Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ma ne odgovara ovo ni Vladi.Ja sam trebao ove godine graditi hangar,kupiti sejalicu,prskalicu.....od toga ništa.Znači državi nema poreza,a proizvođačima takođe ništa.Takvih kao ja je sigurno 90% pa vi vidite koliko država tu gubi.Pa onda kad pogledamo da ćemo manje ulagati u proizvodnju i samim tim imati iduće godine manji rod ipak je to problem malo većih razmera.Mislim da država jako mnogo gubi,a da nije ni svesna.
 
Sto se kaze gde smo bili nigde , sta smo radili - nista ! U prevodu , jbg narode tako je kako vam je snadjite se !


„Јуче је исплаћено преко 900 милиона заосталих субвенција што чини највећи проценат исплаћених субвенција у пољопривреди у региону. Сјајна вест за нашу пољопривреду, а не само за ратаре, је да смо уз подршку првог потпредседника Владе Александра Вучића, покренули иницијативу да Србија, као и наше колеге из Хрватске, поднесе захтев да осам година после уласка наше земље у ЕУ, странци не могу да купују пољопривредно земљиште у Србији“, казао је Голубовић.

Oдржaн сaстaнaк представника Министарства пољопривреде и „Банатских паора“
22.08.2013.

„Било је доста тема али задовољани смо одржаним састанком. Конкретно, сходно обећању, све што је договорено на састанку са првим потпредседником Владе Александром Вучићем, испоштовано је“, рекао је државни секретар Данило Голубовић након одржаног састанка са представницима Удружења пољопривредника „Банатски паори“.

„Јуче је исплаћено преко 900 милиона заосталих субвенција што чини највећи проценат исплаћених субвенција у пољопривреди у региону. Сјајна вест за нашу пољопривреду, а не само за ратаре, је да смо уз подршку првог потпредседника Владе Александра Вучића, покренули иницијативу да Србија, као и наше колеге из Хрватске, поднесе захтев да осам година после уласка наше земље у ЕУ, странци не могу да купују пољопривредно земљиште у Србији“, казао је Голубовић.

„Такође, договорено је да ћемо дати списак јавних складишта паорима где наши пољопривредници могу да складиште своју робу и на тај начин побољшају пласман својих производа на тржишту“, додао је он.

Голубовић је такође нагласио да је у сарадњи са колегама из Министарства трговине, урађено преко 1.260 контрола поштовања Уредбе за производњу хлеба „Сава“, и да је том приликом утврђено 74 неправилности, да су поднете пријаве и дат налог да се неправилности отклоне.

„Заједничком акцијом Министарства пољопривреде, Министарства трговине и Комисије за заштиту конкуренције, испитаће се постојање монопола у промету репроматеријала и код откупа сировина и посебно код, како смо и добили наговештај представника удружења „Банатски паори“, „зеленашких радњи“ на терену. Све што будемо уочили благовремено ћемо објавити. Сви који буду кршили закон, биће санкционисани.“, изјавио је Данило Голубовић.

Такође, министарства пољопривреде и трговине покренуће иницијативу да се откупи додатних 100 хиљада тона пшенице рода 2013. године под истим условима под којима је откупљено претходних 60 хиљада тона, рекао је Голубовић уз напомену да ће ова иницијатива бити предата новом министру финансија на разматрање.

Говорећи о цени уљарица, Голубовић је истакао да су колегама паорима дате конкретне цене сунцокрета и соје у региону, што је сада највећа бољка за њих, и видело се да су цене приближно исте. Надамо се да ће индустрија уља у складу са нижим ценама сировине које ће откупљивати ове године, пласирати финални производ у малопродају по ценама нижим за проценат умањења цена које су имали при откупу сировине. На тај начин наши потрошачи имали би уље по нижим ценама.

„Убеђен сам да ће овакав интерактивни однос кабинета и наших пољопривредника и убудуће дати добре резултате. Договорено је да ћемо се састајати једном месечно са свим пољопривредним удружењима где ћемо моћи да се узајамно информишемо о проблемима како би их решавали на прихватљив начин. Сви закони Министарства пољопривреде као и Стратегија пољопривреде чији коначан нацрт очекујемо у октобру, биће презентовани јавности кроз јавну расправу. Таквом сарадњом проналазићемо најбоља решења“, закључио је Голубовић.

Видео изјаве државног секретара Данила Голубовића можете преузети са сајта www.infobiro.tv.
 
Poslednja izmena:
samo da dodam i tek kakve veze ima beograd sa niskom cenom nasih proizvoda( psenice ,suncokreta) vlada se nalazi u beogradu ako se nevaram i njih interesuje samo sta se radi po beogradu ( beogradska hronika dobro jutro beograde itd..) bas me zabriga, vlasti nismo zanimljivi u smilsu da nam obezbede fer uslove trgovine, prepusteni smo monopolskom surovom kapitalizmu ,pa kada nama sada slobodno mogu reci otimaju po ovim cenama ne bi se ja ni ljutio kada bi i ovim kupcima monopolistima udarili porez na ekstraprofit realno bar 80% i pri tome bi oni imali zarade minimalno 10-15% za razliku od nas koji ili smo na nuli ili u gubitku

- - - - - - - - - -

da s enadovezem i finalni prozvod u reciprotetu sto bi rekao golubovic tj, potvrdio ono sto sam ja pisao predhodnih postu
zito 2012 cena 28-29 din hleb 50 dinara zito rod 2013 cena 15-16 dinara cena hleba moral bi biti po toj logici 25-30 dinara maksimalno ( da napomenem 1 kg zita =1400gr hleba (voda kvasac )
suncokret rod 2012 cena 54-57 dinara litar ulja 160-180 dinara suncokret rod 2013 cena od 20 do daj boze 30 kako je krenulo litra ulja 80-90 dinara nebi smelo biti skuplje jer i nisu platili skupo sirovinu .
ali nelipsi magarce do zelen trave od toga nema nista jasno se vidi iz primera ko tu ima zaradu do 100% i preko toga sto bi nas narod rekao dinar na dinar a bez ijedne ulozene pare Monopolski otkpljivaci i preradjivaci uljajice i velika skladista Mlinska industrija
 
Evo do sad gledao na KLASIKTV kako su Hrvati prosli na blokadama,sjedinili se i vozili po 10-12h da dodju do zagreba a kad tamo kurci**. Sa pregovora izaslo par ljudi i kazu sve je reseno kad su seljaci pitali sta to sve ono nista najjaca stavka je bila da je zabranjen uvoz mlecnih preradjevina,cena psenice ce biti resena "od nedelje..." jedino su za mleko nesto resili,ostale koji proizvode meso,voce i povrce niko nije ni spomenuo.
Dzaba im sto su u EU kad kasne za nama 2 godine,tako su nas izradili 2011-te.
 
vlast je u beogradu a tajkuni uglavnom u vojvodini :sta:
Bravo majistore ubo si za 10....Sad kad bi poceli redati imena koliko je ko zemlje prisvojio i prikupio...A tek gazda Kole,zar mislite da mu pokrajinska vlada ili New Now nesto otezavaju ili mu rasipnicki daju...A tek Vrebalov sa pretnjama Ubicu te kao kera,eee potpresednik vlade u Novom Sadu a takve recenice....Ta prica o BG je davno izlizana,kriv je SELJAK STO JE NESLOZAN...Da smo malo kao Grci,eee gde bi nam kraj bio...Tamo bre smanje platu 5e oni im sruse kvart grada...
 
samo da dodam i tek kakve veze ima beograd sa niskom cenom nasih proizvoda( psenice ,suncokreta) vlada se nalazi u beogradu ako se nevaram i njih interesuje samo sta se radi po beogradu ( beogradska hronika dobro jutro beograde itd..) bas me zabriga, vlasti nismo zanimljivi u smilsu da nam obezbede fer uslove trgovine, prepusteni smo monopolskom surovom kapitalizmu ,pa kada nama sada slobodno mogu reci otimaju po ovim cenama ne bi se ja ni ljutio kada bi i ovim kupcima monopolistima udarili porez na ekstraprofit realno bar 80% i pri tome bi oni imali zarade minimalno 10-15% za razliku od nas koji ili smo na nuli ili u gubitku

- - - - - - - - - -

da s enadovezem i finalni prozvod u reciprotetu sto bi rekao golubovic tj, potvrdio ono sto sam ja pisao predhodnih postu
zito 2012 cena 28-29 din hleb 50 dinara zito rod 2013 cena 15-16 dinara cena hleba moral bi biti po toj logici 25-30 dinara maksimalno ( da napomenem 1 kg zita =1400gr hleba (voda kvasac )
suncokret rod 2012 cena 54-57 dinara litar ulja 160-180 dinara suncokret rod 2013 cena od 20 do daj boze 30 kako je krenulo litra ulja 80-90 dinara nebi smelo biti skuplje jer i nisu platili skupo sirovinu .
ali nelipsi magarce do zelen trave od toga nema nista jasno se vidi iz primera ko tu ima zaradu do 100% i preko toga sto bi nas narod rekao dinar na dinar a bez ijedne ulozene pare Monopolski otkpljivaci i preradjivaci uljajice i velika skladista Mlinska industrija
Nezanima me toliko kolika će cena hlebu, mleku, ulju biti ove godine zanima me kolika će cena biti veštaku, hemiji, semenu, gorivu koliko će država davati subvencije, dali će i one pratiti "svetsku berzu"
 
Ove budalaštine što je izrekao Golubović su gomile smeća koje može da priča svojim rodjacima i komšijama. Kad se kreće sa protestima? Ne mora nužno traktori i blokade bolje vozovima, autobusima i automobilima neka ponese ko šta ima od kuka i motika pa za Beograd.
 
U filmu "Mi nismo andjeli" Nikola Kojo kaze nesto kao-mi srbi imamo u svom genetskom kodu ljubav prema novcu,mitu,izdaji...I to je izgleda to rodjaci...genetski smo usrani...
 
jeb.s drzavu kada ja moram da blokiram put zarad svojih parva . drzava tj ministarstvo treba da ima garantovanu minimalnu cenu proizvoda , ministarstvo poljoprivrede i robne rezerve zato i sluze
 
prvo sam jednom,ovde negde na forumu rekao da cemo proci kao grcka (i hocemo pitanje je dana) a onda sam bio za to da se protestuje i isao u bg ali zakasnio na proteste. Pa sam onda izjavio da vise necu u ovoj temi da komentarisem jer se nerviram kad vidim ovoliku nepravdu a sad bi rekao da dok ne prodjemo kao egipcani (mislim na onakve pobune ili gradjanski rat) nema ovoj zemlji boljitka... ne nije Milosevic kriv mi smo g....
 
Nazad
Vrh