Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
E da imamo i mi jednog Putina, pa da u dve reci sredi stvar oko cena , pa ne bi trebalo razmisljati o protestnoj voznji::svaka cast::
 
Ključ za sudbinu stočarstva se opet nalazi u rukama džave i njenih tajkuna prijatelja partija. Nikada stočarstvo neće stati na noge dok se dozvoljava uvoz kojekakvog djubreta iz Južne Amerike i evropskog škarta sa isteklim rokom trajanja. Aflatoksin daleko štetniji uticaj ima na meso ali kao što smo videli cene mleka i mesa stalno idu gore a prerada je u rukama tajkuna oni nemaju problem kao mi sa kukuruzom. U ovoj zemlji postoje dobri uslovi za stočarstvo, ratarstvo, voćarstvo, povrtarstvo i sve bi moglo sasvim lepo da funkcioniše u zavisnosti od prirodnih i klimatskih uslova na odredjenim lokalitetima. Samo kad bi neko hteo da ovu zemlju razvija a ne razbija kao do sada. Nemojte misliti da bi zemlje veliki izvoznici poljoprivrednih proizvoda iz EU bili oduševljeni sa jačanjem srpske poljoprivrede, naprotiv sasvim im odgovara da budemo na kolenima nisu ludi da dodju u situaciju da im preuzimamo tržišta a njihovih lobista imamo u vrhovima vlasti koliko god hoćete.
 
Za clanove koji nemaju vremena da procitaju par postova unazad, a i za one koji ne znaju o cemu se radi, ckan Techa je objavio zahtev koji je asocojacija Banatski paori uputila vladi.

Koga ne mrzi, neka procita pa ce znati sta se trazi

Господне Вучићу...


БАНАТСКА АСОЦИЈАЦИЈА ПОЉОПРИВРЕДНИКА
„БАНАТСКИ ПАОРИ“


Podržavam od reči do reči. Da je gore naslovljeni dovoljno mudar ili da ima odrešene ruke da to predloženo uvaži i sprovede mogao bi i sam iz toga veoma dobro da profitira u smislu političkih poena.

- - - - - - - - - -

E da imamo i mi jednog Putina, pa da u dve reci sredi stvar oko cena , pa ne bi trebalo razmisljati o protestnoj voznji::svaka cast::

Da, ali jak vladar može da bude jak samo ako je na čelu jake države. Pablo Eskobar je kontrolisao kolumbijske političare ili ih je ubijao ukoliko nisu bili spremni na saradnju. Moglo mu se jer je bio moćniji(imućniji) od države. On je van svake sumnje bio veoma moćan, ali to pali samo u bednim banana-državicama u šta i mi momentalno spadamo.
 
Koliko sam ja upućen čeka se u četvrtak razgovor sa Vučićem pa će se onda videti.
Gledajte samo šta Hrvati rade.Haos su napravili u celoj zemlji.....stvarno su složni.
 
Naj skuplji zakup plaćaju tajkuni kako bi eliminisali seljaka. Nije obični seljak podigao cenu zakupa
О узроцима можемо да дискутујемо, али остаје чињеница да су многи мали и средњи ту игру прихватили, по негде и исфорсирали. Исто тако је ту игру и држава прихватила, па видимо почетне цене од око 400 еура/ха, што је опет скупље него у ЕУ.
 
Nadležni su im obećali da će učiniti sve napore da bi se sprečio potpuni sunovrat vrednosti poljoprivrednih proizvoda.


"Dogovoreno je da će u roku od sedam dana ministarstva poljoprivrede i trgovine doneti odluku o cenama jesenjih poljoprivrednih kultura" – kazao je za naš list član Upravnog odbora Asocijacije “Banatski paori” Miroslav Grubanov, posle jučerašnjeg sastanka seljaka s predstavnicima Ministarstva poljoprivrede.



http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=08&dd=18&nav_id=743979


"Da li ćemo biti zadovoljni ponuđenim rešenjima i da li će biti protesta, to ne zavisi od nas. Ne možemo stalno raditi s gubitkom. Kako to da je, na primer, na Berzi u Budimpešti cena kukuruza trenutno pet do šest dinara veća nego u Srbiji?"
 
Sinoc se malo zakuvalo oko teme i opet corak,cinimi se da je ministarstvo pametnije od asocijacija razvlace nas od nedelje do nedelje.
Taman da pocne zetva i opet cemo kukati nismo na vreme krenuli.
 
Sve su to vrhunski prodavaci magle,nevidjeni iluzionisti,magovi prevara koji su zanat pekli decenijama,bice tesko s takvima izvuci nesto povoljno po ovaj nesrecni narod.Mi imamo Hudinije za vlastodrsce,od necega prave nista.
 
421655101506044440484918.jpg
 
Kako ja vidim od ovog nema nista tresla se gora rodio se mis.
Braca hrvati se organizovali i izgurace svoju stvar, a mi nit organizovani niti cemo nesto izgurati ,u stvari koje su nase stvari, ovo sto traze Banatski paori je dobro za nas ali dali ce ih ostali podrzati? Ja sigurno hocu pa makar bio jedini jer mi to sto traze odgovara za dalji opstanak a verovatno odovara i vecini pa bi trebali da se aktiviramo.
 
Kako ja vidim od ovog nema nista tresla se gora rodio se mis.
Braca hrvati se organizovali i izgurace svoju stvar, a mi nit organizovani niti cemo nesto izgurati ,u stvari koje su nase stvari, ovo sto traze Banatski paori je dobro za nas ali dali ce ih ostali podrzati? Ja sigurno hocu pa makar bio jedini jer mi to sto traze odgovara za dalji opstanak a verovatno odovara i vecini pa bi trebali da se aktiviramo.
Ceka se izgleda cetvrtak , ako se krene bice domino efekat .
Oko cena moze da se regulise koliko toliko , a oko trgovinskih marzi na repromaterijal i podsticaja da se vrate na nivo od pre 2 godine moze i te kako , pravnim licima da se ukine jer oni svakako zaradjuju na nasoj muci i samim tim bice novca !
 
Poslednja izmena:
Kako ja vidim od ovog nema nista tresla se gora rodio se mis.
Nista se nije rodilo,cak ni taj mis jer nista nije mrdnulo sa mrtve tacke.
Mudar plan su smislili da nas zakopaju.Suncokret hoce da isplate kako im se cefne(niska cena,zamena za NPK,placanje za 2-3 meseca,placanje za 6 meseci...ovakvi vidovi placanja se pominju kod nas),pa posto je nemoguce da funkcionisemo bez para moracemo da prodajemo ili zito ili kukuruz po nenormalno niskim cenama(a gorivo ocekujem da ce bar 5 din da skoci sad,da nam uzmu jos malo).Ako kukuruz stvarno bude 10 din to znaci da za vagon kukuruza ima jedva 600l nafte da se kupi...
 
Ovoliki broj lopuza na vlasti i uz nju ne moze izdrzati ni jedna ekonomija a kamoli nasa jadna poljoprivreda koja jedina jos funkcionise na realnim osnovama.Drzavni aparat je ogroman i sve te secikese na budzetu treba namiriti preko nasih ledja .Tako nam i treba kad glasamo za lopove da nas muntaju i peljese.
 
Nazad
Vrh