Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nema sanse pomesali ste 2008 je bilo16,7 a 2009 33din
Ajde da se kladimo:haha:.2008 sam sa 5kj suncokreta kupio kristala i bio u one KWS novine,sledece godine posejao sam 25kj sunc i puko ko zvecka.I prinos mali bio i cena ta koju pominjes.

Imas na forumu suncokret 2008 i 2009,prelistaj.:osmeh:Nadam se da se kiraj nece ljutiti sto sam njegov post izvukao iz teme.
kiraj

Odg: Suncokret 2009

Kod mene konacni obracun je na 16,8 sa pdv-om.
 
Poslednja izmena:
sitna sam ja riba za sve vas ovde i ne pogadjaju me toliko cene i ostale stavke kao vas ali me ipak pogadjaju
zasto lepo ne ostavite razmirice i proslost po strani i koliko toliko da se odrede ili izglasaju koji uslovi su potrebni da se ispune ili u suprotnom - totalne blokade i barikade na svakom parcetu asfalta
barem po meni je bitnije od proslosti da se konkretno kaze i trazi sta je potrebno za sadasnjost i buducnost i da se ne odstupa od toga
 
[h=5]Da je cena hleba proporcionalono pala sa 50 dinara na 25-30 dinara kao sto je i cena psenica sa 29 na 15-16 dinara ,isto tako setimo se da je cena suncokreta bila od 54-57 dinara a sada nam se nudi od 20 do 25 dinara, a litra ulja oko 170 din trebao bi biti ispod 100 dinara onda bi sve imalo smisla,
Jedini ko je sebe i svoj trud i novac ulozio u proizvodnju je primarni proizvodjac to smo mi paori ,seljaci poljoprivredni proizdodjaci, i samo mi podnosimo te oscilacije u prozvodnji sve ostalo je prica za malu decu , kada je suncokretova sacma(ljuska od suncokreta)(otpad) na berzi 33din skuplji od suncokreta ,sta reci .
Sve vise i vise sam (nisam iznenadjen jel nemoze vise nista da nas iznenadi ,godinama smo varani i izigravani) nego sam se iskreno nadao da ce konacno neko da uredi ovo nase monopolsko trziste , da ce konacno neko da postavi pravila igre ,nebi mi bilo ni krivo ni zao da kada ja dajem psenicu za 15 dinara neka narod jede hleb za 30 kada ja dajem suncokret za 20 neka bude ulje 60 ali ne i zato ako bude bilo kakvih voznji rado cu se odazvati.pozdravljam sve kolege[/h]
 
Nas problem i jeste u tome sto vrlo brzo zaboravljamo,nas problem je i sto stvari resavamo samo za jednu godinu,kao da dogodine nema i necemo se baviti poljoprivredom.2011god prioritet je bilo da se subvencije podele do sto ha i nista vise.Ako vec hocemo uskladjene zakone sa EU u svemu,onda neka usklade zakone i sto se poljoprivrede tice sa EU,subvencija,cena repromaterijala,cena proizvoda.
 
Bas zbog velikog broja takvih kao ti koji neglasaju iz principa [bas me briga ] zato nam je sada tako . Na izbore svi izaci pa makar bio listic nevazeci pa nemogu sa par kupljenih ciganskih glasova i sa par simpatizera svima nama da ser... po glavama .... Jbg izgleda da mogu . Udri marvu koja vuce... Svi na ulice sto pre inace ode nam cela godina u njihove djepove. Oteli su nam psenicu , ovih dana ce i suncokret a za kukuruz su se naostrili. Sto pre na ulice i radnicima je pun ku... njihovih tumbacija po vladi i ostalih sra...sjasi kurta da malo uzjasi murta pa opet u krug.... MOLIM U IME NASE DECE STO PRE NA ULICE......

Situacija je dovedena do neizdrzivog i apsurdnog sve sto mi proizvedemo je obezvredjeno dok drzava sve vise zahvata iz nasih dzepova da bi pokrila javasluk i partijske muvacine i nerad.Dosta je bilo vise cekanja mi nemamo vise sta da izgubimo sve su nam ukrali i obesmislili
 
cela vlast moze da donosi zakone i usvaja uredbe koliko hoce - ako se radna snaga i kicma drzave pobuni dzabe i 50 ovakvih vlasti ako se ne posustaje od zahteva i protesta. kad poljoprivrednici krenu u pohod - cela skupstina se trese a ako im se pridruze nezadovoljni radnici iz preduzeca i fabrika (sto je vrlo moguce jer su i oni usli u crveno polje) - cak i pokojni prababa i pradeda vucica i ostale bagre ima da se trese. zivi primer turska i hrvatska. ja licno kad bih predvodio kolonu - ne bih odustao kad ispune ono sto sleduje nego ono sto su obecali! tj one price o astronomskim subvencijama i jeftinijem gorivu preko cele godine a ne samo bednih 120l u dve etape
KAD SE POLAZI IDE SE DO KRAJA A NE ODUSTAJE NA POLA PUTA!
 
Da je cena hleba proporcionalono pala sa 50 dinara na 25-30 dinara kao sto je i cena psenica sa 29 na 15-16 dinara ,isto tako setimo se da je cena suncokreta bila od 54-57 dinara a sada nam se nudi od 20 do 25 dinara, a litra ulja oko 170 din trebao bi biti ispod 100 dinara onda bi sve imalo smisla,
Jedini ko je sebe i svoj trud i novac ulozio u proizvodnju je primarni proizvodjac to smo mi paori ,seljaci poljoprivredni proizdodjaci, i samo mi podnosimo te oscilacije u prozvodnji sve ostalo je prica za malu decu , kada je suncokretova sacma(ljuska od suncokreta)(otpad) na berzi 33din skuplji od suncokreta ,sta reci .
Sve vise i vise sam (nisam iznenadjen jel nemoze vise nista da nas iznenadi ,godinama smo varani i izigravani) nego sam se iskreno nadao da ce konacno neko da uredi ovo nase monopolsko trziste , da ce konacno neko da postavi pravila igre ,nebi mi bilo ni krivo ni zao da kada ja dajem psenicu za 15 dinara neka narod jede hleb za 30 kada ja dajem suncokret za 20 neka bude ulje 60 ali ne i zato ako bude bilo kakvih voznji rado cu se odazvati.pozdravljam sve kolege
Dalibore i da se desi to sa cenama u maloprodaji šta mi veliko imamo od toga kad po otkupljivaćkim cenama naših proizvoda mi nemožemo pokriti troškove proizvodnje, a treba živeti. Novu proizvodnju će većina nas zasnovati na novim nepovoljnim zaduženjima tako da nam je opstanak i likvidnos dovedena u pitanje. Kao i 90-tih godina socijalni mir je u našim rukama a niko ne rzmišlja o našim mukama.
 
Da je cena hleba proporcionalono pala sa 50 dinara na 25-30 dinara kao sto je i cena psenica sa 29 na 15-16 dinara ,isto tako setimo se da je cena suncokreta bila od 54-57 dinara a sada nam se nudi od 20 do 25 dinara, a litra ulja oko 170 din trebao bi biti ispod 100 dinara onda bi sve imalo smisla,
Jedini ko je sebe i svoj trud i novac ulozio u proizvodnju je primarni proizvodjac to smo mi paori ,seljaci poljoprivredni proizdodjaci, i samo mi podnosimo te oscilacije u prozvodnji sve ostalo je prica za malu decu , kada je suncokretova sacma(ljuska od suncokreta)(otpad) na berzi 33din skuplji od suncokreta ,sta reci .
Sve vise i vise sam (nisam iznenadjen jel nemoze vise nista da nas iznenadi ,godinama smo varani i izigravani) nego sam se iskreno nadao da ce konacno neko da uredi ovo nase monopolsko trziste , da ce konacno neko da postavi pravila igre ,nebi mi bilo ni krivo ni zao da kada ja dajem psenicu za 15 dinara neka narod jede hleb za 30 kada ja dajem suncokret za 20 neka bude ulje 60 ali ne i zato ako bude bilo kakvih voznji rado cu se odazvati.pozdravljam sve kolege
Prijatelju jebe se meni kolika ce biti cena hleba i ulja ja radim za sebe da zaradim jer mi je poljoprivreda jedina delatnost.Isto tako zabole i druge koliko je meni seme,djubre,hemija itd.A drzava ako hoce socijalni mir neka dotira iz svoje kase.A i to sto je kasa prazna me zabole jer 99% nas nije za to krivo jebo im ja mater lopovsku i neradnicku.
 
Za vikend najave protesta za sredu
sad se ceka cetvrtak nakon toga cekace
se neki drugi cetvrtak i sto kaze Radasin
propala stvar nacisto.
 
А Били Питон, '' од тог обећања је прошло годину дана''?
 
Nisu svesni sta ih ceka...Opasno se poigrali sa seljacima,ali to ne moze i nece proci tek tako! Mozemo puno da trpimo,ali kad puknemo...e onda se cuvajte! Moja 2 traktora su spremna za blokade i proteste,ako treba ujutru krecem za Zrenjanin!
 
Nazad
Vrh