Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ne razumem kakve veze ima rekonstrukcija vlade sa protestnom vožnjom? Mi imamo vladu, predsednika vlade, prvog podpredsednika vlade, ministra poljoprivrede. Niko od njih nije dao ostavku i svaki dokument koji bude potpisao je validan i pravosnažan. Prema rečima nekh, rekonstrukcija bi možda mogla da bude gotova za mesec dana ( a pre toga su rekli da je sve rešeno do 28.07.), a šta do tada? Dati još mesec-dva novom ministru da se "snađe" pa da onda razgovaramo o ceni žita, subvencijama, ceni soje, suncokreta? U oktobru? Mislim da bi bilo mnogo iskrenije da se ni ne pojavljujute sutra i malo prosipate po BGu svoju muku, nego da priznate da ili ste kao organizacija nemoćni pred državom ili razjedinjeni ili da jednostavno obećanje ministra da će vam dati mesto savetnika odradilo svoje a prosipanje žita ostaje samo šarada i maska zajedno veliko ništa...
 
[h=5]PROTEST PRED VLADOM PONEDELJAK 5. AVGUST U 10h
Revoltirani kasnjenjem subvencija, niskom otkupnom cenpm psenice kao i opstim katastrofalnim stanjem u srpskoj poljoprivredi, clanovi asocijacije "Banatski paori " ce u ponedeljak 5 avgusta u 10 casova prosuti zito pred vladu Srbije.
Ovim zelimo da jos jednom ukazemo na propadanje malih paora, a sve zbog monopolista i nebrige drzave. Nije normalno da kilo zita kosta 16 dinara, a jedna kifla 25 dinara.
Ne zelimo da u vreme rekonstrukcije vlade idemo u protestne voznje, ali i nase strpljenje ima kraj. Ovim skrecemo paznju da dolazi i zetva suncokreta, soje , i ostalih jesenjih kultura, za koje se izgleda isto nudi mizerna otkupna cena . Ako se ovako nastavi u EU ce uci samo srpski tajkuni, bez malih paora .
Pozivamo medije da proprate ovaj nas pokusaj da se stanje u srpskoj poljoprivredi bar malo unormali, sto je u interesu i gradjana kao potrsaca, i paora. Jer u celom lancu od njive do stola, zaradjuju jedino otkupljivaci i preradjivaci, dok seljak gubi, a gradjani jedu skupu hranu.
Ne moze vise seljak da cuva socijalni mir u Srbiji !!! Izjavio je Miroslav Grubanov.[/h]

- - - - - - - - - -

A ovi sto ga mrse i pametuju ko je za koga glasao ko je pobedio..... sete ljudi kuci i molte boga i cekajte cuda ko da cete vi ziveti ko vrane pa imate vremena za sve te vase budalastine kojima se kitite. DOK SELJACI SAMI NE USTANU I POBUNESE NJIH NIKO NITI VIDI NITI CUJE.
 
Ne razumem kakve veze ima rekonstrukcija vlade sa protestnom vožnjom? Mi imamo vladu, predsednika vlade, prvog podpredsednika vlade, ministra poljoprivrede. Niko od njih nije dao ostavku i svaki dokument koji bude potpisao je validan i pravosnažan. Prema rečima nekh, rekonstrukcija bi možda mogla da bude gotova za mesec dana ( a pre toga su rekli da je sve rešeno do 28.07.), a šta do tada? Dati još mesec-dva novom ministru da se "snađe" pa da onda razgovaramo o ceni žita, subvencijama, ceni soje, suncokreta? U oktobru? Mislim da bi bilo mnogo iskrenije da se ni ne pojavljujute sutra i malo prosipate po BGu svoju muku, nego da priznate da ili ste kao organizacija nemoćni pred državom ili razjedinjeni ili da jednostavno obećanje ministra da će vam dati mesto savetnika odradilo svoje a prosipanje žita ostaje samo šarada i maska zajedno veliko ništa...

Pa idi pitaj ove sto su pregovarali zasto cekamo novog ministra,ja sam i jos neki clanovi bili za to da se skupimo sami pa da idemo traktorima al koliko vidim od toga nema nista, svako ima neku zamerku sto se kaze i rdjavom k.... dlake smetaju

- - - - - - - - - -
 
PROTEST PRED VLADOM PONEDELJAK 5. AVGUST U 10h
Revoltirani kasnjenjem subvencija, niskom otkupnom cenpm psenice kao i opstim katastrofalnim stanjem u srpskoj poljoprivredi, clanovi asocijacije "Banatski paori " ce u ponedeljak 5 avgusta u 10 casova prosuti zito pred vladu Srbije.
Ovim zelimo da jos jednom ukazemo na propadanje malih paora, a sve zbog monopolista i nebrige drzave. Nije normalno da kilo zita kosta 16 dinara, a jedna kifla 25 dinara.
Ne zelimo da u vreme rekonstrukcije vlade idemo u protestne voznje, ali i nase strpljenje ima kraj. Ovim skrecemo paznju da dolazi i zetva suncokreta, soje , i ostalih jesenjih kultura, za koje se izgleda isto nudi mizerna otkupna cena . Ako se ovako nastavi u EU ce uci samo srpski tajkuni, bez malih paora .
Pozivamo medije da proprate ovaj nas pokusaj da se stanje u srpskoj poljoprivredi bar malo unormali, sto je u interesu i gradjana kao potrsaca, i paora. Jer u celom lancu od njive do stola, zaradjuju jedino otkupljivaci i preradjivaci, dok seljak gubi, a gradjani jedu skupu hranu.
Ne moze vise seljak da cuva socijalni mir u Srbiji !!! Izjavio je Miroslav Grubanov.




- - - - - - - - - -

A ovi sto ga mrse i pametuju ko je za koga glasao ko je pobedio..... sete ljudi kuci i molte boga i cekajte cuda ko da cete vi ziveti ko vrane pa imate vremena za sve te vase budalastine kojima se kitite. DOK SELJACI SAMI NE USTANU I POBUNESE NJIH NIKO NITI VIDI NITI CUJE.
Dok dete nezaplace majka nece da mu da sisu, zato daj ljudi da se svi slozimo jer ce stvarno posle biti kasno.
 
Amazon, možda me nisi razumeo, ja jesam za protest, takođe i meni kao i većini smetaju oni koji samo stoje po strani, nikad ništa nisu odgovorno uradili i stali iza toga, ali su fantastični u kritikama svega i svačega, ali bih zamolio sve koji ovo čitaju - pažljivo čitajte i razmišljajte o napisanom. Nije svaki kritički post postavljen da "pametuje" nego se potrudite odvojite "lupetanja" on onih koji imaju smisla i koji su pisani sa željom da pomognu (trudim se da budem u ovoj drugoj grupi). Dakle, u želji da pomognem svojim stavom, a ne sa željom da pametujem, smatram da je sutrašnji "performans" nepotreban i gubitak energije, ili protest kako liči ili ništa; ali to je moj stav, trebamo da poštujemo svačije stavovo koji su na mestu, ali ako n aforumu iznesem malo kritični stav prema ovom sutrašnjem protestu, to nimalo ne znače da ja na sav glas sastrane ne kritikujem sadašnji stav ministarstva i stanje u državi. Zar ne bi bilo divno kada bi forum bio mesto na kome ćemo se ne prepirati , nego mesto gde ćemo diskusijom doći do zajedničkog stava koji je svima nama u interesu -=> dostojan život od poljoprivrede !!!
 
Ovaj kako si ti nazvao "performans" sutra je jedino što se u ovom momentu može uraditi na skretanju pažnje.Proteste ne mogu da povedem ja niti ti.Njih kao i svakoj drugoj državi moraju pokrenuti asocijacije sa udruženjima poljoprivrednika.Ovog momenta su vodeći ljudi u asocijacijama i nekim jakim udruženjima bliski sadašnjoj vlasti i ne žele se istoj zamerati.Neki od njih su dobili kredite kakve mi nismo(bez kamata i nepovratnim delom),neki su dobili državno zemljište po pravu prečeg i početnoj ceni(oduzeto nekim ustanovama),nekima je Dača vadio sina iz zatvora(remećene javnog reda i mira i napad na službeno lice)....e zbog toga prvo te ljude treba smeniti.
 
Ako ove mere ne urode plodom(a sumnjam da hoce)za rigoroznije nema vremena.Cele iduce nedelje najavljuju ogromne temperature tako da mislim da ce vec za vikend da krene polako zetva suncokreta.Ako nemozemo sad da se skupimo u zetvi necemo ni toliko.
 
Ako ove mere ne urode plodom(a sumnjam da hoce)za rigoroznije nema vremena.Cele iduce nedelje najavljuju ogromne temperature tako da mislim da ce vec za vikend da krene polako zetva suncokreta.Ako nemozemo sad da se skupimo u zetvi necemo ni toliko.
slazem se sa tobom ddragane ako sutra ne uradimo nista tj ako se ne skupimo to ce tako i da prodje...
 
Pa cisterna je prevozno sredstvo i ona bi trebala da bude registrovana,dok masine za obradu zemlje kao sto su plugovi,tanjrace,spremaci, sejalice, prskalice ,prese idt. po meni je nemoguce registrovati.
Prema tvom misljenju dolazimo do vrlo logicnog zakljucka. Cisterna je prevozno sredstvo za, da prostite govna, i ona treba da bude registrovana. Automobil je prevozno zredstvo za, uglavnom, ljude i on treba da bude registrovan. Dakle dolazimo do zakljucka da su govna i ljudi jedno te isti jer se oni da bi se vozili moraju da registruju svoje prevozno sredstvo.
Veoma poucno razmisljanje :ppozdrav:
 
ma kakvi pregovori, prosipanje zita i da idemo svi u bg da se maltretiramo. BICE LJUDI KASNO, POTREBNO JE STO PRE REAGOVATI, SPREMA SE OPET PLJACKA, znam scenario koji najavljuju. po mom misljenju trebamo se svi organizovati svako u svojoj okolini da blokiramo prilaz mostovima, vaznijim putevima, ulaz u gradove, prilaz u luke kada im stignu barze, prilaz u svaki silos... svako na svom terenu da blokira kako se ne bi izlagali velikom trosku i to na smenu i jos nesto sto je prosli put bila velika greska mi smo prosli put blokirali sami sebe, da se to ne bi opet desavalo mislim da bi trebalo pustati samo one ko ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo, pokaze nam izvod i licnu kartu i to da mu bude propusnica za prolaz samo autom.

-Jedan od zahteva mora obavezno da bude da se izmeni zakon o otkupnim mestima da otkupljivaci i preradjivaci maraju da donesu konacnu cenu pre zetve a ne na kraju zetve i rok placanja, niposto ne sme da ostane po sadasnjem zakonu da je obavezno istaci samo AKONTNU CENU
 
ma kakvi pregovori, prosipanje zita i da idemo svi u bg da se maltretiramo. BICE LJUDI KASNO, POTREBNO JE STO PRE REAGOVATI, SPREMA SE OPET PLJACKA, znam scenario koji najavljuju. po mom misljenju trebamo se svi organizovati svako u svojoj okolini da blokiramo prilaz mostovima, vaznijim putevima, ulaz u gradove, prilaz u luke kada im stignu barze, prilaz u svaki silos... svako na svom terenu da blokira kako se ne bi izlagali velikom trosku i to na smenu i jos nesto sto je prosli put bila velika greska mi smo prosli put blokirali sami sebe, da se to ne bi opet desavalo mislim da bi trebalo pustati samo one ko ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo, pokaze nam izvod i licnu kartu i to da mu bude propusnica za prolaz samo autom
To bi možda dalo puno bolje rezultate.
 
dal znas koliko toga treba uraditi za takav poduhvat . koliko samo goriva treba za auto potrositi. A pojedinima je veliki rashod doci sutra do BEOGRADA-KULOVGRADA na miran protest ............. da za pocetak dodjemo u sto vecem broju ispred VLADE pa cemo se tamo izmedju sebe dogovoriti za dalje, ZATO DODJITE SUTRA DA SE DOGOVORIMO MI IZMEDJU NAS BEZ DA KOMANDUJU PREDSEDNICI ASOCIJACIJA I OSTALIH KOMANDANATA................. SAMI PAORI DA SE DOGOVORE KAKO ZETI...... ............. VIDIMO SE SUTRA........!!!!!!!!!!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

ma kakvi pregovori, prosipanje zita i da idemo svi u bg da se maltretiramo. BICE LJUDI KASNO, POTREBNO JE STO PRE REAGOVATI, SPREMA SE OPET PLJACKA, znam scenario koji najavljuju. po mom misljenju trebamo se svi organizovati svako u svojoj okolini da blokiramo prilaz mostovima, vaznijim putevima, ulaz u gradove, prilaz u luke kada im stignu barze, prilaz u svaki silos... svako na svom terenu da blokira kako se ne bi izlagali velikom trosku i to na smenu i jos nesto sto je prosli put bila velika greska mi smo prosli put blokirali sami sebe, da se to ne bi opet desavalo mislim da bi trebalo pustati samo one ko ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo, pokaze nam izvod i licnu kartu i to da mu bude propusnica za prolaz samo auto

-Jedan od zahteva mora obavezno da bude da se izmeni zakon o otkupnim mestima da otkupljivaci i preradjivaci maraju da donesu konacnu cenu pre zetve a ne na kraju zetve i rok placanja, niposto ne sme da ostane po sadasnjem zakonu da je obavezno istaci samo AKONTNU CENU[/QUOTE Odican predlog dodji sutra ispred vlade to ispricaj i organizuj traktore za prekosutra i mi cemo svi te podrzati ALI NE DRUG OVDE NA FORUMU NEGO TAMO.
 
Ovaj kako si ti nazvao "performans" sutra je jedino što se u ovom momentu može uraditi na skretanju pažnje.Proteste ne mogu da povedem ja niti ti.Njih kao i svakoj drugoj državi moraju pokrenuti asocijacije sa udruženjima poljoprivrednika.Ovog momenta su vodeći ljudi u asocijacijama i nekim jakim udruženjima bliski sadašnjoj vlasti i ne žele se istoj zamerati.Neki od njih su dobili kredite kakve mi nismo(bez kamata i nepovratnim delom),neki su dobili državno zemljište po pravu prečeg i početnoj ceni(oduzeto nekim ustanovama),nekima je Dača vadio sina iz zatvora(remećene javnog reda i mira i napad na službeno lice)....e zbog toga prvo te ljude treba smeniti.

Zarinu seronji molim da seimenuje ako moza ....
 
Nazad
Vrh