Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Lepo, skupe se ljudi odrede cenu suncokreta, kako bih oni mogli lepo da zarade i čik neka neko plati više a za seljaka nema veze on je ipak samo seljak. Ovo je mozda 5 sek. do 12 da se nešto promeni ili seljaka neće biti. Uništili su poljoprivredne kombinate da bih je jeftino prodali sada uništavaju seljake. Narode probudite se uskoro će biti kasno !
 
Dali ima nekih nagoveštaja da će biti protesta ili ćemo naše polj. proizvode i dalje poklanjati uz malu nadoknadu za repromaterijal ?
 
163528144914685641582879.jpg
 
Nema ko cega da se plasi,sem njih,sem ekipe koja nam kroji kapu koja prokisnjava!
Oni treba da se boje da ne bude kao u Egiptu!
Ovo vise nije normalno.
Ici cu na proteste,makar me priveli,posto ovaj trenutni zivot koji zivimo nije bolji od zatvora,a u pomenutom objektu bi trebali oni da budu jos odavno.
Povedite sve ljude iz vase okoline,rodbinu,prijatelje,sve koji zive od svog rada i svoje muke!
Ovome se mora stati na put.
Opet kazem,nema ko cega da se plasi,jace je selo od svatova.
 
Poslednja izmena:
Videćemo hoće li se sutra išta na pregovorima desiti.Ja lično ne očekujem ništa sem još jednog odlaganja.Izgleda da su protesti neminovni.
 
A na veliku zalost,istina je koju svi znamo,da do protesta nece doci,i lepo ce nas tajkuni,u znak zahvalnosti nove vlasti ,opljackati na fin i posten nacin,a mi kao i sve ovce idemo bez pogovora na sisanje,i opet cemo od istih uzeti repromaterijal i opet cemo kukati kad budemo prodali 5 tona kukuruza za tonu djubreta,ili tonu ipo kukuruza za 100 l nafte.Ljudi koji su bili glavne vodje u protestima su namireni,a isti su nas kitili jecem i picem samo da ostanemo sto duze na blokadama,verujucu da govore istinu,i sta se dogodilo? NISTA! Isti ti su dobili da podele ceo kolac i sada im je sve ok ,a mi cemo i dalje cutati i reci dobro je sto nije jeftinije,idemo dalje,bice bolje dogodine!
 
Onako neko moje seljačko mišljenje je da se ipak može desiti svašta.I ljudi koji se do sada nikada nisu bunili i kukali posle ovih najava se odnekud pojavljuju.Na pijaci se skupljaju grupice i jedina je tema krađa koja se dešava i sprema.Nikad do sada nisam video i osetio toliko nezadovoljstvo i jednostavan strah za egzistenciju.Bure baruta je čudo.Može stojati stotinama godina ,ne smetajući nikom,da bi samo jedna varnica napravila haos.Varnica u ovom slučaju može biti i jedna prosuta prikolica suncokreta ispred neke uljare ili Opštine ,a da ne govorimo o izlasku nekog udruženja i blokada uljara.
Ne očekujte da će ovo podržati svi jer nekima je i sa ovim cenama dobro.To su oni koji su prošle godine posle sastančenja u ministarstvu dobili bez kamatne kredite i kupili mehanizaciju vrednu i do 1mil evra za godinu dana.Sem jednog izuzetka većina ih se opasno ponovila posle tog sastančenja i svi sem tog jednog ćute.
 
Vise nema smisla ni pisati ni pricati o protestima. Mi smo zadnja rupa na svirali. Znam ljude u okruzenju koji nebi izasli zbog nekog straha od vladajuce stranke pa makar i nemali sta jesti. Bio sam ubedjen 1000% da ce nas unistiti ako se domognu vlasti, i nisam pogresio! Zao mi je sto je tek pocelo unistenje!!!
 
Seti se druze kako su nas zuti unistavali kad su dosli na vlas, malo jace od ovih, samo smo zaboravili!

- - - - - - - - - -

Da na s zuti nisu toliko unistili i sabili nas do stopala, ma ovi nam sad nebi mogli nista!!!
 
Nije problem što su svi oni isti već što smo mi ostali isti-slabi,kilavi,razbijeni,strašljivi,usrani,zajedljivi,zavisni........
 
manite vi sta pisu svasta ali ako se ne pokrenemo ko hrvati nego sedimo kuci is zalimo sebe i boga najebalismo nego da se razbistri glava od ti otrova i briga i da se podhitno uradi. O nasim zivotima i nasih porodicama se radi.
 
Ovo je u stvari početak uništavanja malih poljoprivrednih gazdinastava, oni treba da se unište a njihovu zemlju uzmu krupni i još više se ukrupne,oni će ove cene lako da prežive jer imaju lepe pare od subvencija a robu mogu da stave na lager i čekaju,juče sedim i slušam jednog "gazdu" koji radi oko 300 ha ,i dosta tema je započinjao, ali o malim otkupnim cenama ni reči,i kako vidim on nikakvih muka i problema nema,e tu leži poenta zašto neće biti protesta a ni malih gazdinstava u budućnosti.
 
Ovo je u stvari početak uništavanja malih poljoprivrednih gazdinastava, oni treba da se unište a njihovu zemlju uzmu krupni i još više se ukrupne,oni će ove cene lako da prežive jer imaju lepe pare od subvencija a robu mogu da stave na lager i čekaju,juče sedim i slušam jednog "gazdu" koji radi oko 300 ha ,i dosta tema je započinjao, ali o malim otkupnim cenama ni reči,i kako vidim on nikakvih muka i problema nema,e tu leži poenta zašto neće biti protesta a ni malih gazdinstava u budućnosti.

Sto pre ovaj post shvatimo OZBILJNO to cemo se resiti muka jer je ovo susta realnost
 
Upravo sam to i ja neki dan rekao_Ovakav "tempo" poljoprivrede mali i srednji mogu izdržati godinu -dve i onda pucaju.**greška ja posao kad ja moram iz šteka da vadim da namirim zaduženja na kulturi.
 
Nazad
Vrh