentarisu: (mene ne interesuje protest,ja nemam suncokret,nema od ovog nista,necete da postignete nista) da uopste ne prisustvuju ovom forumu,jer samo hlade ljude koji su resili da nesto postignu.
 
Nema tu hladjenja, ako ovo neizguramo mozemo samo mirno da cekamo da popisivaci iz banke ,zadruge dodju po svoje,. a deca da ostanu bez dinara do novog roda a onda ce nas ponovo izvozati i opet lipsi magarce do zelene trave. danas u 8 h predati zahtevi vladi ako nebude odgovora krece se u blokadu puta Pancevo Beograd na 3sata kako je zakonski dozvoljeno .Tako da je pomoc u Pancevu najpotrebnija molimo ljude izadju da bi videli ozbiljnost i istrajnost.
 
U potpunosti podrzavam svakog ko se bar malo trudi da donese boljitak u ovoj proizvodnji pod vedrim nebom.Ne dajte samo ubacenim elementima da nas razjedine.Pozdrav.
 
Ljudi kako je moguce da se bunite za cene psenice ,kukuruza i suncokreta a soju niko ne spominjete !! Pa i soja ima malu cenu ( 35 dinara za kilo) !!!!!!!!!
Trazite i vecu cenu za SOJU .
 
Sveka cast ljudi samo napred. Somborci nista a?
Nije baš ništa,dogovori su bili u toku,Mi Čonopljanci se upravo okupljamo ispred kafane "Tiha noć" i krećemo u Svetozar Miletić tamo će biti skupljanje u centru sela na semaforu.Ako dođe do radikalizacije protesta najverovatnije će se blokirati put Sombor-Subotica,pa eto ovom prilikom pozivam i tebe da dođeš i povedeš još neke kolege.Poziv važi i za sve ostale Čonopljance članove foruma kao i članove foruma iz ostalih okolnih sela Somborske opštine. Dođite u Svetozar Miletić u što većem broju,što nas je više biće nam lakše.Odoh ja... poz.
 
Cujem da ovaj novi ministar finansija oce da ukine subvencije poljoprivrednicima,i to vam je jos jedan razlog za proteste!
 
Sta se desava sa sremcima iz opstine sremska mitrovica i okoline???Nigde nikog nema,kao da im odgovaraju cene... ili nemaju kuci televizor da vide i cuju kako se ljudi bore...Neka neko javi ako se krece negde na sid ili bilo gde ja sam spreman...
 
Mi smo na izlazu iz Nove Pazove,kod vojnog aerodroma Batajnica.Danas cemo najverovatnije blokirati stari put BG-NS,posto ne mozemo dalje.
Ja trenutno nisam tamo,sinoc sam se vratio,ali sada opet idem.
 
Nazad
Vrh