Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A reci sto smo dobili vodu da pijemo i sto piju panduri 6 miligrama HLORIDA ja to nisam nasao ni na jednoj vodi ,a nisam ni video takvu vodu nigde
 
Video sam da imaju neke flase ali nisam obracao paznju sta piju.

- - - - - - - - - -

HAHA, Vucic prima u cetvrtak, samo nije rekao koji...,ajoj ljudi al ste naivni,pa nas je tako zavrtao 5 meseci oko karadjordjeva,boze moj to je vojska,pa to nije videlo vojsku,to su sve lopov do lopova,opet NEMA NISTA OD TE PRICE, eto videce te u cetvrtak,verovatno ce da ode do Dubaia da proda jos zemlje!


Unija Polj Proizvođača Bavanište

U četvrtak 8.08.2013 g.u 10,00 h zakazan sastanak u Vladi R.Srbije predstavnika Asocijacije "BANATSKI PAORI" i prvog potprecednika Vlade Aleksandra Vučića.
 
E moji drugari, drzava je milion puta bila maceha, a retko majka...,bicemo opet prevareni,malo ce nam zamazati oci i to je to.Jel iko od vas procito sto sam okacio u temi Vesti i obavestenja, propale su nam investicije od strane EU zbog nasih politicara,jer kad bi mi dosli do tih sredstava drzavu bi morao neko da kontrolise kako je rasporedila ta sredstva a ona nece nikakvu kontrolu, jer pojedinci ne mogu da rade onda sta hoce...,pa to je stara prica i mi se ne mozemo maci dalje jer takav smo mi narod,pa jel ne vidite da smo sve izgubili, nismo kadri nista da resimo na duzi period jer uvek ima izrod koji ce to da zajebe...
 
Malo mi bezveze što niste prosuli žito. Mi kada smo kačili jedan transparent bez dozvole, platili smo 5.000 dinara kaznu komunalnoj policiji, ali je ostao na tom mestu ceo dan. Ako ste se prepali komunalaca, šta će tek biti kod Vučića.
 
Nemam pojma sta bi se desilo ali ja bih da se to jednom zakuva i to raja da zakuva,jer ovako uvek raja najebe dok isteruje traktore a glavonje odu u pregovore...vec par godina ista prica kad par ljudi napuni dzepove blokade se raspustaju ili ako imaju u dzepovima od pre onda ni ne organizuju.
Svaka cast vama koji ste pokusali ali jbg nema tu dogovora boli njih za sacicu seljaka koji su dosli na dogovor i poneli par vreca zita koje ni ne planiraju da prospu a prete njima.
 
Videcemo,juce sam bio istog misljenja kao i ti a sad se vec nadam necemu.Ja da imam nekog uticaja tu,prvo bih smenio precednika i postavio Grubanova za novog,a odma zatim udruzenje iz Ban.Novog Sela izbacio iz Banatskih Paora.Razloge necu da navodim.
 
Koliko ja znam ovo je prvi put da idu.

Niko se nije prepao komunalaca nisu cak ni prilazili nama,jednostavno su se dogovorili da bude bez ikakvih incidenata.Nevidim sta bi dobili da je zito prosuto?
Jak incident, prosuto žito. Ne bi dobili ništa više, a ni manje, ali bi bar po meni ostavili jači utisak.
 
Samo bi nas vise pljuvali gradjani,jer bi mediji snimili i objavili.Udruzenje iz Bavanista se i dogovorilo da ne pomera ni jedan djak ali su drugi poneli kad smo kretali.
 
s oprostenjem bicemo jebana strana ove godine....Uvek kad se zapadne u dugove i probleme udri po poljoprivredi,kao po staroj izreci tuci konja koji vuce
 
Svakakvih misljenja se nacitah,ali mislim da ovaj put mozda nesto i bude,ko zna.Do sada su nas radili i klepali po usima,gospoda punila svoje dzepove,a mi smrtnici podrzavali lopove.
Ovaj put vec znamo moguci scenario,drugaciji uslovi da se postave,a valjda se sad i zna ko je ko,a ne tamo neki da dobijaju 250ha zemljista po pocetnoj ceni,Lexiona,kompletan kapital koji normalan seljak ne moze za 3 zivota da zaradi,6000ha i da ne nabrajam dalje,ali zna se na koga mislim.
Koliko vi imate traktora spremnih za protest?
Bilo bi pozeljno da najavite eventualnu protestnu voznju u petak,jer se policiji mora najaviti dva dana ranije,da ne cekate do nedelje da krenete ukoliko odgovor bude bio negativan u vladi.
Onolika Backa,cuti kao pas pred kurjacima,a sacica Sremaca i Banacana da ide i dejstvuje za dobrobit svih,nije u redu!
 
ovo sto sada trazimo protestima je sve jednokratno i ne resava problem poljoprivrede.. svaka cast momcima koji su juce bili tamo i treba , ali ne znam sta resava i to povecanje cena , ako ga uopste bude i isplata tih mizernih subvencija.. ne znam sta da mislim , sem da ce nam necim zamazati oci i da ce se i ovaj put pojedinci ogrebati za nesto... i jos nesto, i ako krenemo traktorima na ulice,nikako nisam za blokiranje gradjana kao prosli put , nadam se da i ako dodje do toga , da ce biti razumnih ljudi u organizaciji svega toga i da ce se naci drugi ciljevi za blokadu
 
Najbitnija stvar je da se..

1. Marze na repromaterijal i hemiju smanje
2. Dizel placati odmah po umanjenoj ceni
3. Podsticaji za poljoprivredu se vrate na nivo min iz 2010 god ( ukupno 16240 din /Ha )
4. Podsticaje ukinuti za pravna lica ( jer nema za sve ocigledno,prazna kasa ) , ako ima novca neka i oni dobiju nemam nista protiv .
5. Izdavanje drzavnog polj. zemljista svesti na 20ha po gazdinstvu max ...

I jos jedna bitna stvar , zavrsiti zapocetu restituciju i vratiti bivsim vlasnicima zemlju .. u naturu ( supstitucija ) .. a ne ista da ide strancima.

Ako bez ovoga se ode u pregovore , dzabe i da krecu u cetvrtak ... Ako ne budu imali sluha , smenutu celne ljude po raznim asocijacijama i krenuti ozbiljno u borbu za nasu egzistenciju .
 
Ovo pod 5 je nemoguce da ministarstvo resi.Moze jedino lokalna samouprava.Nase udruzenje se zalagalo za to i to nam je bio jedan od prioriteta ali odgovor od pravnika je bio takav kako sam napisao.
 
Ovo pod 5 je nemoguce da ministarstvo resi.Moze jedino lokalna samouprava.Nase udruzenje se zalagalo za to i to nam je bio jedan od prioriteta ali odgovor od pravnika je bio takav kako sam napisao.
... Tako je lokalna samouprava to se pita jer je ministarstvo dalo odresene ruke , jednim amandmanom se to resava lako i da vazi za sve opstine ..
Svi razni zahtevi verujem da nemaju svoju tezinu , ili ce biti pisani zarad opet nekih pojedinaca . Zato bi trebalo dobro razmisliti sa kojim zahtevima uci u vladu RS. Mislim da je vreme za novu jedinstvenu asocijaciju poljoprivrednika koja ce prednjaciti i po broju clanova i masovnosti nas malih i srednjih paora ! Ujediniti u jedno sve nase interese ovako smo izgubljeni.
 
Nazad
Vrh