Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Od 14 udruzenja ... samo 6 da glasa za proteste sa zahtevima ?? .. Pa menjajte ljude u upravnom odboru , a vi krecite bez tih pojedinaca .. stvorice se domino efekat prikljucice vam se ljudi sami iz ovih 8 udruzenja ( verovatno imaju na celu udruzenja kupljene ljude ) .. Prvi dan parkirati pored raskrsnica , pre toga znati sa kojim zahtevima izaci .. pa ako bude potrebno radikalizovati narednih dana .
Ne znam dotuce nas ova godina sa ovakvim odkupnim cenama , prosla godina susna .. za sledecu ne smem ni da pomisljam sta ce biti ako ovako nastave !!
Stara Pazova ide,bez podrske debelog gmaza,predsednika opstinskog udruzenja Capurice iz Golubinaca,koji je izjavio da ne moze ni dva traktora da nadje,a nikome nije izjavio u svom kraju o cemu je rec.Covek je partijski opredeljen,a njima bas ne ide u prilog da izlazimo,pa mu valjda pune gace da ne izadjemo u vecem broju.
Ide Indjija,ima ih dosta,nas iz Pazove oko 50,nekolicina Golubincana,Vojcana i po koji Krnjesevcan...
 
SVAKA CAST LJUDI. Samo naped ja cu doci da budem sa vama posto ste vi jedni od redjih koji gledaju malo dalje od svog nos i dzepa . Kod nas se nezna sta se radi prvo pricamo o ZAJEDNICKOM interesu o dobrobiti SVIH to jes hiljade ljudi i onda se radi kako odlici radna grupa koju cine ODKUPLJIVACI , CLANOVI UPRAVNOG ODBORA....... i ostali talibani koji opet NEMAJU veze niti poglede kao prosecni srpski seljak do 30 h nego sve neke kulacke price i manipulacije. SRAMOTA cemu je izlozen i ostavljen obican covek
 
Kod nas još ništa konkretno.U najmanju ruku doću sa ekipom ispred Vlade Srbije.Obaveštavajte o događajima i dogovorima.
 
NA SVE STRANE ...

traktori%20bunt.jpg
Ove godine nije lako seljacima.Na sve strane lepe vesti o bogatom urodu, ali i loše vesti o niskom cenama poljoprivrednih proizvoda! Četrdeset posto manje isplaćenih podsticaja znači da će propasti 80 posto seljaka, kaže predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore Mato Brlošić.Seljaci nezadovoljni stanjem u poljoprivredi početkom avgusta idu u masovne proteste, poručeno je s današnjeg sastanka predstavnika 18 seljačkih udruga s područja više od deset županija iz kontinentalne Hrvatske koji je u Đakovu organizirao Odbor za udruge pri Hrvatskoj poljoprivrednoj komori (HPK).

Poljoprivrednici su nezadovoljni zbog neisplate 350 do 400 milijuna kuna ( oko 50 miliona evra ) preostalih podsticaja za koje očekuju da se sredstva iznađu u rebalansu proračuna u jesenjem nastavku zasedanja Sabora u septembru, zbog preniske cene pšenice i nekomunikacije s resornim ministrom Predsjednik Odbora za udruge pri HPK i čelnik Udruge poljoprivrednih proizvođača kontinentalne Hrvatske Stjepan Kunovec: - Očekujemo od ministra poljoprivrede Tihomira Jakovine da do 1. oktobra osigura rešenja za isplatu preostalih poticaja za 95.000 korisnika i time ispuni obveze i prema financijskoj omotnici koja iznosi 2,8 milijardi kuna, a realizirana je s 2,4 milijardi kuna. - Komunikacija s resornim ministrom nikada nije bila lošija. Ne poštuje se zakon o isplati državnih podsticaja – neki su delovi poljoprivrede isplaćeni u podsticajima 100, neki 60, a neki 50 posto te da to nije pošteno prema korisnicima tih podsticaja. Predsednik Hrvatske poljoprivredne komore Mato Brlošić: - Četrdeset posto manje isplaćenih podsticaja znači da će propasti 80 posto seljaka. Imali smo reč premijera i resornog ministra da podsticaji neće biti umanjivani, no reč nije ispoštovana. Tomislav Pokrovac, predsednik Sindikata hrvatskih seljaka - Sindikat podržava proteste seljaka početkom avusta.Država da subvencioniše deo cene pšenice, jer proizvodnja pšenice uz cenu od 1,05 (14 euro centi ili 15,80 din/kg) kuna po kilogramu nije negativna nula nego nula ispod svake nule.
Izvor: Hrvatska izvještajna novinska agencija – HINAKao što možemo konstatovati - NE VALJA KAD RODI, NE VALJA KAD NE RODI !? SAMO NAMA VALJA STANJE U POLJOPRIVREDI



 
Sada je zadnji momenat da se kaze lopovima u Beogradu da nam je dosta !! Male cene psenice !, mala cena kukuruza ! male subvencije ! a sve ostalo sto seljacima treba je skupo ! Dokle bre ,bando lopovska !!! Evo od danas je poskupela i struja,a zna se da kad poskupi struja poskupece i sve ostalo ! Jel vam nije vec dosta !!!!!!!!!!!!!!
 
Čini mi se da malo ko gleda hladne glave na stvari koje nam se dešavaju. Svi mi realno živimo sve gore, proizvodnja nam se ovom cenom žita i kukuruza rod2012, i najavljanim cenama suncokreta i soje dovodi u pitanje, subvencije više niko ni ne zna kako izgledaju, ali ovi koji su na vlasti (mislim na glavnu stranku) sada imaju oko 40-45% glasova. Ne znam da li toznači da 45%stanovništva živi dobro ili da 45% stanovništva želi da se ništa ne promeni, tek eto vam razlog zašto niko neće na proteste. Dakle 45% stanovništva smatra da treda da i dalje na vlasti ostanu oni koji su na vlasti i oni koji drže ovo ministarstvo... Koja je onda logika da neko poziva na proteste a da pritome podržava "glavnu stranku"? Kako god se okrenemo sve je samo politika... I glad... Sve veća...
 
Čini mi se da malo ko gleda hladne glave na stvari koje nam se dešavaju. Svi mi realno živimo sve gore, proizvodnja nam se ovom cenom žita i kukuruza rod2012, i najavljanim cenama suncokreta i soje dovodi u pitanje, subvencije više niko ni ne zna kako izgledaju, ali ovi koji su na vlasti (mislim na glavnu stranku) sada imaju oko 40-45% glasova. Ne znam da li toznači da 45%stanovništva živi dobro ili da 45% stanovništva želi da se ništa ne promeni, tek eto vam razlog zašto niko neće na proteste. Dakle 45% stanovništva smatra da treda da i dalje na vlasti ostanu oni koji su na vlasti i oni koji drže ovo ministarstvo... Koja je onda logika da neko poziva na proteste a da pritome podržava "glavnu stranku"? Kako god se okrenemo sve je samo politika... I glad... Sve veća...
ja sam licno na proslim izborima podrzao glavnu stranku jer sam samo hteo da zutacima vidim ledja,znajuci da nisu nista bolji ali ne znajuci da ce da nas uniste ko zute mrave za godinu dana i sad sam sebi ocu **greška da izedem zbog tog glasa sto ga uludo bacih na strane americke placenike i prodane duse koje na mala vrata oce da nam uvedu legalan gmo i ko zna sta jos. narod je bezvoljan,melanholican i nema ko da ga pokrene, da se uhvati zalet,zamajac, da ih oduva ko onomad orkan u hrvatskoj, da ih rasturi ko pljusak vasar... cena zita 16 din? pa sta se cudimo kad je nas vrli predsednik rekao jednom da ce hleb biti 3 dinara kad on dodje na vlast. psenica 16, a brasno kg brasna 50 din a kg hleba oko 100. pa i budala ce da izracuna kolika je realna cena nase psenice i ko se bogati na nasem znoju
 
Manite se politike. Ovde se neradi o nasim i vasim ovde se radi o opstanku i egzistenciji mnogo ljudi koji se iskljucivo bave poljoprivredom. Ovo ovako nevalja i nesto se mora menjati. Ni pre nije bilo dobro ali nije bilo oavako lose. Molim vas da se dogovorimo da li idemo ili ne .
 
Treba da se ujedinimo i zajednički izborimo zarad našeg opstanka.Trenutna cena kukuruza na prošlogodišnju sušu je čist gubitak. Cena pšenice je gubitak za seljaka. Cena soje, suncokreta...ako se ništa ne preduzme, biće takođe simbolična. Ako se nastavi ovakav trend, veliki broj seljaka će ostati bez svoje egzistencije. Pošto sam već dobio nekoliko kaznenih poena nebih želeo da pričam šta nam je činiti.
 
ja sam licno na proslim izborima podrzao glavnu stranku jer sam samo hteo da zutacima vidim ledja,znajuci da nisu nista bolji ali ne znajuci da ce da nas uniste ko zute mrave za godinu dana i sad sam sebi ocu **greška da izedem zbog tog glasa sto ga uludo bacih na strane americke placenike i prodane duse koje na mala vrata oce da nam uvedu legalan gmo i ko zna sta jos. narod je bezvoljan,melanholican i nema ko da ga pokrene, da se uhvati zalet,zamajac, da ih oduva ko onomad orkan u hrvatskoj, da ih rasturi ko pljusak vasar... cena zita 16 din? pa sta se cudimo kad je nas vrli predsednik rekao jednom da ce hleb biti 3 dinara kad on dodje na vlast. psenica 16, a brasno kg brasna 50 din a kg hleba oko 100. pa i budala ce da izracuna kolika je realna cena nase psenice i ko se bogati na nasem znoju
Zar si toliko naivan bio da si pomislio da ce ovi da rese situaciju na bolje? Ili si mnogo mlad ili te pamcenje ne sluzi dobro!
 
ljudi ajde ne mojte biti smešni ,niko nije mogao znati šta će doći posle žuti,ljudi glasaju samo radi neke promene jer su se oni predhodni već počeli iživljavati, pa pomisle od ovih gore nema.Niko nije ni znao koji sastav vlade će biti,ja lično nisam glasao za nikoga,i da li mi je bolje pa nije ,da li sam imao neki drugi izbor, nisam, tako da te priče glasali ste gledajte ostavite po strani.Negoi treba gledati kako se što efikasnije boriti protiv ovog nametnutog zla.
 
ma da , da se vrate zuti pod hitno , da nam procvetaju ruze, bas je bilo dobro dok su nas oni jahali...
da li sam negdce napisao da treba da se vrate? daleko im lepa kuca. ne izvlaci zakljucak napamet

- - - - - - - - - -

Zar si toliko naivan bio da si pomislio da ce ovi da rese situaciju na bolje? Ili si mnogo mlad ili te pamcenje ne sluzi dobro!
nisam ni mlad ni naivan vec mi je bilo svega preko glave pa eto pogresih. a jos kad se iskombinovala ovako lepa vlast ispadce jasno da za koga god glasasmo ispade nam isto

- - - - - - - - - -

ljudi ajde ne mojte biti smešni ,niko nije mogao znati šta će doći posle žuti,ljudi glasaju samo radi neke promene jer su se oni predhodni već počeli iživljavati, pa pomisle od ovih gore nema.Niko nije ni znao koji sastav vlade će biti,ja lično nisam glasao za nikoga,i da li mi je bolje pa nije ,da li sam imao neki drugi izbor, nisam, tako da te priče glasali ste gledajte ostavite po strani.Negoi treba gledati kako se što efikasnije boriti protiv ovog nametnutog zla.
apsolutno podrzavam ovde napisano
 
Nazad
Vrh