Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mislim nemam reci serem se u celu opstinu. Svaka ti cast Marko.
 
Sa danasnjih blokada Pancevo
Bolje da nisam gledao ovaj snimak.Pritisak mi skocio na 300.Jebala ih Asocijacija Banatski Paori,to je privatna asocijacija Novoseljana,Padinaca i Kovacicana.
Djoker kako se ponasa Sefkerinac,jel glumi nekog baju tu?Je..cemo mu mater sutra kad dodjemo,bice manji od makovog zrna.

Ovde je na ovom snimku od 2:11 min do kraja pola laz.I vise od pola.
 
[h=1]SUTRA JOŠ 250 TRAKTORA NA PROTESTU[/h] kategorija Agroekonomija | 28.08.2013 | komentara (0)

Sutra u 12:00 iz Bavanišat ka Beogradu kreću poljoprivrednici Gaja, Kovina, Deliblata, Skorenovca, Pločica… dok iz Crepaje takođe u 12:00 kreću poljoprivrednici Padine, Dobrice, Samoša… kako bi se priključili protestu poljoprivrednika koji je počeo danas oko 9:00 časova. Kako saznaje sajt Znanje na poklon, kao podrška i pojačanje krenuće preko 250 traktora. Očekuje se da paori, koji učestvuju u protestu, sutra odnesu i predaju svoje zahteve Ministarstvu poljoprivrede i Vladi Republike Srbije. - Srpsku poljoprivredu može spasiti jedino paorska sloga i razumevanje države. Trenutno nema ni jednog ni drugog. Zato pozivam seljake da se ujedinimo i izborimo za opstanak, a državu da nam u tome pomogne. Nažalost, u Srbiji postoje tri vrste udruženja poljoprivrednika, naši, vaši i njihovi. Ne mogu ljudi koji sede kod kuće i smišljaju kako da se ubace u neki pregovarački tim, a osim toga i ne bave se poljoprivredom, da zastupaju srpskog seljaka, oni čak i ne učestvuju na protestima. – izjavio je za sajt Znanje na poklon Miroslav Grubanov, predsednik Udruženja poljoprivrednika Paori iz Crepaje.
 
Za sutra je organizovana protestnavoznja traktora poljoprivrednika sateritorije opstina Pozarevac Malo Crnice Smederevo sa ciljem da se dapodrska kolegama u vojvodini.Ljudi izadjute u sto vecem broju.
 
Sto se tice vas iz Backe,svaka cast sto ste dosli,niko vas nije popreko gledao.
Dosli ste da pomognete sebi,nama i drugima...ma,svima koji su nezadovoljni cenama.
Mozda su popreko gledali vaseg "vodju" (druga slika,drugi tip sa leve strane) u kosulji koji je 157 puta pomenuo da njemu niko zahtev nije predao i da on ne zna sta da radi i stvarno je delovao kao da mu nije drago sto je do protesta doslo.
U Backoj nema suncokreta,al ima kukuruza,soje...sutra - prekosutra ce hteti da protestvuje zbog niskih cena pomenutih proizvoda.
Zato treba svi da se ukljuce,da se ujedinimo i da istrajemo u zahtevima.
Blokade ce biti dok se ne ispune zahtevi,makar i dva meseca cekali,pa ko duze izdrzi , mi ili lopovi.
Sa vremena na vreme posalje se bezuspesno po neki "insajder" da malo minira situaciju sa "predlozima" al niko vesla nije sisao.
Ajmo Melencani i Elemirci (mislim na postene poljoprivrednike,nikako ne na "biznismene" koji su preko noci dosli do hiljade i hiljade hektara) ,danas vas/nas je bilo najmanje.
Nemojte samo po kafanama kukati nego dodjite na puteve i ne mislite da ima budala koje ce protestvovati za vas i umesto vas,nego dodjite i podrzite proteste ukoliko ste nezadovoljni kao sto tvrdite,sto je i tacno,jer ne moze niko normalan da bude zadovoljan trenutnom situacijom.
Becejci bi mogli da se ukljuce isto.
Zadovoljan sam odzivom,svaka cast,idemo dalje.
Korumpirani mediji bi mogli da se potrude da bar malo realnije,vernije i istinitije prenose sliku protesta.
imag0411.jpg

imag0414.jpg
 
Nemam pojma sta vise da kazem,izgleda ovi iz vlasti razumeju samo silu i dok se to ne dogodi pravice nas glupacima. Kaze taj gospodin visoki funkcioner drzavni sekretar poljoprivrede ili sta vec da ce oni pomoci kako god mogu ali da ne mogu da uticu na cene, a prosle godine su to itekako naravno u interesu gradjana uradili tako sto nama zabrane izvoz sirovine tj suncokreta,soje,s repe itd. i skinu nam cene a monopolistima naravno omoguce izvoz ulja, secera,sojine sacme,prekrupe. Da nije zalosno bilo bi smesno izgleda ovo ne vodi ka dobrom mislim da su preterali.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije on nas vodja, jer nismo mi stado ovaca pa da nas bilo ko vodi. On je samo dosao jer je pozvan da dodje od vasih ljudi. Ovde svako, mislim kod nas, se bori za sebe i za svoja prava i bolje sutra i ne moze niko nikog da natera na nesto.
Necu nikog da branim ili kudim , ali taj nas "vodja" kako ga ti zoves nije sigurno dosao da vas hladi ili radi protiv vas.
Sto se tice zahteva koje spominjes nama, pa i njemu, niko nije dao bilo kakve konkretne zahteve upucene sa vase strane uljarama. Mi nismo nista drugo hteli ni zeleli nego da se sa nekim od vas dogovorimo i probama da iskordinisemo i usaglasimo zajednicke stavove jer moras se sloziti nije samo problem cene suncokreta. To je bila nasa jedina ideja danas i zato smo prevalili 200 km, a ne da probamo da podrivamo.
Odgovorno tvrdim da to nije nicija idelja ni zelja bilo koga od nas iz opstine Backa Palanka pa ni naseg "vodje".
 
E bas lepo.
Naravno da cena suncokreta nije jedini problem.
Problem je cena svih nasih proizvoda,subvencije,nacin kupovine goriva,svake godine sve skuplja proizvodnja,visoke kamate...sve je problem i zbog svega toga smo tu.
Samo napred,do ispunjenja zahteva!
SVI ZAJEDNO!!!
 
Bolje da nisam gledao ovaj snimak.Pritisak mi skocio na 300.Jebala ih Asocijacija Banatski Paori,to je privatna asocijacija Novoseljana,Padinaca i Kovacicana.
Djoker kako se ponasa Sefkerinac,jel glumi nekog baju tu?Je..cemo mu mater sutra kad dodjemo,bice manji od makovog zrna.

Ovde je na ovom snimku od 2:11 min do kraja pola laz.I vise od pola.
sta se guzi sefkerinac,gde je bio prosle proteste kad su petrovic i zuti bili na vlasti.??Secate se tada koliko je malo bilo ljudi,a sada su tu evo ih...Kad bolje razmislis ovi iz viktorije i ostalih firmi (DEMOKRATSKE STRANKE)KAO DA SU NAMERNO DALI TAKO NISKU CENU DA BI BILI KIVNI NA VLADU ...KAO DA IM JE TO INTERES....DA POKAZEMO NEZADOVOLJSTVO....ALI PRAVI POTEZ JE NE DA BLOKIRAMO SAMO TE NJIHOVE FIRME NEKO DA ULETIMO U NJIH...DOBRO SVI ZNAMO KAKO SU IH KUPOVALI I ODAKLE IM PARE..
 
Пољопривредници Банатске Асоцијације који су у претходним годинама у више наврата изигравани од стране власти су одлучили да са својом механизацијом и даље наставе блокаду прерађивача и откупљивача који су изашли пред пољопривреднике са изузетно нереалним ценама и стрпљиво ће чекати уговорен пријем код Првог Подпредседника Владе господина Вучића који је заказан за понедељак 2 септембар у 9 часова.До тог периода пољопривредници Банатских Паора неће блокирати ниједну саобраћајницу како не би ометали недужне грађане и изазивали њихов гнев.
Услучају да се у понедељак не постигне ваљан договор са господином Вучићем пољопривредници ће бити приморани да своје незадовољство искажу на радикалнији начин о чему ће се накнадно договорити .
Такође обавештавамо како јавност тако и органе реда да се због великог незадовољства пољопривредника који су у протесту и великог броја ратара појавили и провокатори постављени од стране прерађивача и откуљивача који желе да злоупотребе незадовољство пољопривредника и да испровоцирају инцидентне ситуације па и провокацију органа реда.Уколико се појави на терену евентуално таква ситуација Банатски Паори се од тога ограђују сматрајући да свако одговара за своје поступке јер на пружену руку од стране господина Вучића прави пољопривредници неће одговорити провокацијом у виду ометања грађана и непоштовањем воље да се на решавање проблема пољопривреде одговара провокацијом.

ПРЕДСЕДНИК
БАНАТСКЕ АСОЦИЈАЦИЈЕ ПОЉОПРИВРЕДНИКА
БАНАТСКИ ПАОРИ
Дипломирани инжењер пољопривреде
Јан Хусарик

 
Poslednja izmena:
eto ih svi ti kojima nije do cena niti bilo cega vec samo obicna politicka igrarija DSa,isto je bilo i sa alfatoksinima ...TO SVE ONI RADE,A OVAKVE KAO OVAJ SA KACKETOM TREBA OTERATI U P ...MATERINU
 
Slobapatrola

Nece Sefkerinac jos dugo da se guzi tu,kad budemo stigli mi i vasi Crepajci zavrsio je svoje izlaganje.
 
Poslednja izmena:
posla murija iz unutrsnjosti ka beogradu,pricao pre pola sata sa njima iz majdanpeka d.milanovca i celog okruga sakupljaju se u boru i odatle autobusima za bg.Izdrzite i isterajte stvar do kraja
 
Nazad
Vrh