Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Seti se druze kako su nas zuti unistavali kad su dosli na vlas, malo jace od ovih, samo smo zaboravili!

- - - - - - - - - -

Da na s zuti nisu toliko unistili i sabili nas do stopala, ma ovi nam sad nebi mogli nista!!!
E moj Dragane! Ti si zaboravio koliko si subvencija podigao zadnjih godina i to sve na gomilu od jedan put. Samo budale se mogu zaliti da nisu zaradili dobro od poljoprivrede zadnjih 4 godine. A gde smo sad sa ovim crveno crnim? Da njih nije bilo 90- tih mi bi bili celo Evrope odavno.
 
Zuti nas nisu sabili i unistili direktno,ali su zato nekima prepomogli ne da odskoce nego preskoce koliko su zamogli i uvecali posed pa nas sad ti isti unistavaju.Mnogi su i medju nama a da toga nismo ni svesni.
 
E Pero druze moj, da se secerane i uljare nisu prodavale za 1dinar i navrat nanos samo da se prezivi odredjeni period vladavine, nego da je islo po pravu i redosledu i ne kriminalnim ljudima, sve bi drugacije bilo! nebi sad kukali toliko!
zucani su rasprodali za par godina ono sto se gradilo decenijama i to nemoze niko da opovrgne!
 
Poslednja izmena:
Zuti nas nisu sabili i unistili direktno,ali su zato nekima prepomogli ne da odskoce nego preskoce koliko su zamogli i uvecali posed pa nas sad ti isti unistavaju.Mnogi su i medju nama a da toga nismo ni svesni.
Recimo ako pogledas na lokalu, u svojem selu, u svojoj ulici tacno se vidi kome je pomognuto!
radili su ljudi kao magarci i sa jako dobrim investicijama pa za radnog veka nisu mogli da prodju 100kj zemlje u vlasnistvu, a dosli sinovi pa se malo njusili sa vlascu na lokalu, dovoljno je bilo da informacija stigne u pravi cas, da se delu neka nepovratna sredstva, za ovo, za ono i brzo se dize covek gore. pa drzavna zemlja(neko me ispravio ovde kad sam rekao da je neko na forumu napisao OD KAD MI RADIMO DRZAVNU ZEMLJU A VI STE SAD NASLI... ustvari to je Borko Nikolic napisao, dobro i kaze covek, mi sad tek pocelo da se bijemo po licitacijama, a oni to radili za Dz)
i eto sinovi za jednu deceniju presli 200kj u vlasnistvu.
to je ujedno i odgovor Diklofenu zasto smo mi kilavi, nije nam dozvoljeno da budemo drugaciji!
 
ubi nas beogradizacija, vlast koja god da dodje njih samo interesuje beograd , a sta ce biti sa nama buranijom, to njih niti interesuje niti ih je briga, preko nas se cuva socijalni mir cerupaju otimaju od nas da bi njima bilo lepo da bi kostic i kostici miskovic i miskovici mali i veliki mogli da se najedu( pa majku mu i oni jedu tri obroka dnevno a zinuli da nam otmu kao da jedu 133 puta dnevno) vide ljudi da mogu i samo nas cerupaju a kilavi smo zato sto ima sto udruzenja i asocijacija a trebala bi da bude jedno udruzenje sa jednim glavnim clanom iz mesta u u tom udruzenju i svaki taj clan predstavnik mesta da ima glas kao mestani sela kazu e to bi bilo jedinsto ,bas tako nama samo malo fali jedinstva i prosli put kada smo se malo ujedinili bilo je blokade i protesta i tako bi nas vise cenili( ujedinjene ,jake) a ne kao sada ,pozdrav za sve kolege i nadam se da ce sve ovo izaci na dobro po nas ,kako videcemo:ppozdrav:
 
Jos kad bi mi neko objasnio kakve veze ima Beograd sa niskom cenom nasih proizvoda i budalama sto nabijaju cenu arende ? NIKAKVE!!
Onaj u BG-u samo dobro plati kilo mesa u nekoj radnji a dobije neku anakondu iz hladnjace za vreme Tita,mislite da ce pasti sad cena mesa u mesnicama ili cena hleba ili ulja?
 
Recimo ako pogledas na lokalu, u svojem selu, u svojoj ulici tacno se vidi kome je pomognuto!
radili su ljudi kao magarci i sa jako dobrim investicijama pa za radnog veka nisu mogli da prodju 100kj zemlje u vlasnistvu, a dosli sinovi pa se malo njusili sa vlascu na lokalu, dovoljno je bilo da informacija stigne u pravi cas, da se delu neka nepovratna sredstva, za ovo, za ono i brzo se dize covek gore. pa drzavna zemlja(neko me ispravio ovde kad sam rekao da je neko na forumu napisao OD KAD MI RADIMO DRZAVNU ZEMLJU A VI STE SAD NASLI... ustvari to je Borko Nikolic napisao, dobro i kaze covek, mi sad tek pocelo da se bijemo po licitacijama, a oni to radili za Dz)
i eto sinovi za jednu deceniju presli 200kj u vlasnistvu.
to je ujedno i odgovor Diklofenu zasto smo mi kilavi, nije nam dozvoljeno da budemo drugaciji!
Ufff kako je ovo tacno....
 
Ovo je u stvari početak uništavanja malih poljoprivrednih gazdinastava, oni treba da se unište a njihovu zemlju uzmu krupni i još više se ukrupne,oni će ove cene lako da prežive jer imaju lepe pare od subvencija a robu mogu da stave na lager i čekaju,juče sedim i slušam jednog "gazdu" koji radi oko 300 ha ,i dosta tema je započinjao, ali o malim otkupnim cenama ni reči,i kako vidim on nikakvih muka i problema nema,e tu leži poenta zašto neće biti protesta a ni malih gazdinstava u budućnosti.

Ako bude volje i dobre organizacije ovo moze biti pocetak unistavanja krupnih gazdinstava,mafije da ih tako nazovem...mac ima dve ostrice...vidim da euforija ovde na forumu polako pada...ne dozvolimo to..naboj i energija cine cuda...nje kasno samo se ne treba predavati
 
Pregovori koji se vode sa vladom su gubljenje vremena dok ne počnu poljoprivredni radovi. Svesni su oni kada polj. radovi krenu od demostracija nema ništa i cene polj. proizvoda mogu da idu dole. Zbog toga demostracije treba organizovati što pre, koliko sutra, prekosutra jer na proleće mnogi neće imati sredstava za dalju obradu zemlje.
 
Najjeftinija opcija će biti ugar, pa ako ima potrebe malo totalom oprskati, izjasniti se kao rom i ništa ne raditi.
 
Nista konkretno .. sumnja se i koliko nas je . Trebali bi prvi dan sva sela da izadju i da se parkiramo pored puteva , tokom dana bi znali koliko nas je .. Posle ako ne budu imali sluha znali bi vec na cim smo !
Ovo je sramotno da ne moze biti vece zlo
 
Pregovori koji se vode sa vladom su gubljenje vremena dok ne počnu poljoprivredni radovi. Svesni su oni kada polj. radovi krenu od demostracija nema ništa i cene polj. proizvoda mogu da idu dole. Zbog toga demostracije treba organizovati što pre, koliko sutra, prekosutra jer na proleće mnogi neće imati sredstava za dalju obradu zemlje.

Mislim da ce vlada grdno pogresiti u tom racunu da ce se sve zavrsiti tek tako samo od sebe i da cemo opet ispasti magarci i budale koje se primaju na prazna obecanja.
 
Nazad
Vrh