Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ima tu još stvari, npr:

Kontrola otkupnih mesta i načina uzimanja uzoraka i vaganja

Da se omogući besplatna kontrola kvaliteta đubriva, goriva, semena i pesticida

Da se može nafta kupovati cele godine i odmah predati kupljeno gorivo

Davati podsticaje za izgradnju sopstvenih skladišnih kapaciteta
 
Da se kradja poljoprivrednih proizvoda tretira kao neko vece krivicno delo u odnosu na sadasnju situaciju kada policija nece nekad ni da izadje,da se dobije medijska bitka potenciranjem da se trazi samo da budemo ravnopravni sa poljoprivrednicima u okruzenju.
 
neka država odredi minimalne zagarantovane cene a onda otkupljivači neka se utrkuju ko će da plati više i da otkupi više robe

To bi bilo super samo.... i tu ima ono ali što devojci sreću kvari...
Šta bi se desilo u slučaju da država odredi tu minimalnu cenu, a kupci kažu, to je za nas previše i nećemo da kupujemo?

Neko pomenu da bi u tom slučaju država trebala sve da kupi, pa da ona prodaje..
Super ali....
Koje to proizvode država treba da kupuje, trebali joj ili ne trebali?
Samo pšenicu?
Zašto ne i kukuruz?
A soju, a krompir, a grašak, a šljive, a maline, a pantalone, a šrafove, a najlon kese, a šporete, a frižidere...?

Kako država da odredi koje građane da stavi ispred drugih?
Da ih bira poprofesijama?

Ne bi valajlo, drugi bi se pobunili s pravom.

I često pominjana teza o zabrani izvoza.
Ima država na to pravoi sve dok neku proizvodnju subvencioniše, a poljoprivredu subvencioniše.

Državi je neophodno da ima određenu količinu poljoprivrednih proizvoda. Da bi to ostvarila ona daje pare svih građana (budžet) ljudima koji se bave tom proizvodnjom.
Kada se pojavi opasnost da ostane bez tih proizvoda, ona sprečava izvoz da bi sebe obezbedila, jer je to platila.
Ako bi davala i subvencije i dozvolila da ostane bez tih proizvoda to bi bilo bacanje državnih para.

Seljacima bi to bilo lepo jer bi tako dobili i jare i pare, ali to dvoje zajedno nikada ne ide.

Onaj ko se zalaže, a ja sam jedan od tih, za ukidanje svih mogućih subvencija ima i prava i osnova da traži i apsolutno liberalan režim izvoza.
Na svetski pijac pa kom opanci kom obojci.
Koliko je ovih koji bi da protestuju spremno na to?
 
Tvoja ideologija je suprotna svim evropskim tezama kad su u pitanju subvencije. Zabrana izvoza se desila i desice, kod nas i kod usranih rusa i nigde vise u Evropi. A do toga dolazi samo u neuredjenim zemljama kako bi mogli da zgaze poljoprivrednika. O kom ujedinjenju pricamo kad vecina (nadam se) su za proteste jer im nisu isplacene ni te pisljive subvencije od 6000 din. a to je jedan od glavnih razloga sto treba izaci na proteste a ti pricas o ukidanju istih. Ne ulazim u rasprave o drugim granama poljoprivrede ali kad je u pitanju ratarstvo i sve ovo sto nam se desava i sta nas ocekuje onda nema vecih budala od nas ako se nekako ne organizujemo i izadjemo na proteste nezavisno od svih asocijacija koje imaju na celo nekog lidera koji se da lako podkupiti. Do kada treba ova zemlja da se suprostavi svim Evropskim stavovima a zeli ziveti kao oni? Kad vec jednom ovaj narod shvati nesto na vreme a ne uvek sa zakasnjenjem od 5 - 10 ili 20 god.? Kraljevina nije valjala (izdajice). Tito jos manje ( budalama). Sloba i Seselj (bolje da se nisu ni rodili) takodje. Demokrate (krali). Ova danasnja stvorenja (ne zna se ko je pametniji od njih). Dokrajcice nas za kratko vreme pa ce opet narod videti da je silno gresio.
 
Malo pre sam dobio informaciju sta su se dogovorili veceras na sastanku u Dolovu clanovi Banatskih Paora.To je podjebavanje ljudi sta oni rade.
sacekacu da napisu zvanicno pacu da okacim ovde.

- - - - - - - - - -

Nemam zivaca da cekam kad ce oni da objave vest pa cu ukratko da kazem.
Nema blokade puteva nego u ponedeljak u 10h u auto i po 1 djak zita da se nosi ispred ministarstva ili vlade,zaboravio sam kad sam cuo sta su mi rekli.
Pa kog bre oni zajebavaju,idu po sastancima glupiraju se za sta.Nekolicina nas (koliko se budemo skupili pridruzicemo se nekom ko bude isao na blokade.Ako bude bilo nekog iz blize okoline icicemo traktorima a ako moramo ici dalje docicemo kolima jer nevredi pokusavati 100tinak km preci traktorom a da nas policija ne iskljuci.Ali dogovoricemo se.
 
Dragane, a što se ti toliko nerviraš? Koliko znam, a dobro znam, po objavljenoj pretnji da će biti blokada, predstavnici banatskih paora su otišli kod ministra, slikali se, on je predložio da udruženje imenuje nekog da mu bude savetnik i ...? Zar ovo nije logičan sled okolnosti? Samo, nismo mi jasni svi mi, što dozvoljavamo da se ućutkamo tako što će neko da dobija mesečnu apanažu od 70-80.000din i posao u ministarstvu... Bruka...
 
E vidite zasto sam protiv protesta. Kada smo prosli put bili zaustavljeni kod Vladimirovca jedan od "glavonja " na prethodnim je sa radnikom bio na njivi i radio. Dosao je do kolone i rekao nam dzaba se mucite. A na prethodnim samo sto u **greška nije ljubio u Pancevu samo da neko ne ode kuci. Naravno kako se prica da je dobio drzavnu zemlju itd. Zbog tih stvari nemam nameru da gubim vreme ako odem verujem da ce mi samo usi narasti i jos da pocnem da njacem.
 
[h=5]Unija Polj Proizvođača Bavanište[/h]
Doneta odluka da se 5.08.2013 g.održi protest poljoprivrednika ispred Vlade Republike Srbije kao što je i najavljeno,samo ne traktorima.Nezadovoljni poljoprivrednici otkupnom cenom pšenice na sastanku Banatske Asocijacije počjoprivrednika koji je sinoć(29.07.2013 g.) održan u Dolovu odlučeno je da članovi upravnog odbora Asocijacije i članovi užeg rukovodstva Udruženja članova Asocijacije sa svojim vozilima odvezu ispred Vlade Republike Srbije i prospu po đak pšenice.

Izgleda da ce iz svakog mesta po 1 auto da ide da se ne pravi guzva u BG-u.Kad sam ih pitao sta je bilo sa cenom suncokreta,oni slezu ramenima.
 
Dragane, a što se ti toliko nerviraš? Koliko znam, a dobro znam, po objavljenoj pretnji da će biti blokada, predstavnici banatskih paora su otišli kod ministra, slikali se, on je predložio da udruženje imenuje nekog da mu bude savetnik i ...? Zar ovo nije logičan sled okolnosti? Samo, nismo mi jasni svi mi, što dozvoljavamo da se ućutkamo tako što će neko da dobija mesečnu apanažu od 70-80.000din i posao u ministarstvu... Bruka...
Sam si dao odgovor u drugom delu posta.

Treba sto pre osnovati jedno udruzenje koje nece biti clan Banatskih Paora,ali mora imati jako puno clanova da bi moglo da funkcionise.Verujem da bi vecina iz ovih unija,udruzenja....presla u to novo udruzenje.
Ali opet bi ostao isti problem a to je kako uklopiti i napraviti da se 100 ljudi slozi,to je kod nas izgleda nemoguca misija.
 
Ako je samo zbog psenice .. bolje da sedimo gde jesmo i da trpimo ovu pljacku . PODHITNO traziti 10-ak tacaka gorucih problema , marzi na repromaterijal , subvencije da se vrate na nivo od 2010 , dizel da placamo odmah po nizoj ceni itd ... Ovo mi vise lici da pojedinci iz tog udruzenja cekaju da im neko ODGORE napravi silos ! Neozbiljno skroz ( menjajte upravni odbor u toj asocijaciji ) !
 
Zasto svi cekate Asocijaciju Banatskih Paora. Svako moze da protestvuje u sopstvenoj reziji ili na drugi nacin organizovani.
Nemojte nikoga da cekate i da se okrecete, ako su oni izdajnici i ,,kupljena roba,, Jednostavno ih ignorisite i organizujte se bez njih. Samo da bih bilo lakse clanovima foruma ciji su predstavnici juce glasali ZA proteste, nije niko primljen u ministarstvo na mesto savetnika. Tako da mirno spavajte :spavam:
 
Od 14 udruzenja ... samo 6 da glasa za proteste sa zahtevima ?? .. Pa menjajte ljude u upravnom odboru , a vi krecite bez tih pojedinaca .. stvorice se domino efekat prikljucice vam se ljudi sami iz ovih 8 udruzenja ( verovatno imaju na celu udruzenja kupljene ljude ) .. Prvi dan parkirati pored raskrsnica , pre toga znati sa kojim zahtevima izaci .. pa ako bude potrebno radikalizovati narednih dana .
Ne znam dotuce nas ova godina sa ovakvim odkupnim cenama , prosla godina susna .. za sledecu ne smem ni da pomisljam sta ce biti ako ovako nastave !!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh