Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Bila kod nas danas letnja poljoprivredna škola.Sve se gledalo ali se samo o blokadama tj. protestima pričalo_Opšti haos i gnev kod ljudi.Od najvećih gazda do najsitnijih proizvođača svi su ogorčeni.
 
Kod nas su večeras i sutra dogovori pa će se onda znati šta i gde u sredu.U svakom slučaju se ide.Po meni pravo u Dijamant.
 
Pa imaju oni daleko više zaliha nego mi smrtnici.Ja ne znam kako ću sve razdužiti i zasnovati novu proizvodnju i meni nije isto hoće li biti suncokret 25 ili 35rsd.Ali kako vidim nije ni velikima sve jedno jer ipak svako voli svoj rad i svoje pare.Tih podela mi je više pun kura. i ne mogu da shvatim da i pored svih ovih nedaća i dalje postoje.Loše nam sepiše u svakom slučaju ako ovo sa cenama olako shvatimo i dopustimo da prođe bar bez pokušaja protesta bilo kog vida.
 
Pa to samo kod Vas u Neguzinu.Vi se terate sa lopinom Verešom pa je onda drugi kriv.To nema zdrave pameti.Ja uzeo 9kj po 800kg žita i hoće iz sela da me proteraju.
 
Pa i mi smo do sad plaćali najviše do 700kg po jutru a ima koje držimo i za 400kg a kad smo čuli da ovaj tolko platio taj nije sam svoj nije bio Vereš ni on ne plaća toliko.
 
PROTESTNA VOZNJA ZAKAZANA ZA 28.08.2013. u 9h.Udruzenja iz Bavanista i Crepaje izlaze 29.08 jer nam je seoska slava 28.09.

A sad malo utisaka sa samog sastanka.
Bilo je zestoko tokom celog sastanka,ZA proteste su bili sva Udruzenja poljoprivrednika osim PRECEDNIKA Asocijacije Jana Husarika,prcednika upravnog odbora asocijacije Mik Dorela i cate u Asocijaciji Manica.Sva je sreca po njih da batine nisu dobili,jako je malo falilo,sto ne znaci da nece dobiti na samim protestima ako im i padne napamet da idu na pregovore ti isti koji su do sad pregovarali pa nas doveli dovde gde smo sad.Takodje jos 2 udruzenja su bila neopredeljena,a to su udruzenja iz Padine i Ilandje.No nije ni bitno ako hoce da se pridruze dobro ako ne opet dobro,njihova volja.
Bili su sa nama na sastanku i ljudi iz Zrenjaninske opstine i oni 28. ujutru krecu u blokadu Dijamanta.Nekoliko ljudi iz Juznog Banata ce im se pridruziti tamo.
Slobodno mogu da kazem iz mog ugla vidjenja da Asocijacija Banatski Paori postoji jos samo formalno a i ako opstanu nece imati vise od 4 udruzenja.Predstojece proteste vode NEZADOVOLJNI POLJOPRIVREDNICI!!!jer nismo volovi da nas vode pojedinci kojima je ko zna sta obecano da nas smire.
Imao bi jos puno toga da napisem sta se desavalo i sta se sve isprobavalo samo da se protesti sabotiraju ali im nije uspelo.

- - - - - - - - - -

Hteo bih da kazem ako ima zainteresovanih pojoprivrednika iz okoline Pozarevca koji su pominjali da bi dosli sa nama nek se jave u PP da se dogovorimo.Naravno isto vazi i za ostale koji su zainteresovani.
 
Poslednja izmena:
Znači predsednik je zadovaljan cenom suncokreta,hm ne čudi me. Voleo bi da čujem I druge članove koji su prisustvovali da čujemo I njihove utiske.
 
Jan Husarik, poznati bezzemljas, je Dinkicev igrac i sad posto je Mladja oped upakovao svoje **greška dobio je zadatak da 'ladi. I na proslim pregovorima je za sebe trazio radno mesto u ministarstvu poljoprivrede.
 
Meni nisu ti ljudi jasni koji ne izađu na protest. Pa ni meni nije drago što cu biti na blokade ili protestnu vožnju ali ja od vazduha ne živim.Kako ti ljudi ne osećaju da im je monopol da nekažem i država svojom politikom zavukla duboko ruku u džep, pokidala bre i cibzar od džepa i vadi to malo preostalih para i ruši njihovu životnu egzistenciju.Zar njima odgovara cena pšenice od 15 din suncokreta 22 din kukuruza 10din?Baš bih voleo da vidim njihovu računicu na te cene a juče mi nude veš.džubre 15:15:15 po 380e +pdv+troškovi +transport+++ strašnooo.Uopšte me neinteresuju one priče ko je vođa, ko je makno a ko nije, ko je krupan a ko sitan poljoprivrednik u sosu smo i svima podjednako i onaj sa 1tonom i onaj sa 10tona hrane.
 
Napominjao sam da pomenuti gospodin nemože da bude predsednik asocijacije jer sa takvima se lako izlazi na kraj a i nezna šta su muke paorske. Kod nas u St.Pazovi situacija je nedifinisana puno ih ima sa dva lica u samom upravnom odboru tako da neznam dali ćemo se i mi pridružiti. Sve to je trebalo odraditi u toku a najkasnije posle žetve i to po ubrzanom postupku a ovako se samo izgubilo dragoceno vreme i poverenje samih članova poljoprivrednih udruženja dali istima verovati ili ne.
 
sinoc u banatu tj u pancevu je sve bilo jasno od strane GRADJANA NEZADOVOLJNIH POLJOPRIVREDNIH PROIZVODJACA sta treba raditi. Jedinu uprvanom odboru asocijacije njima 5 nije bilo jasno zasto ljudi hoce proteste i brzo resavanje njihovih problema kad smo mogli da PREGOVARAMO I POTUCAMO PO VLADI I MINISTARSTVIMA do nove godine dok nas ne osisaju do gole koze. BAS NEKI CUDAN NAROD NECE DA BUDE OVCA
 
Nazad
Vrh