Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
I ko sutra dolazi sve u BG.Nebitno da li sa udruzenjem ili posebno.Ja i jos nekoliko nas dolazimo ne vezano za nase udruzenje.Aj pisite.
 
Ljudi jako smo se rasplinuli i nemamo konkretan plan sta raditi. Ako mogu da dam neki predlog i misljenje.

Treba blokirati teretni saobracaj. Cime oni vuku robu iz silosa u barzu? KAMIONOM. Cemu sluzi blokada automobila? Nicemu, blokiracemo obican narod koji ide na posao za platu. Dakle strateska blokada na mestima koja su bitna za izvoznike. Silosi, prilazi lukamna gde se pune barze i teretni saobracaj.

Sto se tice gospode koja u RTS "prime time" terminu izjavljuje da stabljike imaju 4-5 klipova, neka malo izadju iz koznih fotelja i klimatizovanih prostorija i prodju atarima. U nasem ataru prava kisa nije pala mesec i po dana! Rod kukuruza ce biti na nivou prosle godine ako ne i gore. Koren se plice razvio nego prosle godine i ja licno ocekujem prinos u najboljem slucaju kao prosle godine.

A sta sve traziti na protestima mogu da pisem ceo dan. Dosta toga je napisano, ali najbitnije je nedozvoliti resurs koji je ogranicen - poljoprivredno zemljiste - da dospe u ruke stranaca. Kompletnu nasu povrisnu koju imamo mogu da kupe 2 seika sa bliskog istoka za jedno pre podne.
 
Ljudi jako smo se rasplinuli i nemamo konkretan plan sta raditi. Ako mogu da dam neki predlog i misljenje.

Treba blokirati teretni saobracaj. Cime oni vuku robu iz silosa u barzu? KAMIONOM. Cemu sluzi blokada automobila? Nicemu, blokiracemo obican narod koji ide na posao za platu. Dakle strateska blokada na mestima koja su bitna za izvoznike. Silosi, prilazi lukamna gde se pune barze i teretni saobracaj.

Sto se tice gospode koja u RTS "prime time" terminu izjavljuje da stabljike imaju 4-5 klipova, neka malo izadju iz koznih fotelja i klimatizovanih prostorija i prodju atarima. U nasem ataru prava kisa nije pala mesec i po dana! Rod kukuruza ce biti na nivou prosle godine ako ne i gore. Koren se plice razvio nego prosle godine i ja licno ocekujem prinos u najboljem slucaju kao prosle godine.

A sta sve traziti na protestima mogu da pisem ceo dan. Dosta toga je napisano, ali najbitnije je nedozvoliti resurs koji je ogranicen - poljoprivredno zemljiste - da dospe u ruke stranaca. Kompletnu nasu povrisnu koju imamo mogu da kupe 2 seika sa bliskog istoka za jedno pre podne.
Sve to Bojceticu sam JA predlagao jos pre psenice i evo kako smo prosli ko bosi po trnju. Kada nemozemo da se dogovorimo neka nas i ka....ju zasluzili smo.
 
Bas mi je zao sto nemogu da dodjem!!!! Mnogo bi voleo da vam pomognem (ako nekako mogu) i da vidim u kolikom broju ce da se odazovu ljudi... Nazalost nema nacina da sutra nekako dodjem.... :sjasi:
 
Svi koji mogu da dodju ,neka dodju.
Bitan je dan za resavanje bitnih pitanja.
Ovome se mora stati na put kako god znamo i umemo ,jer nas ceka uskoro negodovanje o ceni kukuruza,suncokreta,soje...neisplacenih subvencija i slicnih stvari.
Svi koji mogu neka dodju na proteste ,ove mirovne, a ako bude potrebe ,odnosno ako ovi protesti ne urode plodom bice i drugih...ozbiljnijih protesta.
 
Ma ljudi zelim vam puno srece,ali je ne mogu i necu da dodjem da se svadjam sa gov... beogradskim,bio sam na svim blokadama i opet cu ici,ali kolima u bg nikad,gledaj te bar da idete nekim ojebinama starim a ne meckama i bmw-ovima....
 
kadbi isterali sta imaju dobili bi batine da prsti,bilobi ocete pare a gle sta vozite,odavno su protesti postali parada novih masina(sem pojedinih) i takmicenje u ispivanju piva i jebavanje neduznih gradjana.....ja u tome vise ne ucestvujem....dok se ne zna jasan cilj ADIOS AMIGOS
 
treba covek da bude realan a ne samo za njega i ne vidi nista gazi zive ljude.Pa jbg nemoze da bude stalno med....Gledajuci kod mene u selu sve sami dzipovi i najnoviji klasovi itd,pa jel da idem da demonstriram da kupe jos vece masine i da dignu cenu zemlje da ni brazdu ne kupim od njih,NENE BRATE,,,,KAD se skupimo mi srednji pa na nize i trazimo ono sto je realno da nas ne pojedu e tad idem pa makar prolio krv...dotle ADIOS AMIGOS
 
I meni bi bilo realno da svu hranu sto proizvedem proteram kroz stoku.

Slobo pa od tih velikih niko i ne ide.
 
<p>
pa bas tako,Dragane ,to me jako nervira oni jos cute a ja sa kakvim zahtevima da idem?Mi nismo ni svesni kakvo se raslojavanje pravi u poljoprivredi bicemo slepci ako ne reagujemo mi manji....a neki od tih manjih idu pred vladu da protestuju da se digne cena a ovi cute i posmatraju iz kafica,uzivaju sve dobili i kredite za dzabe i drzavnu zemlju,i bespovratna srfedstva itd...a ja umesto da se bunim da pomognu manje proizvodjace ja idem za njih da demonstriram,tako ispadne.</p>
 
Nazad
Vrh