Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Pogledajte kako se protestuje
.

Pročitah tu vest i pomislih da li ju je neko preneo ovde. Ulogujem se i - jeste :)

Ali valja obratiti pažnju na zahteve koji ne kažu, dajte nam još para iz budžeta, ili, naložite kupcima koliko da nam plate, ili, državo kupuj jaja pa posle ti gledaj šta ćeš sa njima, već nešto sasvim drugo - ograničite proizvodnju, smanjite količinu, zabranuite nekome da proizvodi.

Ovde nema takvih zahteva.
 
Da, samo ovde je reč o Francuskoj gde je nezaposlenost oko 5%, pa nije nelogično da traže tako nešto - imaju gde da se zaposle oni koji neće više da se bav živinarstvom. A ovde? Poljoprivreda je socijalna kategorija, a protest gladnih seljaka se posmatra kao udar ne državu... Još nešto, direktno vezano za protest - ministarka energetike je javno rekla juče da država ima para do septembra, a onda je pitanje odakle isplatiti subvencije i sasvim je logično da upravo država potencira na jeftinom žitu jer će tako obezbediti da i ostale ratarske kulture budu jeftine, pa da na grbači ratara, naravno dođe do nešto jeftinije hrane za sirotinju koja, nije nemoguće, od novembra-decembra neće dobijati ili redovno ili uopšte socijalne pomoći ili penzije. U toj i takvoj situaciji protest ima smisla, jer i ja kao ratar odem u prodavnicu da kupim hleb ili kifle za decu, ali i nema smisla jer očigledno da ipak neko moćniji od tajkuna (koji su se ućutali i više se ne slikaju po novinama) stoji iza svega - dakle država. To je kao da tužiš tatu što ti venčao mamu... Nije mi cilj politika i politikanstvo, nego samo da malo dam jedan logičan pogled na stvari koje sve nas tište, možda nekome i budu značile moje reči...
 
Наша држава уопште није социјално одговорна и баш је брига како ће део градског становништва да се прехрани. Сви знамо колико је пшеница, а колико је хлеб, и колико је товљеник, а колико кило меса. И одавде нам је апсолутно јасно коме је најбоље. Реално гледано најгоре је произвођачу, јер ради убедљиво у најтежим условима а улаже своје. Нема помоћи, нема подршке. Ови што немају паре да купе хлеб и месо, неће ни даље имати, јер држава на њих не мисли. А то што ми добијемо мање, то се само прелије у нечије појединачне џепове, а тај нема милости према крајњем купцу. При томе и сточни фонд уништен пошто се увози све и свашта од меса, и очигледно је профит на првом месту, и опет државе нема нигде. Да сам ја неки фактор, не би ми то месо прошло нема шансе. Променио бих тај закон, па нек ме из ЕУ притискају колико хоће. Али, ту и долазимо делом до суштине, притисци. Са друге стране се попушта, пошто мора јер корупција има и своју другу страну. Итд, дођосмо до суштине, волимо власт, волимо паре, е онда плаћамо и цену. Не може и јаре и паре. А кога да доведемо, кад су сви били. Поштенима се не да да приђу врху, а и ако приђу гледају да их убаце у шему. Све то је више него очигледно уз помоћ пријатеља са стране. И тако све док наша жилавост може да поднесе. Верујем да су и сами изненађени колико можемо. И ето, то нас чека, притисак и даље.
 
Sada sam procitao da je Vucic rekao Grubanovu da je vec kasno za naftu,a da od sledece godine cemo imati kartice,pa odmah kupovati sa njima.Nist' vise nema na teletekstu RTV... :sjasi:
 
Trla baba 'lan da joj prodje dan.Klasicna kupovima vremena,a posle ce kao i za naftu da kazu kasno je sad,sledece godine cemo kako vi kazete,al se javite cim posejete kukuruz i suncokret.
 
Trla baba 'lan da joj prodje dan.Klasicna kupovima vremena,a posle ce kao i za naftu da kazu kasno je sad,sledece godine cemo kako vi kazete,al se javite cim posejete kukuruz i suncokret.

Zato su tako ubrzali sa isplatom i samim tim misle da su mnogo uradili-dali nam nešto što su trebali pre pola godine.
Najjednostavnoje rečeno,preveli nas žedne preko vode.
Zbog čega je kasno za naftu-ko će imati opet da kešira,ma sve je to lajanje na zvezde.Znali su oni da smo u problemu sa nabavkom dizela,imali su vremena (2 godine) da smisle model koji bi nam više odgovarao nego če tih 50 dinara po litri nafte biti čuvari mira a nama će vratiti dogodine kad jedno 2 puta obrnu:sjasi:
 
Znao sam da ce da nas preveslaju preko vode zedne. Maj... jeb... i sve ostalo. Sacemo da vidimo kad za koji dan objave rekordan rod za ovo pa za ono itd.. a cene mozete samo da zamislite. Je... maj... i sve sto im hoda ....
 
Ali citajte komentare ispod i pogledajte + i -, haha eto za sta sluzi "kancelarija za brze odgovore", povraca mi se.
 
Nazad
Vrh