Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
gospodine-radi-vam-sa.jpg
 
Danijele,baš je tako,da nije istina bilo bi smešno.Svaki vic za policajce je izgleda na mestu.:ppozdrav:
 
HITNO.
U Kikindi je jedan od naših kolega zaustavljen od strane policije :
Dobio je prekršajnu prijavu zbog NEREGISTROVANE prese za baliranje.
Ovo nas izgleda čeka: berači tanjirače...Ipak seljak treba da čuva socijalni mir.

Čuo sam da su počeli u Kikindi da pišu prijave za takve stvari, tj. za sve što ima sopstvene točkove. Imam informaciju iz pouzdanih izvora da policajci moraju da pišu prijave, ali da to pada na sudu. Gluposti, nepotrebno traćenje vremena i nepotrebno izlaganje neprijatnosti. Mislim da to čine za sad tako da bi nam polako ušlo u naviku, a posle će početi i sudija za prekršaje da presuđuje u korist optužbe.
O ovome se raspravljalo pre pet godina na slovačkom forumu. Onaj ko je započeo diskusiju postavio je i ironičan naslov: "Tehniku ćemo predati na otpad i vraćamo se ašovima i lopatama". Oni tvrde kako u isto vreme dok se kod njih tera mak na konac, u susednoj Austriji sitni seljaci teraju neosvetljene drndave traktore sa ručno pravljenim prikolicama koje nemaju ni signalizaciju, a kamo li kočnice, atest i registarsku tablicu.
Izgleda da u EU rigorozni propisi važe samo za novopridružene i buduće članice.
 
Kasno sinoc, dolazi "narodna milicija" kod jednog veceg i uglednog indjiskog poljoprivrednika i domacina.
Lupaju mu na prozor, digli ga onako u gacama i zvali napolje.
Kazu:
"Dobili smo dojavu iz Bg-a, da Opstinsko udruzenje poljoprivrednika Indjija, planira da u ponedeljak ide u Bg i da prosipa zito ispred vlade. Dosli smo da cujemo ko je kolovodja ."
Sta mislite, stace im kolovodja? Verovatno da mu cestitaju...
Sasvim slucajno sam ja sinovac doticnog uglednog poljoprivrednika, tako da je ova informacija iz prve ruke i apsolutno tacna!
Eto, i time je demokratska i proevropska vlast pocela da se sluzi.
Sledece sto je na redu, su verovatno hapsenja seljaka u sred noci od strane zandarmerije i specijalaca. kao da smo narko dileri!
Tito je posle rata vrsio prinudni otkup, ili da bolje kazemo otimao, Ali da nahrani 300 000 vojnika koji su cuvali zemlju, i radnike koji su izgradjivali sve ono sto su imperijalisti unistili. i sve ono sto danas vidimo oko sebe.
Ovi danas suptilno i diskretno otimaju, ali da bi se nekoliko bogatih obogatilo jos vise, ili da zapuse rupe koje su nastale tako sto je drzavna i narodna imovimna poklonjena strancima i pojedincima (a da bi sprecili protivljenje otimacini, ucinice sve, ovo je tek pocetak!).
Ali te dve vrste otimacine nisu iste. Razlika je sustinska !
 
Kasno sinoc, dolazi "narodna milicija" kod jednog veceg i uglednog indjiskog poljoprivrednika i domacina.
Lupaju mu na prozor, digli ga onako u gacama i zvali napolje.
Kazu:
"Dobili smo dojavu iz Bg-a, da Opstinsko udruzenje poljoprivrednika Indjija, planira da u ponedeljak ide u Bg i da prosipa zito ispred vlade. Dosli smo da cujemo ko je kolovodja ."
Sta mislite, stace im kolovodja? Verovatno da mu cestitaju...
Sasvim slucajno sam ja sinovac doticnog uglednog poljoprivrednika, tako da je ova informacija iz prve ruke i apsolutno tacna!
Eto, i time je demokratska i proevropska vlast pocela da se sluzi.
Sledece sto je na redu, su verovatno hapsenja seljaka u sred noci od strane zandarmerije i specijalaca. kao da smo narko dileri!
Tito je posle rata vrsio prinudni otkup, ili da bolje kazemo otimao, Ali da nahrani 300 000 vojnika koji su cuvali zemlju, i radnike koji su izgradjivali sve ono sto su imperijalisti unistili. i sve ono sto danas vidimo oko sebe.
Ovi danas suptilno i diskretno otimaju, ali da bi se nekoliko bogatih obogatilo jos vise, ili da zapuse rupe koje su nastale tako sto je drzavna i narodna imovimna poklonjena strancima i pojedincima (a da bi sprecili protivljenje otimacini, ucinice sve, ovo je tek pocetak!).
Ali te dve vrste otimacine nisu iste. Razlika je sustinska !

Sve to stoji,ali za sta je narod glasao,neka sad gleda i muci se.
Welcome to '90 again! ::spreman na sve::
 
Eto kako se pravi zavada na forumu,kako ste glasali eto vam!Ja za nikog ali nema jedinstva eto to se jako dobro vidi ovde na forumu.Dok su zuti bili na vlasti ko je bio za njih branio ih je ,a opozicija pjluvala eto ti sad samo zamena uloga prosto SMESNO!Ovakvo razmisljanje vodi u samo jos dublji jaz medju seljacima,kad cemo se mi jedared probuditi..............
 
Kasno sinoc, dolazi "narodna milicija" kod jednog veceg i uglednog indjiskog poljoprivrednika i domacina.
Lupaju mu na prozor, digli ga onako u gacama i zvali napolje.
Kazu:
"Dobili smo dojavu iz Bg-a, da Opstinsko udruzenje poljoprivrednika Indjija, planira da u ponedeljak ide u Bg i da prosipa zito ispred vlade. Dosli smo da cujemo ko je kolovodja ."
Sta mislite, stace im kolovodja? Verovatno da mu cestitaju...
Sasvim slucajno sam ja sinovac doticnog uglednog poljoprivrednika, tako da je ova informacija iz prve ruke i apsolutno tacna!
Eto, i time je demokratska i proevropska vlast pocela da se sluzi.
Sledece sto je na redu, su verovatno hapsenja seljaka u sred noci od strane zandarmerije i specijalaca. kao da smo narko dileri!
Tito je posle rata vrsio prinudni otkup, ili da bolje kazemo otimao, Ali da nahrani 300 000 vojnika koji su cuvali zemlju, i radnike koji su izgradjivali sve ono sto su imperijalisti unistili. i sve ono sto danas vidimo oko sebe.
Ovi danas suptilno i diskretno otimaju, ali da bi se nekoliko bogatih obogatilo jos vise, ili da zapuse rupe koje su nastale tako sto je drzavna i narodna imovimna poklonjena strancima i pojedincima (a da bi sprecili protivljenje otimacini, ucinice sve, ovo je tek pocetak!).
Ali te dve vrste otimacine nisu iste. Razlika je sustinska !
Tako nam i treba kad nema jedinstva izmedju paora,i u vasem kraju i u nasem isti vrag.Udruzenja ih obavestavaju i odlazu od danas do sutra kao da im se daje vise vremena da nas bolje docekaju.Da smo slozni i idemo parolom svi za jednog jedan za sve mogli bi jedino tenk da postave ispred nas da nemozemo da prodjemo.
 
Eto kako se pravi zavada na forumu,kako ste glasali eto vam!Ja za nikog ali nema jedinstva eto to se jako dobro vidi ovde na forumu.Dok su zuti bili na vlasti ko je bio za njih branio ih je ,a opozicija pjluvala eto ti sad samo zamena uloga prosto SMESNO!Ovakvo razmisljanje vodi u samo jos dublji jaz medju seljacima,kad cemo se mi jedared probuditi..............
Grunt,ne zelim da se raspravljam ko je u pravu,a ko ne.Samo mi nije jasno da niko ne primecuje da su nam poslednjih 20 godina na politickoj sceni isti ljudi,pa daj covece,da ja sa mojom 21 godinom se secam ko je bio ko '90,a kamoli vi stariji.
Nema tu nikakvog jaza,ali narod se nece ujediniti uskoro,jer su dosla takva vremena da svako koristi neke privilegije i polozaj zarad licnih interesa,a ne da ucini dobro narodu,nema vise takvih budala.
 
Kasno sinoc, dolazi "narodna milicija" kod jednog veceg i uglednog indjiskog poljoprivrednika i domacina.
Lupaju mu na prozor, digli ga onako u gacama i zvali napolje.
Kazu:
"Dobili smo dojavu iz Bg-a, da Opstinsko udruzenje poljoprivrednika Indjija, planira da u ponedeljak ide u Bg i da prosipa zito ispred vlade. Dosli smo da cujemo ko je kolovodja ."
Sta mislite, stace im kolovodja? Verovatno da mu cestitaju...
Sasvim slucajno sam ja sinovac doticnog uglednog poljoprivrednika, tako da je ova informacija iz prve ruke i apsolutno tacna!

Mislim da nemaju pravo da lupaju ljudima tek tako na pendžere da bi ih pitali za rekla-kazala. To bi bilo kao kad bi nekom Peri u Kikindi nestao bicikl, a policajci pokucaju u pola noći kod mog komšije Pante(koji "radi" sa biciklima) da ga pitaju ko je ukrao Perin bicikl.

- - - - - - - - - -

Grunt,ne zelim da se raspravljam ko je u pravu,a ko ne.Samo mi nije jasno da niko ne primecuje da su nam poslednjih 20 godina na politickoj sceni isti ljudi,pa daj covece,da ja sa mojom 21 godinom se secam ko je bio ko '90,a kamoli vi stariji.

Kako sam ja to već jednom rekao svi su tu, ista ekipa iz devedesetih, i pozicija i opozicija osim dva pokojnika i jednog robijaša.
http://poljoinfo.com/showthread.php...za-2013-godinu&p=703622&viewfull=1#post703622
 
Upravo sam to i hteo da kazem!Samo se rotiraju i mislim da nisu strasni ovi koje vodjamo na tv-u nego su naj gori oni koje ne vidimo e oni rade posao i kroje nam cene ustvari oni su trziste.Odredjuju koliko ce cega da odkupe i po kojoj ceni bas njih briga kakve su cene u okruzenju bitno je platiti sto manje a prodati po sto vecoj ceni to je sva prica!
 
Pozdrav,ako idete na proteste da prosipate psenicu U Beograd prosipajte i kukuruz i soju,i ove kulture imaju nisku cenu iako se zna da su prosle godine zbog suse bili gubici 30 - 50 % ,kod nas je kukuruz trenutno 15,50 dinara za kilo.!!!
 
Ma kakva psenica,kakva soja,kukuruzi...govna treba prosipati,po govnima se govna prosipaju.Prosipali smo mi ovde po Leskovcu mleko pa nikog ne zabole,pljuju nas ljudi,kazu stoka seljacka prosipa mleko a toliko ih je koji ga jedva priuste.Isto i sa ratarskim proizvodima,samo nasa steta.Samo govna mogu da im stave do znanja sta mislimo i dokle smo dogurali.Iako su i oni deo fekalija i vec duboko ogrezli u njih,shvatice poruku.
 
Pa cisterna je prevozno sredstvo i ona bi trebala da bude registrovana,dok masine za obradu zemlje kao sto su plugovi,tanjrace,spremaci, sejalice, prskalice ,prese idt. po meni je nemoguce registrovati.
 
Nazad
Vrh