Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Jeste trziste diktira cene ali drzava treba da zastiti to trziste i te cene i da napravi neku vrstu bezbednosti za nas, nemoze stalno njihovo da poskupljuje a nase da bude jeftino, neka spuste cenu nafte djubriva i semena, mislis da ce seme zita da bude jeftinije nego jesenas, cvrc.
SAMO U BLOKADE I TO NA DVE NEDELJE, PA TEK ONDA DA SE KAZE STA TRAZIMO.Oni nemogu ovo oni nemogu ono a mogu da kradu to im je jednostavno kad imaju ovce jbg.
 
"Захваљујући" ставу модератора нисам се укључивао у расправе на форуму више од годину дана.Читајући ваше постове на ову тему јасно је да многи не разумеју улогу државе, али и то да је садашња држава и садашњивластодршци незнајућа и немоћна. Заборавимо политику, да заборавимо странке, већ само да гледамо решења која су други давали. Најпре, није истина да држава не може директно помоћи - Драгин је био у сличној ситуацији па нам је исплатио субвенције у сред лета да не морамо одмах продати пшеницу, омогућио је субвенционисано лагеровање и тд. Зашто сви пренебрегавате да држава има право да користи институцију заштитне цене? Ако нам је производна цена 20дин/кг, а у Паризу на берзи је 21-22дин, нека држава откупи од нас, барем да нам врати уложено па нека и држава овако огољена заради продајом на берзи. Зашто се нико не буни што су нам субвенције 6000дин/ха? (заборави нафту јер смо и за то и раније добијали, а количина од 120л/ха - па ко је луд? само ови са Теразија који ни незнају како изгледа трактор па не знају колико се потроши годишње по ха). Ја лично нисам у могућности да изађем на протест јер сам запослен, а газдинство ми је на 50км од места становања, али то не значи да га не подржавам. И одмах да напишем онима који ће се можда налупати везано за мој пост - немам земљу само у саксији, радим 20ланаца дедовине и ни динар нисам добио од државе на "изволте", па ни ћошку општинске земље за ове или оне паре... Укратко - доста је бло ћутања било које врсте у овој држави, протест, сада и одмах и сељака, и ветеринара и лекара...
 
Ajde prubudite se Udruženje poljoprivrednika opštine Stara Pazova na večerašnjoj sednici odlučilo da krene u najavljenu protestnu vožnju traktorioma 50.08.2013 godine zbog subvencijea cene žita i cena koje su u najavi za soju ,suncokret i kukuruz probudite svoje komšije koji se bave poljoprivredom i izađite na protest jedimo tako će nas čuti ako izađemo u velikom broju zašto se naoglašava Asocijacija i ljudi koji su nas vodili u ranije proteste zašto da ćutimo i trpimo dok nas kradu otkupljivači a političari sve mirno posmatraju ,kažu da su se od prošlih protesta obogatili neki su dobili parcele drugi mehanizaciju pa ćute neka ovo proprate mediji poslao sam poruku preko FB Urošu Davidoviću i neodgovara na poruku šta reći.

receno mu da cuti
 
Narod ili Beograd?
ne sekiraj se za njih,lako oni uvezu,nikada nisu bili gladni niti ce!
a sta rade u novom sadu jel i oni jedu jeftin lebac ili placaju vise od ovih u BGD?Sta je sa Nisom,Krgujevcom'???To su budalastine nije nama kriv taj iz bgd nego sami.Ne prebacujteljudi krivicu na druge,SAMI SMOKRIVI A NE TAMO NEKI PENZIONER ILI RADNIK.
 
Poslednja izmena:
aj malo da budemo realni,vi mislite da drzava mora da naredi nekom tamoda placa toliko,pa tek onda bi bio haos kad taj nebi mogao da zaradi ne bi ni kupovao AONDA BI GA SVI MI MOLILI DA UZME !Pricate gluposti iuopstese ne bavitesustinskim problemima u nasem poslu!Sad kad bi neko dao 20 dinaraza psenicu svi bi se smirili i cutali ALI OPET SUSTINSKE PROBLEME NE BI RESILI.Ako tako nastavimo nece naz nigde biti za koju godinu.Nemamo ni valjanog predstavnika ,nemamo nasu stranku nista bre nemamo .
 
a kada bi imali našu stranku to bi nam rešilo problem :sta: a onda bi morali da uđemo u skupštinu i ti da nam budeš ministar e onda bi te bolelo uvo za nas :haha::ppozdrav:država je ta koja mora da stoi iza seljaka i da ga zaštiti od raznoraznih mešetara jer ako država zna da se hvali kako poljoprivreda učestvuje sa 40 % u BDP onda mora i da zaštiti tog seljaka da bi i dalje poljoprivreda bila oslonac ove države i sa više od 40% ovako mi tooooooonemoooooooooo
 
a kada bi imali našu stranku to bi nam rešilo problem :sta: a onda bi morali da uđemo u skupštinu i ti da nam budeš ministar e onda bi te bolelo uvo za nas :haha::ppozdrav:država je ta koja mora da stoi iza seljaka i da ga zaštiti od raznoraznih mešetara jer ako država zna da se hvali kako poljoprivreda učestvuje sa 40 % u BDP onda mora i da zaštiti tog seljaka da bi i dalje poljoprivreda bila oslonac ove države i sa više od 40% ovako mi tooooooonemoooooooooo
ministre a sta ti mislis ko je drzava kad je spominjes?ko cini tu drzavu?pa zar neshvatate da u zadnjih 20 godina dzavu cine 100tinak porodica,i ti mislis da ce da oni razmisljaju o tebi i meni?HOCE HOCE KAKO DA NE!!!!!
Naivan si druze moj kao i vecina nas na forumu.Nego use i u svoje kljuse
 
ministre a sta ti mislis ko je drzava kad je spominjes?ko cini tu drzavu?pa zar neshvatate da u zadnjih 20 godina dzavu cine 100tinak porodica,i ti mislis da ce da oni razmisljaju o tebi i meni?HOCE HOCE KAKO DA NE!!!!!
Naivan si druze moj kao i vecina nas na forumu.Nego use i u svoje kljuse
Drzava,tih 100 porodica ili vec ko god da je u pitanju da odredjuje neke stvari pokazalo se u praksi da reaguju samo na pritisak.Od pricanja nema nista,tupi se pola godine pa nista.Kad se pritisnu reaguju jako brzo.
 
Cena kukuruza (Becejska zadruga) bila do juce 15 din/kg. Danas kukuruz nema cenu i netreba nikome. J....... te Srbijo ako te još ima.
 
Eto nisam preškolovan,nisam ni u jednoj stranci(nikad ni bio),nisam ni u jednom udruženju ali ja bi im postavio par uslova:
1.da se subvencije koje su dinarske vežu za evro i godišnju inflaciju
2.da se zakupi poljoprivrednog zemljišta ne vezuju u evru već dinarima(ako neće da vežu sibvencije u eure)
3.da postoji mogućnost plaćanja dr zakupa u robi tj. predaji iste robnim rezervama(recimo 1000kg/hapšenice ili sl)
4.hitna kontrola i procesuiranje monopola od strane Agroterejdinga,Agroglobea,MK.....javna tajna da su imali dogovore oko cena
5.određivanje najniže cene polj proizvoda za godinu dana unapred
6.određivanje stroge i fiksne marže koja se sme uzimati tj. stavljati na repromaterijal(recimo max 5%)
7.procesuiranje državnih i javnih službenika zbog preuranjenih izjava o cenama i ugrožavanja tržišta(PROIZVOĐAČA I POTROŠAČA)
8.ukidanje carina i ostalih dadžbina na izvoz polj proizvoda ako je cena u zemlji manja za 10-12% nego u okruženju,a ne ugrožava egzistenciju građana
9.isplata subvencija do striktnog datumskog roka
10.da se nafta odmah pri preuzimanju plaća umanjena za visinu subvencije(da ne bi mi kreditirali državu)
11.limitiranje obradivog zemljišta kao i drž u zakupu po jednom gazdinstvu
Ovo su samo neke stvari koje bih ja tražio.Znam još bar 10 isto važnih i bitnih.
 
...12 . da većina subvencija (ili sve ako mora ) bude takva da država plaća dio (ili sve ) osiguranje usjeva , pa bi se automatski osiguravajuće kuće brinule i ulagale u protivgradnu zaštitu, nasipe , kanale i sl ..

13. ako treba povući sve subvencije za kapitalna ulaganja i meh pojedinaca a sa svim mogućim sredstvima finansirati otkp za robne rezerve



cilj države bi trebao biti samo da nas djelomično sačuva da ne propadnemo dibidus , a na nama je dal ćemo nešto i zaraditi preko toga ili ne
 
Eto nisam preškolovan,nisam ni u jednoj stranci(nikad ni bio),nisam ni u jednom udruženju ali ja bi im postavio par uslova:
1.da se subvencije koje su dinarske vežu za evro i godišnju inflaciju
2.da se zakupi poljoprivrednog zemljišta ne vezuju u evru već dinarima(ako neće da vežu sibvencije u eure)
3.da postoji mogućnost plaćanja dr zakupa u robi tj. predaji iste robnim rezervama(recimo 1000kg/hapšenice ili sl)
4.hitna kontrola i procesuiranje monopola od strane Agroterejdinga,Agroglobea,MK.....javna tajna da su imali dogovore oko cena
5.određivanje najniže cene polj proizvoda za godinu dana unapred
6.određivanje stroge i fiksne marže koja se sme uzimati tj. stavljati na repromaterijal(recimo max 5%)
7.procesuiranje državnih i javnih službenika zbog preuranjenih izjava o cenama i ugrožavanja tržišta(PROIZVOĐAČA I POTROŠAČA)
8.ukidanje carina i ostalih dadžbina na izvoz polj proizvoda ako je cena u zemlji manja za 10-12% nego u okruženju,a ne ugrožava egzistenciju građana
9.isplata subvencija do striktnog datumskog roka
10.da se nafta odmah pri preuzimanju plaća umanjena za visinu subvencije(da ne bi mi kreditirali državu)
11.limitiranje obradivog zemljišta kao i drž u zakupu po jednom gazdinstvu
Ovo su samo neke stvari koje bih ja tražio.Znam još bar 10 isto važnih i bitnih.

da se ijednaci donekle sa evropskim subvencijama jer tamo nas guraju da se daju kartice ili bonovi pa se zna kolko imas prava litara dici i placanje po subvencionisanim cenama. da stocarti mogu prodavati stoku klanicama a ne samo mesetarima i da placaju u danu kao i ti kad kupujes naftu i sve ostalo,da se obavi kontrola velikih da se povata dal radi sam ili zaposljava pa nek mu uplacuje staz i zdrastveno(mislim ima lik 90 bikova i 900kj zemlje radi sad recite kolko sinova mu treba da sami sve odrade)
ima tu mnogo toga
 
Pa ja nisam ulazio u detalje pogotovo oko stočarstva jer sam tu laik.
Moramo i mi imati neke razumne granice u zahtevima.
pa da još malo dodam:
12.da privredne komore i asocijacije nađu proizvodnu cenu proizvoda(realnu) i da se odredi minimum zarade koju mi trebamo imati u %
13.kontrola fiktivnih zakupa velikih korporacija poput Matijevića,Dijamanta....
14.minimum zemlje po pravu prečeg za svakog prijavljenog na licitaciji u zavisnosti od količine zemljišta u datoj opštini.Recimo 5ha svakom prijavljenom čim se prijavio po početnoj ceni bez licitacije.Naravno i više ako ima raspoložive zemlje.
15.krediti za repromaterijal sa 2% godišnje kamate dinarski,od januara sa realizacijom
16.krediti za zemljište,na 20god, sa 6% godišnjom kamatom.Učešće 10%,zemlja sama sebi jemstvo.Da i ko malo ima može nešto da kupi.
17.krediti za mehanizaciju sa kamatama od 2% godišnje na preostali dug,5-10 godina,mašina sama sebi zaloga uz učešće od 10%.
18.povraćaj na svu mehanizaciju od 30-50%.Kao u HR ili BiH
19.besplatno uzorkovanje i analiza zemljišta sa preporukama tokom cele godine na svim područjima Srbije
20.smanjenje carina i dadbina na uvoz repromaterijala(na taj način bi se povećala konkurentnost)

Nastaviću ja još ali kasnije.Da me moderatori ne bi grdili...
 
Nazad
Vrh