Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
VI ljudi samo spavajte i ne razmisljajte svojim glavama ali pitacu vas ja za koju godinu ,gde ste bili i sta ste radili???vi cete reci pa protestvovali smo da nam daju 2 dinara vise! I dobili tih 2 dinara i uz to kitu!!!!!!!!!cveca naravno...ne zaboravite imamo svi decu,!!!!!!!!!
Kazi-napisi neki predlog konkretno nesto.Stavku po stavku.
 
@danijel
Ako ces realno. Ni taj sa 50-100ha nije bas sitan. I reci mi iskreno u poslednjih 3-4 godine koliko prosecnih GODISNJIH plata je ostajalo sa 50ha kukuruza? Sitan je onaj ko ima 10-20kj i malo stoke. Taj nikada nece ni moci da se prosiri, jer za njega kupiti jutro po 7-8k evra je nemoguca misija.
 
Da li vi vidite da se od otvaranja ove teme sve vrti u krug,presipa iz supljeg u prazno?
Ko sta radi,5 njih pricaju realno,naleti 6. i poremeti im koncepciju zivota izjavivsi da nece na proteste.
Aman ljudi,shvatite vi da je ovo odavno propalo,nije mi drago zbog toga,ali ko pre shvati-manje pati.
Izacicu na proteste,ali sumnjam da cemo ista promeniti.
Pozdrav svim ljudima koji ce umreti,ali odrzati datu rec!
 
@danijel
Ako ces realno. Ni taj sa 50-100ha nije bas sitan. I reci mi iskreno u poslednjih 3-4 godine koliko prosecnih GODISNJIH plata je ostajalo sa 50ha kukuruza? Sitan je onaj ko ima 10-20kj i malo stoke. Taj nikada nece ni moci da se prosiri, jer za njega kupiti jutro po 7-8k evra je nemoguca misija.
U pravu si.
 
@ddragan
Mozda te nisam dobro razumeo? Pa naravno da ostane vise na drzavnoj zemlji od 20-30k din/ha nego na privatnom zakupu od 250-300e/kj. I naravno da ostane vise na 100kj nego na 10kj.
Moja matematika na privatnom zakupu od 250e/kj je takva da sam na 0.Mozda neku crvenu i u gubitku,iako sam prinose imao odlicne.Za svoju zemlju ok,a drzavnu je nemoguce da ja kupim i meni slicni u mojoj K.O.Ovo pisem za psenicu i trenutnu cenu ako bi sad prodao zito.
 
Mnogo je stvari kojese trbaju odraditi,i mislim da je sadamalo kasno da pisem sta mislim.Ali ne mozemo napred do god ne vidimo:
1.Ko je bio povlascen kada su se delila bespovratna sredstva
2Ko je bio povlascen kada su se delila sredtva iz fondova
3ko je radio zemlju i nije placao i time nas sve ucinio ne konkurentnim
kad rese sve to onda treba da se
1 Oduzme sve sto je steceno na takav nacin i da svi odgovaraju
2 Da se uvede zemljisni maksimum
3 Da se uvede maksimalna visina marzi na sav repromaterijal u poljoprivredi
4 da se subvencije daju samo poljprivrednicima a ne i pravnim licima(delta agrar,matijevic itd)
I verovatno jos mnoge druge stvari dodajte sta mislite!
 
Potpuno se slazem za sve sto si naveo,ja ih znam nekoliko koji su dobili bespovratna sredstva u iznosu od par miliona dinara preko veze a znam i preko kojih ljudi u ministarstvu,jer redovno vidjam tu osobu na ruckovima i ostalim slavljima kod doticnih.
Ali uvek ima ono ALI.Dok oni to sve rese treba vremena dosta,ovi sad zahtevi su prioritet,jer sa cenom suncokreta od 30-ak dinara izlazi da pola dajemo samo za zakup(kod vas i vise od pola).A jednom kad izadjes iz zakupa i uzme ga lupam Almex,nikad vise nazad na tu zemlju.:spavam:
 
E KAD OVO BUDU STAVILI U PRVI PLAN NA NEKOM PROTESTU TU SAM I BICU PRVI AKO TREBA-
Hoceli neko traziti ili bilo sta reci sutra o ovome sto sam napisao???Naravno nece ,znaci ipsada da se borite vise za njih a manje za sebe.O tome niko od ovih sto predvode ne sme ni da ZUCNE.TReba to da trazimo pa neka nam onda budu prava konkurencija i neka tada osete surovu realnost.Neka onda placaju 10000 kj!Ne gubite snagu na gluposti,cenu ne pravi ni knezevic ni vučic niti mogu oni da kazu nekom EJPLATI VISE!Fokusirajmo se na srce problema!
 
Mnogo je stvari kojese trbaju odraditi,i mislim da je sadamalo kasno da pisem sta mislim.Ali ne mozemo napred do god ne vidimo:
1.Ko je bio povlascen kada su se delila bespovratna sredstva
2Ko je bio povlascen kada su se delila sredtva iz fondova
3ko je radio zemlju i nije placao i time nas sve ucinio ne konkurentnim
kad rese sve to onda treba da se
1 Oduzme sve sto je steceno na takav nacin i da svi odgovaraju
2 Da se uvede zemljisni maksimum
3 Da se uvede maksimalna visina marzi na sav repromaterijal u poljoprivredi
4 da se subvencije daju samo poljprivrednicima a ne i pravnim licima(delta agrar,matijevic itd)
I verovatno jos mnoge druge stvari dodajte sta mislite!
Pa lakse je povratiti kosovo nego ovo isterati na cistac, si ti lud!
Da vidim tog baju sto ce izaci sa ovim zahtevima ispred udruzenja, ti nisi svestan da se vracamo u 90te i da te danas ima a sutra cao-zdravo!
 
Potpuno se slazem za sve sto si naveo,ja ih znam nekoliko koji su dobili bespovratna sredstva u iznosu od par miliona dinara preko veze a znam i preko kojih ljudi u ministarstvu,jer redovno vidjam tu osobu na ruckovima i ostalim slavljima kod doticnih.
Ali uvek ima ono ALI.Dok oni to sve rese treba vremena dosta,ovi sad zahtevi su prioritet,jer sa cenom suncokreta od 30-ak dinara izlazi da pola dajemo samo za zakup(kod vas i vise od pola).A jednom kad izadjes iz zakupa i uzme ga lupam Almex,nikad vise nazad na tu zemlju.:spavam:
e u tom grmu i lezi zec,sad po ovim cenama nece niko placati zakup ni 50000 po hektaru a kamoli vise,mnogi ce da odustanu a to cekaju ove mufte što šuruju sa ovima od gore i kad jednom udju tu je kraj
 
Prosao voz pre 15-20 godnina, niko nije razmiljao o tome da se udruze proizvodjaci u zadruge(ZZ), jedan po svakom selu. Posle toga zadruge se udruze na teritorije opstine, u mom slucaju Kikinda, i kupe Kikindski Mlin. Naravno clanovi doniraju novac, jer indirektno kupuju sebi.... Sad ne bi imali problema oko cene. ...takodje i uljare, secerane itd.
 
Pored niskih cena poljoproizvoda slede kazne za neregistrovane poljoprivredne priključke.
Za stočare kazna za stajnjak ako nekom slučajno na kilometar zasmrdi đubre,odmah reaguje inspekcija (oko 10000 din ako ne izneseš)
 
Tako je ukratko bilo.Bice jos snimaka na RTV-u sigurno.
Policija je cekala na putu PA-BG,pojedini smo ih vesto eskivirali.Izvinjavam se zbog prljave soferke,ali bube su ko rode velike.
fotografija10901.jpg

fotografija10911.jpg
 
Nazad
Vrh